Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
2. jún 2012

Babulky, tak práve som naplnila tortu, robila som 1.krát ten pribináčkový krém, fajnotka je to, len ja som si ho ešte vylepšila - pridala som na malé kúsky nasekanú čokoládu - vznikol mi straciatelový krém, je to bombaaaaa 😵 😵 😵 . Teraz len dúfam, že aj ostatným bude tak chutiť ako mne 😅 .

lokalistin
2. jún 2012

@zuul ta tvoja abeceda sa mi zda nevykrajuje pismenka,ale len vtlaca do hmoty a potom si ich farbami mozes obkreslit to nie je na vykrajovanie

pristela
2. jún 2012

@katulkaaaaaa žena jedna sladká 😅 a už aj sem s tým odkial máš tu trblietavicu päťdesiatkovúúúúúuuu 😕 jeminenko taketo nutne potrebovalaaa ale v 18

lokalistin
2. jún 2012

@miciatko krasne

yamahafazer
2. jún 2012

@vecernicci dakujem som skoro pri nej plakala lebo som ju robila narychlo vcera doobeda a susila v trube a az moc,ze sa cela dolama tak som nanovo robila a keby sa nepodarila uz treti krat nestihnem lebo som ponahlala do roboty

baby ja som vobec neni ani v obraze ocom pisete ja vas absolutne nestiham ani opbrazky poriadne pozriet mam toho vela aj robota a mala este nechodi do skolky tak koncim teraz s pecenim uz len dopekam co mam davno poobjednavane a nic nove neberem lebo fakt nestiham ani varit ani upratovat a mala mi za zadkom pisti nech sa idem hrat a fakt nemam cas tak do septembra uz nic neberem a potom sa uvidi ako to bude ked pojde do skolky.Inak nadherne torticky robite a dakujem za vsetky paci sa mi 🙂

simasa
2. jún 2012

@janula.h "kámošku"? Tomuto ja hovorím inak... 😝

simasa
2. jún 2012

@pristela Dovolim si odpovedat, lebo aj ja mam tie cisla - je to od Kamky.

katulkaaaaaa
2. jún 2012

@pristela pecenie s kamkou 🙂 ta cislica je nadherna....predava samostatne jedno cislo stoji 5eur

katulkaaaaaa
2. jún 2012

@yamahafazer mas toho teda dost 😒 ja tiez nebudem cez leto nejako vela piect,obe decka doma,budem brat max dve torty na vikend...a teraz maly mi stale pistal pri nohach ja torty rozrobene ciste psycho ☹
idem to dospat 🙂

pristela
2. jún 2012

holky kujeeeeeeeeeeeeem 😵 😵 😵

simasa
2. jún 2012

Babule, nejake inspiracie na svadobnu, ale asi len dvojposchodovu? Ja neviem, akosi ma nic zatial nenadchlo z toho, co som doteraz nasla... Vopred dakujem.

ladydia
2. jún 2012

caute kocky, nestíííííííham vas docitavat 😀 pisete ako besné ale snažím sa naozaj 🙂 robila som tortu k PSP...tak pridavam foto a už sa teším na babatenko 😵 , ale určite vam sem nakuknem ked cas dovolí 😉

pristela
2. jún 2012

@katulkaaaaaa zlatinko mozem si pozicat tvoju foto s tou 50tkou a poslat ju zakaznicke aby videla ako tie cisla vypadajú ? 😕

ladydia
2. jún 2012

a este foto chlapceka...

jakelina
2. jún 2012

@ladydia
je krásná, moc se ti povedla
Z čeho máš to zábradlí???

