Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
30. jún 2012

@aduskatt aj ked tam neni potah?

dadka212
30. jún 2012

@lokalistin no za 4 kg tortu 40-45eur

dadka212
30. jún 2012

@lokalistin samozrejme aj keď nie je poťah, ja keď robím s piškotami okolo hore ovocie, želatina tak to vyjde skoro rovnako ako poťah, ovocie je drahé jak šlah, hlavne teraz chce každý čerstvé...

aduskatt
30. jún 2012

@lokalistin tak potah sice nie je, ale vaha sa musela na niecom nabrat, co asi tiez nebolo zadara🙂) a 4kg torta za 5 eur sa neda urobit............sa to teda asi nahnalo na slahacke.........ale myslela som, ze na bokoch je potah................ja si myslim, ze ta torta je tak pekna a urcite sa sama neurobila......za 4 kg by som asi tych 35-40 dala

miciatko
30. jún 2012

babenky moja prva trojposchodova torticka svokricke k 60, nenormalne sa rosila, mala 10 kg, kazde poschodie som vystuzila

mishulle
30. jún 2012

@levandulka3 krásné, prosím tě, čím se zdobí ty spodní lemy?

lokalistin
30. jún 2012

@dadka212 @aduskatt tak vam poviem preco sa pytam. Dohodla som sa s tou babou, ze jej urobim za 35€, ale ona bola v robote a tak sme sa dohodli, ze ju preberie frajer,ale ona mi ju zaplati v pondelok ,bolo to pre frajerovho otca a frajer nemal vediet kolko stala. Tak som sa stretla s frajerom a on mi povedal, ze Sara mi ju zaplati, ale on mi chce dat male dakujem a dal mi 20€ tringeld, nechcela som si to zobrat a tak ma donutil, ze to je od otca dakujem. a teraz neviem ci si mam od Sary zobrat 35€ alebo uz len 15€ co mi poradite?

dajna11
30. jún 2012

žešby už aj foto nabehlo?toto su moje prvotinky s ovocíčkom 😀 😀

aduskatt
30. jún 2012

@lokalistin tak ked male dakujem, tak to ber ako dakujem🙂 ja som dostala raz 15 eur a za tu svadobku 10 eur navrch...........

lokalistin
30. jún 2012

@miciatko uzasna 🙂

lokalistin
30. jún 2012

@dajna11 krasne a hned by som sa na ne vrhla 😝

lamps
30. jún 2012

pridávam moju jednoduchú na želanie podľa foto z netu

dadka212
30. jún 2012

@lokalistin uf to je ťažko....ja sama neviem čo by som spravila 😅

lokalistin
30. jún 2012

@aduskatt dakujem no uvidim ked budem stat pred nou co urobim mam z toho taky divny pocit 😒

lokalistin
30. jún 2012

@dadka212 ved to, ze ani ja neviem

dadka212
30. jún 2012

@lokalistin ale zas je pravda, že aj ja dostávam velké tringelty...možno ak by ti ona chcela dať tringelt povedz že on ti už dal a basta vypýtaj tých 35eur ako ste dohodnuté

mima1311
30. jún 2012

@lamps prosim ta ako viazes tu maslicku ?

lokalistin
30. jún 2012

@dadka212
@aduskatt normalne nemci su neni taki, ze davaju trinkgeld tak ma to totalne prekvapilo ked vytiahol 20€ vies 5€ by ma teda tak nesr..., ale 20€ plus za obycajnu?

larah
30. jún 2012

@zuziq to autíčko je roztomilé
@dadka212 peknučké ako vždy
@levandulka3 velmi pekná tortička

aduskatt
30. jún 2012

@lokalistin nuz..tak to ti asi velmi nepomozem.ale ved to by ti povedal, ze na a zbytok ti doplati ona, nie?

lokalistin
30. jún 2012

@dadka212 ked ja som taka blba ja nikdy neberiem a oni tlci raz mi ponuknu a ja odmietnem tak to hned schovaju a viac mi nikdy neponuknu a on mi to uplne tlacil a nechcel o tom debatovat

miciatko
30. jún 2012

tak este raz ,dufam ze ju otoci normalne a pridavam aj jej resuscitaciu 🙂))

larah
30. jún 2012

@miciatko super tortička
@dajna11 aké svieže,mnam

lamps
30. jún 2012

@mima1311 najprv si omotám tortu dookola, potom si preložím stuhu tak, aby mi tvorila mašľu a nakoniec cez dú mašlu preložím naprieč stuhu, pod ňu schovám špendlík a zapichnem do torty 😅. Je to úplne jednoduché, len sa to ťažko vysvetľuje 😀 😀 😀

lokalistin
30. jún 2012

@miciatko no tie ventilarory(e)? su super

lokalistin
30. jún 2012

@lamps tak z toho opisu sa mi to vobec nezda lahke asi som na to blba, ale ja to vobec nechapem 😀 😠

miciatko
30. jún 2012

@lokalistin no ona sa tak nenormalne zarosila ked sme ju vytiahli z chladnicky ze som ju musela vysusit,lebo som sa bala ze sa roztopi potah

eliska22
30. jún 2012

kočky prídávam ešte dnešného spidermana a dnes hádajte čo boli u mňa objednať 😝 spidermana 😖 mm povedal, že si ho mám pýtať naspať a zálohovať ako fľaše 😀 😀 😀 lebo ho robím každý týdžeň 😝

lokalistin
30. jún 2012

@lamps tak najprv omotat dokola a odstrihnut. potom extra stuhu zlozit na maslu?

dajna11
30. jún 2012

@miciatko krááááááááááááááááááááááááásna je,to musíš mať super svokru 😀 😀