Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
28. nov 2011

@reruna já myslím, že je to podobný jako mléčný, fakt to vybělí, mrkni na fcb na moje dortíky, tak leda to zkusit na kousku, barvička stojí asi 69 korun, to není zas tak moc 😉

zuba
28. nov 2011

@dm1 možno to má iba uvádzaciu cenu a potom to zdvihne
a inak konečne sa mi podarilo zohnať tie gule na perníčky, tak som rovno aj zamiesila cesto 😉 a teda ak budeš ešte robiť perníčkové gule, tak ti môžem požičať aj moje, nech pečieš rovno 10 naraz 🙂

bzucinka2
28. nov 2011

@zuzana124 ten je uzasny 🙂

bzucinka2
28. nov 2011

@desmodka 5 kg za 15 € to akoze co kradne v obchode, vsak to jej nepokryje ani naklady alebo si musis vsetko doniest sama 🙂

dm1
28. nov 2011

@zuba ona pecie uz cez rok ako som pozerala jej album na FB. aj pernicky robi. tak netusim veru ako to dokaze 😲

@desmodka a 5kg za 15 😲 to by som ani material zato nekupila 😲

zuba
28. nov 2011

@dm1 no tak to potom nechápem

jakelina
28. nov 2011

@dm1 dej odkaz na její album, to bych chtěla vidět.

zuba
28. nov 2011

@jakelina a ďakujem za odkaz na zimné mestečko, už je v obývačke na okne 🙂

jakelina
28. nov 2011

@zuba nemáš zač, jsem ráda, že se líbí a povedlo se 😉

yamahafazer
28. nov 2011

dneska ponocujem musela som skusit tie kvety na drotikoch aj ked nemam ani jednu tortu s kvetmi hlavne,ze mam robit postavicky a ja si kevtinkujem 😀 tak pridavam foto co mi ztoho vzniklo a este jedna s mojou malou ako sa jej lubi nova formicka ta kopa zelena ma povytlacane ornamenty z formicky 😀 a ta kvetina velka ani sama neviem co to je aky krizenec pivonky a farba aku dom dal 😀

yamahafazer
28. nov 2011

@adul67 skoda,ze sme sa nepoznali lebo ja vobec neviem ktora si bola?a mam ta na facb alebo nemam ak si tam supni si ma do priatelov eva augustinova yamaha

desmodka
28. nov 2011

@bzucinka2 @dm1 baby nic si nemusite nosit (aspon tak som pocula) nechcem tu nejako moc spekulovat, ale podla mna, kedze je cukrarka ucitelka, tak studenti na hodine upecu aj potiahnu (ved sa natom hned ucia) a ona to preda (ta pani hovori, ze ona to nerobi pre zisk)... neviem uvidim akym zazracnym prutikom mava 😅 .. dam urcite vediet

zuba
28. nov 2011

@desmodka no jedine tak, že suroviny dá škola práca študenti a ona zisk 🙂 INak si to fakt neviem predstaviť

alenv
28. nov 2011

holky jaké je nejlepší místo v ledničce na oschování dortu? Já ho minule dala uplně nahoru a zezadu se mi trochu orosil

vladka1
28. nov 2011

@reruna prosím tě, jak chytal ten marcipán z mmb při barvení barvu?a ještě se zeptám...když si potahovala...nebyl ten potah z toho marcipánu trochu hrubší?Jednou jsem měla pravý marcipán a ty kousíčky mandlí tam byly patrné, nešlo to vyhladit do jemna...díky

livia76
28. nov 2011

@jakelina jééj ty máš Eliáša 😀 keby mám syna, bolo by to jeho meno 😀 hodilo by sa k našej malej, tá je Lesia takže len poprehadzované písmenká 😀 😀 😀 😀

vlada111
28. nov 2011

@daducha už sa nevieme dočkať tvojich výtvorov 😉

vlada111
28. nov 2011

@livia76 @jakelina a my máme Eliáš v mene všetci, či ja alebo moja dcéra. Voláme sa Eliášovi 😀

broucek2
28. nov 2011

@alenv dělám jej přesně dle toho návodu, co jsem posílala, i když teď už cca 5x jsem ho dělala v robotu a vody dávám spíš na tom menším množství a oleje 3 lžíce

lawli
28. nov 2011

@mizulienka fu ha...tak to ti teda neviem ,ale asi nieje biela 😒 inak toho konika ti vôbec nezávidím ,ľudia si niekedy myslia ,že snaď čarujeme 😅 ako konik v pohode ,ale to karo no sama neviem ako by som to spravila 😕

vecernicci
29. nov 2011

@dm1 mně to nejde otevřít 😠

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 Dani ty mas v tom prehlad 🙂 nevies, kde maju najlacnejsi ten vykrajovac a formovac v jednom, petuniu hladam...dakujem 🙂

alenv
29. nov 2011

@broucek2 oki zkusím taky tři.. 🙂 děkuju moc

alenv
29. nov 2011

@broucek2 prosím tě já si to ted četla a ty jsi tam zapoměla napsat kolik dáváš toho mandlového aroma a pak už jsme se k tomu nedostali písneš mi? Děkuju

dada2007
29. nov 2011

@vecernicci ahoj...prosím ťa, chcem sa ťa spýtať..pár stránok dozadu si dávala link na MMB, že tam majú tie vecičky ako vietnamci u vás......mám v Prahe rodinu a chcem sa ťa spýtať, či je to len v nejakom meste, alebo v čechách všade v každom meste-či náhodou nevieš? ........že by som príbuzných poslala pohľadať niečo 😉 lebo niekde za to pýtajú nehorázne peniaze a ked som začiatočníčka, tak by som musela dať stovky eur na rozbeh, aby som mala z každého rožku trošku................dakujem velmi pekne za odpoved 😵 😎

jakelina
29. nov 2011

@livia76 hezké jméno máme, že jo. 😉
@vlada111 super příjmení, Eliášovi, já teda žádné neznám. Tady v okolí se takové příjmení nevyskytuje. ☹

jakelina
29. nov 2011

@dm1 mně to šlo otevřít. Já jsem se dívala a nemá to teda nic moc potažené, jinak hezké, ale hodně hrbolaté potahy. Nevíš čím potahuje???

lussy23
29. nov 2011

@yamahafazer krásne

vecernicci
29. nov 2011

@dada2007 hele mrkni na český dorty od mámy, tam to holky probíraly, kde přesně to v Pze mají. Někde v Sapě toho mají hafo, jinak tady u nás to mají jen ve dvou obchodech. Jo a u vietnamců to bude lacinější než na tom mimibazaru minimálně o 10 kč na kuse. 😉