Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
5. mar 2014

@pristela Žanet keď tak pozerám na ten tvoj rez - ty dávaš krém iba jedenkrát a nato ovocie a potom druhý korpus? Lebo ja dávam - korpus, džem, krém, ovocie a znovu krém. Asi zbytočne veľa krému dávam 😒

nika1985
5. mar 2014

@mamiaigi mala si ju vystuzenu?

muffinka8
5. mar 2014

@jaroska korpus je najlepšie nechať odstáť do druhého dňa a potom krájať. Čerstvo upečený, hoc aj vychladený sa zle krája a drobí.
Ale prepáč, @jakelina je jedna z mála čo stále poradí každému a keď sme už pritom mne sa tiež zdalo čudné, že si sa pýtala ako sa dá 6cm korpus prekrojiť 😕 ale brala som to len, že sme sa asi nejak nepochopili.

muffinka8
5. mar 2014

@sticker takto dávam len banány. Keď iné ovocie, tak len krém-ovocie-korpus ... a šťava z toho ovocia potom vsiakne pekne do toho horného korpusu.

jakelina
5. mar 2014

@lucianak tak asi moc tlačíš, tady ta vykrajovačka co to s ní děláš je na to zelené co je zespodu růží, taky to používám, ale květy jsem z toho ještě nedělala. A záleží na čem to ztenčuješ, je na to speciální podložka, pokud to děláš bez ní, tak to bude tím.

ajka82
5. mar 2014

@jaroska napisala by som ti asi tolko ako @mamcas a este dodam...ja neprekrajujem pilkou na korpusy, s tou ja robit neviem 😅 ale mam noz na torkrajanie korpusov, na ktory mi doma nikto nemoze sahat http://www.makro.sk/e_shop/detail/400224-noz-na... nieco taketo a dlzku celepele ma cca 30cm...s tym prerezem 6-7cm korpus aj na 5casti ak mi treba...ale vacsinou krajam na 3 ako dala foto pristela 😉

ajka82
5. mar 2014

ehmmm 😅 prepacte za preklepy, akoze v poslednej dobe ked citam po sebe co pisem, tak sa mi az vlasy jezia na hlave 🙄

lucianak
5. mar 2014

@jakelina jasnačka, to je ten spodok, ale videla som tortu, kde z toho boli spravené kvety a sa mi to veľmi páčilo. Robila som to na podložke z penového puzzle 😀 Neviem, kde je chyba, či zlá hmota, alebo mi treba len cvik, lebo toto sú fakt prvé kvety, čo som robila... ale časom sa hádam zlepším a tromfnem možno aj vás 😀 Ale to je veeeeeeeeeeeeeeeeľmi ďaleká budúcnosť 😉
Každopádne ďakujem za radu a že si mi aj venovala svoj čas 😉

dada2007
5. mar 2014

.......áno, máme si tu radiť....áno, snažíme sa a nie vždy to ide. Nikto tu nesedí 24/7 a nestriedame sa tu v službách na odpovedanie......ale teda.....................používať toto forum ako pohodlnú formu Googlu je moc.........tam si zadáš a hladáš-čítaš.....ale tu? zadám otázku a teraz všetci píšte, radte a najlepšie hned!!!!!!!

ach jo......

02veronka01
5. mar 2014

@aduskatt dakujem veľmi pekne si zlatá 🙂 🙂 🙂

jaroska
5. mar 2014

@mamcas nie som nemilá,na to prekrojenie som sa spýtala aj preto,lebo mne sa zdalo,že ked 6 cm plát prekrojím na tri časti,tak to bude veľmi tenké-to mi je jasné,že 6 cm je zas dosť hrubé... 😖 Na Jakelinu som nič zlé nepovedala,len som sa bránila,lebo sa mi nepáčilo,čo mi napísala...

muffinka8
5. mar 2014

@lucianak treba mať aj podložku ako tu už bolo písané, ale hlavne to netreba nechať odstáť, lebo obschnuté sa to trhá viac.

mamiaigi
5. mar 2014

@ajka82 nie nemal som ju vystuzenu ☹ tak určite to bolo preto. Ďakujem veľmi pekne za radu nabudúce to tak spravím. Bála som sa že to bolo kvôli tomu ze som použila iba maslo do plnky nerada by som dávala nejaký margarín. Ešte raz moc ďakujem 🙂

pristela
5. mar 2014

@sticker jj ako @muffinka8 pisala , preeesne tak to robim , len banany davam do stredu , totiz ked das ovocie mrazene do stredu je tam riziko , ze ked sa zacne topit a pustat stavu tak ta sa do kremu nevsiane ale zacne pekne vytekat bokmi von, topi to pak potahy , alebo to robi mláčky na spodku torty/ale nie vzdy/ , takto ked nasypes ovocie hore na plnku , polozis na to korpus , mierne zatlacis, vyrovnass tak sa ta stava vsiakne do neho a tortuska nieje potom taka sucha 😉

