Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
10. máj 2012

@alenv ja som dávala mufinky teraz k tej s modrymi ruzami a pytala som 1€ za 1ks

lokalistin
10. máj 2012

tak mi tu nikto neodpovie????? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

zdenallicka
10. máj 2012

@lokalistin Já bych si vzala určitě 150-200,-/ks. 😉

zdenallicka
10. máj 2012

@lamps
@mates22

Kvůli hygieně..

vlada111
10. máj 2012

@mizulienka Luci súhlasím s tebou. Ja sa vám aj čudujem, ako to môžete takto robiť. Mne stačí jedna za mesiac 😀 Len sa nenechaj ukecať a zrazu budeš zase len v kuchyni ☹

mamina1978
11. máj 2012

Baby, mam zase z tej stranky nove........ Ako urobit perlicky........ Farebnu hmotu vykrojit, urobit gulicky, potom dat vysusit. Ked su ztvrdnute dat ich do pevneho sacku ,pridat perlet- praskovu !!..... a riadno potriasat. Aby sa farba zafixovala na gulkach, dame do hrnca zovriet vodu , do sitka dame ale len par guliciek, nie moc a dame zaparit na 3-4 sekundy so sitkom nad hrniec ( nie na dlhsie , aby sa nam hmota nezacala topit !). Gulky nechame na tanieriku este presusit a perlet nam dobre drzi na farebnych gulkickach. 😉 🙂
Mozno sa vam to zide teraz pri tych svadobnych tortickach... 😕 🙂

monika15
11. máj 2012

@mamina1978
jooooooooooooooooooooooooooooj uz 2 hodky klikam na tvoje fotky, tak to uz ze ake krasne 🙂))

wow..... ja neviem ani hmotu zrobit... :((((

mizulienka
11. máj 2012

@vlada111 este musim urobit tie, co mam objednane a potom by som uz mala mat klud 😉
mozno v juni pre nejaku susedu, ale to len vynimocne, dobrym znamym 😉
tak letu zdar 😉

mates22
11. máj 2012

@lamps
@zdenallicka přesně tak, je to kvůli tomu, že to jídlo není kontrolované, nesmí tam přijít nic zvenku, kromě bonbonů samozřejmě. Naprosto to chápu, jen je mi líto, že někde to tak strikně nemají.

dm1
11. máj 2012

@mates22 ja mam v plane v skolke sa opytat ci sa da nieco doniest na konci skolskeho roku by som chcela ale asi nie lebo aj ked ma niekto meniny a narodeniny tak ani sladkosti detom nedaju len do skrinky a nosia si to domov

dm1
11. máj 2012

@mamina1978 uz som davnejsie rozmyslala ze ked mi budu chybat perlicky tak sa daju vyrobit. este jednoduchsie mi pride kto ma silikonku na snuru peral vytlacit perly cez to a potom len odrezat gulicky od seba a upravit tvar. Tak budu 100% rovnake a netreba nic gulkat a vykrajovat kazdu zvlast.
Inak aj ked date ruzu alebo nejaku inu ozdobu nad paru z rychlovarnej kanvice krasne sa leskne. Najlespie na listky vyzeraju prirozenejsie. ale teiz len na moment. ak je to naviac potrete praskovou perletou este to zvyrazni

aduskatt
11. máj 2012

bre ranko krasavice🙂).tak si idem pre rady🙂)resp mam dve otazky 1.Tekutu zlatu farbu treba najskor niecim rozriedit a tak malovat, alebo priamo na ozdobu dat?
2. Mam konecne piping.ako sa to sprava na torte? ono to po naneseni nejako stvrdne, alebo ostane zelatinove? Vobec netusim, ako s tym pracovat, len viem, na co to je🙂))

mamina1978
11. máj 2012

Babenky ,z tej stranky prikladam este hunateho macika.Ten sa mi taaaak paci. 😵 😉
Viem, ze postupov na macka tu uz bolo vela, no tento macik mi ucaroval. Vyzera ako hracka do postielky pre deti. 😵 😵

