Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
28. máj 2012

@mishulle ja mam stres z toho, ako to potiahnut foliou, aby to bolo pekne rovne

eliska22
28. máj 2012

kočky tie drôtiky, nikto neviete? help please 😔 aké si mám objednať čísla? na kvety a aké na stonky???

maca77
28. máj 2012

@eliska22 ja vôbec netuším, kvietky na drôtikoch som ešte nerobila 😒

maca77
28. máj 2012

baby ja mám zas hroznú dilemu ... chcú odo mňa na jún takúto svadobnú tortu ... a ja rozmýšľam nad tým že také niečo odmietnem 😖 nemám ani len formy na telá a isto nevymodelujem také postavičky 😔

mamina1978
28. máj 2012

@mrka2 mne sa paci tato inspiracia z internetu...uz som ju tu nedavno raz davala
kuk 😉

jakelina
28. máj 2012

@eliska22 na listy a okvětní kvítky používám 28 velikost a na svazování a tlustější věci 22. Ale mám snad všechny velikosti a používám i 26 a na prťavé lístečky a na takové ty spirálky u břečťanu třeba i 30. Čím větší číslo, tím je drátek tenší.

mishulle
28. máj 2012

@aduskatt celofánem jde to dobře,když lepíš jen jednu stranu,nemá tendenci se hrnout, já se to nejdřív blbec snažila nalepit kolem dokola,

aduskatt
28. máj 2012

@mishulle ja som skor myslela potravinarsku foliu

aduskatt
28. máj 2012

na odlahcenie.muž sa ma pýta: to čo máš v tej miske?.........ja mu na to: punčovinu. Odpoveď: Akú pučovinu? 😀 😀 😀 skoro som umrela smiechom.....

mamina1978
28. máj 2012

@maca77 Ta torta je nadherna ,a ty robis krasne torticky urcite by si to zvladla.Ohladne postaviciek, by som sa ich snazila prehovorit na kupene figurky, s ,,vyhovorkou`` , ze si ich potom mozu dat na pamiatku do vitriny 😉 😎 😀

aduskatt
28. máj 2012

@jakelina s tymi velkostami dratkov je to velmi uzitocna info🙂) zasa som o nieco mudrejsia bez blbych otazok🙂

mishulle
28. máj 2012

@aduskatt tak tou to nejde, to jsem zkoušela taky, koupila jsem si roli celofánu a super

mamina1978
28. máj 2012

@aduskatt urcite si myslel, ze sa ti nieco nevydarilo, tak si to tam pacla a nazvala to nadavkou 😀 😀 😀 😀
No...... to su chlapy 😉

mishulle
28. máj 2012

holky blbá otázka, můžu si dort na sobotu naplnit a potáhnout už ve čtvrtek? vydrží to den a půl v lednici? neorosí se? a může máslovej citronovej krém pod potahovku?

lokalistin
28. máj 2012

@daducha nadherne

aduskatt
28. máj 2012

@mamina1978 no, lenze ja nehresim, preto sa divim, ze ho to vobec napadlo🙂

aduskatt
28. máj 2012

@mishulle no este ze si povedala.............tak zajtra kupujem celofan.vrela vdaka

ellise
28. máj 2012

všem děkuji z pochvalu

mrka2
28. máj 2012

@maca77 najkrajsiaaaa!!! mnam mnaaaam!!!!!!

lokalistin
28. máj 2012

tak skoro dve hodiny vas tu citam ja nechapem,ze normalny clovek dokaze take veci ako robite vy.OBDIV na vsetky. Moje dve . Postavicky som nemodelovala, nestihala som cele dni som bola v mekaci a po nociach sa babrala s tortami nohy ma bolia jak ... ja fakt nechapem ako to stihate tolko tort za vikend. Auto je coko korpus a kinder slahacka zamok je biely korpus broskyne a tvarohovo-slahackovy krem.Pre dvojicky na 1.narodeniny. Auta nie su moja silna stranka

mishulle
28. máj 2012

@aduskatt http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=192&..., já to teda dělám z kartonu
a tady pro porovnání 1. potr.folie, 2. celofán, ale možná je to jen mojí neschopností

maca77
28. máj 2012

@mamina1978 hm tak ešte keby s postavičkami súhlasili ... no možno ... lebo na tie si ako na svadobnú netrúfam 😝 totiž on je vášnivý rybár a ona študuje záhradnú architektúru ... tak preto taký motív ... ale keĎ tá torta je tak do detailov vymakaná ..

@mrka2 Ďakujem 😉

aduskatt
28. máj 2012

@mishulle tak to celofan je lepsi

mishulle
28. máj 2012

holky blbá otázka, můžu si dort na sobotu naplnit a potáhnout už ve čtvrtek? vydrží to den a půl v lednici? neorosí se? a může máslovej citronovej krém pod potahovku?

mariann2
28. máj 2012

@mishulle kľudne, v chladničke vydrží

reruna
28. máj 2012

@mishulle vydrží, jestli bude máslový krém,t ak určitě, potahovka se neorosí, ale nedávej dort dolů - spíš do horní části lednice, podložka se ti nesmí dotýkat zadní stěny, pokud bude v lednici vlhko, tak strč karton na zadní stěnu, nebo do lednice hedvábný papír - ten nasaje vlhkost, ten máslový citronový krém myslíš přesně jaký? asi pod potahovku může, jestli je tam dost másla...

mishulle
28. máj 2012

@reruna děkuju,obyčejnej máslovej krém s přidanou šťávou z půlky citronu

reruna
28. máj 2012

@mishulle nevím, co je obyčejný máslový? - máslo, cukr, citronová šťáva - to by mělo jít, jestli tam dáváš i pudink, tak nevím, někdo dává bez problémů a jiný s tím má problémy....já dávám pod potahovku jen máslo s cukrem nebo nutelu, salkový nebo falešný pařížský s máslem, jinak nemám vyzkoušeno

reruna
28. máj 2012

@aduskatt taky dávám celofán, potravinovou folii ne, moc se krčí a posouvá, nevypadá to dobře

bzucinka2
28. máj 2012

baby nepotrebuje niekto kupit ten zeensen tusim mam jogurtovy, ale neviem sa dokopat k vyskusaniu ☹