Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuul
30. júl 2012

@aduskatt a nezosmykne sa mi to s tych tanierov? a ked odlepia jednotlive poschodia nebude na tom tanieru zo spodu prilepena potahovka z dolnej torty? aby to aj nejako vyzeralo ked to budu krajat 🤐
a dnes som vecer pozerala tv paprika a robili paradne tiramisu mafiny, mafin upiect, rozkrojit, potriet kavovym sirupom a dat krem a priklopit vrskom. skoda, ze som nezapisovala ingredience, mohla byt nova torta. 😕

aduskatt
30. júl 2012

@zuul nezosmykne, ved ta torta ti to vahou zatazi.............potahovka nebude na tanieriku nalepena, neboj🙂

broucek2
30. júl 2012

@vlada111 ta Alanova moc podrobná není, ale ta druhá je fakt super. Zkusím sem nějakou stránku hodit pro představu

florentina
30. júl 2012

Ahoj holky, jen tak bez dočítání sem na chvliku vpadnu...nemáte nějaké pěkné inspirace na slané dorty? Já vůbec nevím jak na to a mamka by chtěla takový k svátku na pátek...jdu něco pohledat a děkuji za případné inspirace....

misa1982
30. júl 2012

Toto je muk slany dort poprve v zivote delany 🙂

misa1982
30. júl 2012

Korpus mam z kynuteho testa
Recept na těsto (menší podkova nebo kulatá forma o prům. 24 cm):
290 ml mléka
1 polévková lžíce oleje
1 kávová lžička citronové šťávy
1 celé vejce
500 g hladké mouky
2 kávové lžičky soli
1 kávová lžička cukru (krystal)
10 g sušeného droždí

luciahromadkova
30. júl 2012

@larah dakujem, viem ze ten flower je skor na kvety ale velvet mali len velke 7 kg balenie a ja tak casto az nepeciem. tortomania ma tento tyzden dovolenku a radsej idem s drobcom von na ihrisko a zahradu ako ist na dlhe diely, kde aj tak su ceny vyssie /kamenny obchod/. este som hmotu z cukrikov nezarabala a neviem ci sa na to dam, lebo neviem ci mi to vyjde a takto je to jednoduchsie pre mna. Odradza ma neporiadok a tiez to ci mi to vyjde a hlavne ked uz mam hotovy korpus, plnku porazilo by ma keby mi nevysiel potah. Som este zaciatocnik, tak je to vyzdy pre mna prekvapenie ako sa mi zadari.... 🙂 Objednavala som gelove farby, praskovu farbu, tak som vzala aj flower, ved zas v inom e-shope treba platit postovne a potrebujem teraz na piatok urobit tortu, co som sa dozvedela len cez vikend.
Ale ak mas prosim nejaky fajn recept ako zarabas tie cukriky alebo link, podla ktoreho robis mozno skusim ked bude mat manzel dovolenku a bude sa venovat drobcovi 😀 , za recept vopred dakujem.

misa1982
30. júl 2012

a toto je muj svatebni ktery jsem si pekla na vlastni svatbu uz to bude skoro 14 dni 🙂

luciahromadkova
30. júl 2012

@huxy citron som este nemala, ale pomarančovy ma celkom dobru chut /ja potahovku velmi nemusim/

moka
30. júl 2012

Tak tu je môj víkendový výtvor. Dievčatá, koľko by vám asi zabralo zdobenie takejto torty? Myslím od poťahovania marcipánu, výrobu macíka, kvetiniek, ich prilepenie na tortu atď. Lebo mne to zabralo asi 3 hodiny, čo som sa s tým hrajkala 😖 Ale spokojnosť bola veľká, bolo to pre sestrinu malú k rôčiku 🙂

lamps
30. júl 2012

@luciahromadkova Nie som síce @larah, ale odpoviem 😀 snáď to nebude vadiť. Recept na MMF je na prvej strane tejto diskusie, len cukor pridávam postupne od oka a nie presne podľa receptu. Každé cukríky vezmú trochu iné množstvo cukru 😅

aduskatt
30. júl 2012

@luciahromadkova ja potahujem aj Flowerom, ked iny nemam a ide to v pohode🙂

luciahromadkova
30. júl 2012

@lamps
@aduskatt dakujem

aduskatt
30. júl 2012

@misa1982 Mici, neblaaaaazni, sem taketo davat teraz, ked som hladna ako pes........a ze syriky, salamky............. 😝 😝 😀 😀 😀

vlada111
30. júl 2012

@broucek2 prosím, budem ti povďačná. Ja by som chcela dobrú knihu, ale neviem akú ☹

broucek2
30. júl 2012

@alenv zítra nafotím ukázku obou, ale asi se mi víc líbí ta levnější brožovaná

lokalistin
30. júl 2012

@misa1982 gratulacie

lokalistin
30. júl 2012

Tak vcera som pisala,ze ma prsty svrbia,ze skusim nejaky novy recept.A toto z toho vzniklo: Zerbo torta

lokalistin
30. júl 2012

@florentina moj prvy a zatim posledny slany bol takyto

marci2305
31. júl 2012

@luciahromadkova V Lidli kupujem aj čoko aj cukríky.... 😉 Inač ja tiež veľmi neobľubujem poťahovky - sú sladké, ale urobí to pekný obal tortičky 🙂 a tiež používam smartflex!

marci2305
31. júl 2012

@lokalistin Mňam... 😅 Dala by som si teraz na raňajky 😀

simasa
31. júl 2012

@florentina Moje slane:

pingu1
31. júl 2012

@simasa fuuuuha, si neskutocnaaaa, klobuk dolu, sikova

huxy
31. júl 2012

@simasa suprové,môjmu manželovi by takéto chutili 😉

abriela
31. júl 2012

@simasa wauuu. Su krasne.

timonko
31. júl 2012

na želanie.. 😕

pipka
31. júl 2012

@simasa perfektneeeeee, normalne ze hned by som si dala 😝 😀 mnaam

simasa
31. júl 2012

@pingu1
@huxy
@abriela
@pipka
Baby, ďakujem 🙂

andrea12737
31. júl 2012

Ahojte kocky, 😉
skusim sa tu este raz opytat. Potrebujem vediet, ci pod cokoladovu vyzdobu na vrchu torty a trubickami po obvode moze ist maslovy krem, pripadne co by ste odporucili..? Neviem sa dopatrat odpovede na svoju otazku... ☹

lamps
31. júl 2012

@andrea12737 rada by som poradila, ale nemám skúsenosti s takýmito tortami. Ale myslím si, že maslový krém by mohol ísť pod čoko. Čoko torty robí krásne @dm a aj @pristelka robila, tak oni ti určite lepšie poradia. 😅