aduskatt
11. máj 2012

@mamina1978 uzasny je ten macko....na zozratie, xixi

pristela
11. máj 2012

aach holky tak mám hotovooooo 😀 pýtam sa mojho , ze ci moze byt a on , ze nooo, az na tu fialovu 🙄 🙄 akoze fialova je cela 🙄 , dostala som sa zazracne len na vahu 8,5kg 😕 dufam, ze ma váha neobšlehla 😠 inak holky , preco mi nikto nepovedal , ze vodopad sa robi od spodu , hááá , pokial to mne doslo, polovica ruží tam už bola ..
Pridu po nu na vecer, ale teda nezááávidíím ten prevoz 😕 poznám tú cestu kam ide 😖 a mala by som hodne velke obavy 😖 i ked slamiek je v nej, ze by sa z nich pak hadam aj polovica svadobcanov mohla napiť 😀 a aj na jednohubky špáradla budu mať 😀 😀 😀 😀

@mamina1978 jeeeeeej 😵 😵 😵 😵

nebbia
11. máj 2012

@lussy23 Dakujem,oslavenkyna bola len jedna.Druha bola jej sesternica. 🙂

jakelina
11. máj 2012

@pristela a fotka je kde??? 😀

zdenallicka
11. máj 2012

@pristela FOtku!! FOtku!!! FOtku!!!! 😠 😠 😀 😀 😀

zdenallicka
11. máj 2012

Já mám taky hotovo... chce se mi zvracet.. 🙄

aduskatt
11. máj 2012

@pristela FOTKUUUUUUUUUUUUU🙂))))

peroli
11. máj 2012

@micmo recept ti hodím do IP... 😉 já ho pekla už 3x a rozpadal se mi jen poprvý kdy jsem byla nedočkavá a musela jsem se kouknout jak vypadá... 😅 😀 podruhý a potřetí jsme ho už nechala pořáááádně vychladnout do druhého dne a byl v pohodě.. 😉

katy1979
11. máj 2012

@pristela a fotkuuuu?

@zdenallicka tebe zvracet. hod foto urcite to nebude take strasne ako si myslis

ja chladim iacka v chladnicke zatial to vyzera ako nakladak 😀

jakelina
11. máj 2012

@zdenallicka mrkvičky atd???? 😀 😀

mates22
11. máj 2012

@pristela
@zdenallicka tak šupy sem s fotkama 🙂

pristela
11. máj 2012

@zdenallicka 😀 😀 😀 😀 😀 jaj taka som ochrápaná, ale rozosmiala si maaa 😀 😀 😀 to čo si robila, ked zvracat???? 😅 😅 😅 mna napadaju len dve veci po com sa vracia 😅 😅 😅

Holky budem ju fotit az poobede, dala som ju stuhnut do chladnicky a chodim na nu mrkat co drzi a co nie 😕 a mam taku obavu ze na vrch torty som mala dat tiez podlozku 😠

zdenallicka
11. máj 2012

@pristela A to jsou jaké???? By mě to fáááákt zajímalo... Mě teď jedna napadla, ale do toho jsem šla jen, když jsem byla mladá a blbá... teď už bych to neudělala..:D 😕 😅

zdenallicka
11. máj 2012

@pristela A dělala jsem dort..😀 Překvapivě..😀

pristela
11. máj 2012

@zdenallicka no ved po žúrke a po sexe sa niekedy vracia 😝 😀 😀 😀
to je divne, ze dort 😕 v akej téme to zas som ???? 😕 😕 😅 😅

zdenallicka
11. máj 2012

@pristela Ty furt někde bloudíš..😀 Hodím fotky...🙂

mamina1978
11. máj 2012

Jej dievcata zabudla som, pred nedavnom to tu vo fotoblokoch davala jedna babenka a mne sa to tak pacilo... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 To sa super hodi aj do tejto temy... 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
‎Všetci si myslia, že snom každej ženy je mať ideálneho chlapa.. Hovadina! Snom každej ženy je žrať a nepribrať.. :D 😎 😀 😎 😀
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------