nika1985
5. mar 2014

@jaroska pozri ja som mohla tiez vcera pisat hej baby mam novu formu z kolko vajec asi sa tam robi ale nie urobila som z kolko som si myslela ze bude dost pri dvoch chorych detoch no nevyslo bolo malo tak sup vsetko umyt a este jeden plat dorobit aspon viem na vlastnej skusenosti z kolko mi asi bude treba v pisanke poznacene do buducna som mudrejsia. Skus sama mozno si budes potom viac vazit ked vyskusas. Neni pekne tu urazat baby vazne prepac ze akurat tebe to pisem ale uz ma to tu hneva kazdych 10-20 stran sa tu niekto urazi lebo sa mu neporadi hned ako on chce.

mamiaigi
5. mar 2014

@nika1985 nie nemala ☹

ajka82
5. mar 2014

@mamiaigi ked vystuzis torticku, tak mozes dat do spodneho poschodia aj slahacku 😉 uz som tak robila Xkrat a neprepadla sa 😉 a s margarinom do kremu nestras, maslo je maslo 😀 aj ked aj mna to asi caka najblizsi mesiac ale len preto, ze chlapec nemoze nic mliecne 😉

sticker
5. mar 2014

@pristela @muffinka8 Ďakujem baby. Teda toto som zase ja nevedela. A zrovna už mám jednu tortu naplnenú tým "mojim" štýlom 😒 dokonca na dvakrát. Teraz idem plniť len jedenkrát. Len keď ja sa bojím, že bude málo plnky a veľa cesta potom 😒 Teda hlavne, keď plním iba 1x. Ale normálne ma štve tá naplnená torta v chladničke 😅 Lebo je už teraz bez poťahu dosť ťažká 😒

pristela
5. mar 2014

@lucianak a preco si to nechavala trochu vyschnut ? ked chces zvlnenie, mala by si "vlniť" 😀 hned za cerstva pokial je hmota makkunka, vtedy sa nevyplaca ani vyrezat si dopredu 3lupienky a vlnit ich postupne bo pokial prides na ten posledny uz je trosku zaschnuty, tvrdsi a hlavne kraje

mamcas
5. mar 2014

@jaroska no len to si nenapisala. Pis konkretne a urcite ti niekto odpovie, tu su naozaj baby poklad a poradia ked vedia a maju cas. 😉

nika1985
5. mar 2014

@mamiaigi tak uz vies ako nato baby pisali drzim palce ked vystuzis spravne nic ty nepadne len poriadne zatlac spandle skontroluj aj 2x. 😉

lj1984
5. mar 2014

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či by mi niekto nevedel poradiť recept na túto polevu na výrobu takýchto pekných dekorácií na tortu moc ďakujem

muffinka8
5. mar 2014

@sticker a prečo plníš teraz len 1 krát?

nika1985
5. mar 2014

@dada2007 dakujem 😉 😉 😉 😉 😉 😉

sticker
5. mar 2014

@muffinka8 No lebo ten obdĺžnik mám nízky 😒 Keby má tých 6, ale on narástol iba na 4 a to som sa tešila, že aký je vysoký 😀 Lebo bol pekne po celej výške formy. Čo mám v chladničke, tak to chceli - tmavý korpus, bledý a znovu tmavý. Tak tam sa to dalo v pohode. Ale ja mávam skoro vždy nízke korpusy, to od začiatku sa s tým trápim 😒

muffinka8
5. mar 2014

@sticker aha ... možno treba piecť na vyššej teplote alebo čo, treba poskúšať.

mysiatkoo
5. mar 2014

@sticker a ako ix pecies? skus popisat do detailov, mozno na nieco prideme..

mamiaigi
5. mar 2014

@pristela no mne sa to stalo že mi začala vytekat šťava z mrazených jahôd a to asi zato ze som dala krém aj na jahody. Takže nabudúce tam ten krém nedám dúfam že nebude šťava vytekat. Ako dobre že ste tu dievčence veľa sa od vás my začiatočnícky naučíme veľká vďaka 🙂 aj keď sme niekedy určite otravne...

muffinka8
5. mar 2014

@mamiaigi ja som odmietla používať mrazené jahody lebo obsahujú veľa vody a podľa mňa aj na plnke keby boli tak ju trochu rozmočia. Tak pre jahodovochtivých 😀 som vymyslela jahodového pribináka kde jahody rozmixujem a zamiešam k šľahačke a tvarohu, trochu osladím a už len pridám Crem Ole vanilka podľa potreby a je to super jahodové.

mishulle
5. mar 2014

asi jdu s křížkem po funuse, ale nedávno jste tu někdo scháněl tohle http://www.dortovepomucky.cz/plastové-formy-cel...
@nika1985