simasa
2. jún 2012

@ladydia Krásna tortička. Rýchly a bezproblémový pôrod prajem 😵

mia1111
2. jún 2012

Juj, ale sa mi dnes darí, práve mi odišli do večnosti metličky z ručného mixéra 😅 . Ešteže až teraz, keď som už len vymiešavala maslo s odrezkami 😅 . Sa mi vylámali také tie "zúbky" na metličkách, vďaka ktorým držia metličky v tom mixéri... minule sa mi už odlomil jeden zúbok zo štyroch a dnes zvyšné 3 😠 . No čo už, skúsim sa opýtať, čo stoja nové metličky, len či nebude lacnejší celý mixér 😀 (ešteže mám rezervný - robot, tam je síce metlička len jedna, ale poriadna 😉 )

mia1111
2. jún 2012

@ladydia - jéééééj, moc krásna tortička 😵 😵

iwulka23
2. jún 2012

Moj prvý Maxi krígel 🙂) pre mužíčka...pena na vrchu na prd..je kus dokriva..ale snád bude chutit 😀

mamina1978
2. jún 2012

Moje Deko - muffiny........ urobila som si ich pre radost, a chcela som vyskusat tie krajky, co som sem davnejsie davala. 😉 🙂
Zo vcerajska mi totiz ostalo par neozdobenych ...... 🙂

ucitelka70
2. jún 2012

ahoj kočky, korpus na 3 poschodovú tortu upečený ešte včera, aj krém .-- vnúčikovi na zajtra na prvé narodeniny. Poradte prosím vás, ako to najlepšie potiahnem, kúpila som marsmallow cukríky, na krstenie som robila, ale nie poschodovú, a už ani rcp nemám odložený, k tomu ešte čosi na mna lezie, v rodine máme črevnú virozu, zatiaľ hnačku nemám, ale ma bolí všetkoooooo.......

dajna11
2. jún 2012

@janula.h jeeeeeeeeeeeeeeeej to akože aká šikovná baba...filipa má teda to treba uznať....a žihlavu do nohavíc 😀 😀 😀 😀

lamps
2. jún 2012

@ladydia nádherná tortička 😅 😅 😅 pekná, čistá prácička a chlapček má veľmi milý výraz v tváričke 😅 😅 😅.

jakelina
2. jún 2012

Po dlouhé době přidávám jednu svoji. Zadání bylo bílá s růžičkami pro kluka na PSP a nemá tam být nic napsáno. Tak jsem nic lepšího nevymyslela. Nesměl tam být ani růženec, svíčka, knížka nic. Asi je to hrůza, normálně se bojím ji odevzdat, co na to řeknou. 😖

jakelina
2. jún 2012

@mamina1978 ty košíčky jsou luxusní, mňam. Já pekla na dnešek dort, ale nic nezůstalo, tak suším hubu. 😀 😀 😀

lamps
2. jún 2012

@jakelina to nie je žiadna hrôza, tortička je krásna 😅 😅, ružičky máš ukážkové.

jakelina
2. jún 2012

@ucitelka70 potáhni každé poschodí zvlášť a dobře vychlaď. Pak do patra píchni špejle, na ně podložku a na to další patro.

jakelina
2. jún 2012

@lamps fakt??? Mně se osobně takové jednoduché líbí, ale nevím co si oni představovali, pro kluka mi to přijdou divné požadavky a nic bližšího mi k tomu neřekli. Miluju takové instrukce, jako nahoru pár růžiček. 😝 😝 😝

lamps
2. jún 2012

@jakelina úplne vážne, je veľmi pekná. Mne osobne sa nepáčia tie také klasické torty na PSP, na ktorých je kalich, ruženec a pod. Ja nemám teraz dva týždne žiadnu tortu a normálne ma svrbia ruky 😀, tak si aspoň chystám kvietky a topánočky na torty, ktoré ma čakajú 😅

pristela
2. jún 2012

@jakelina podla mna vypada super - i ked ja tieto krize moc nemusim 😝 mi to ako na pohreb vzdy pripada ☹ ale z tych poziadaviek si to vymyslela asi naj ako sa dá, vypadá super!!!!!
Mne sa páči , ked mi na konci poziadaviek 3x prizvukujú, že oslávenec je moc náročný !!!! a torta musí vypadať úžasne, ze na zadok padnu ! ☹ akoby nerobím pri každej tortičke čo vládzem ☹ to sa pak robí desne a pak tŕpnem co povedia ☹