Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
20. aug 2012

@jakelina Majka aj ja som si ich kúpila, neodolala som 😀, by som ich rada vyskúšala, ale tento týždeň mám toho tááááák veľa, že budem rada, že som 😝. Vonku krásne teplo a ja mám tri torty z toho dve dvojposchodové, tak nudiť sa nebudem. Orchidejky máš pekné, išlo to tak ľahko ako v tom videu?

aduskatt
20. aug 2012

ma triafa slak pri tych fasirkach.......kaslem na to, ze cez 100.....urobim 90 a zbytok v zime🙂))

jakelina
20. aug 2012

@lamps ano šlo to krásně jak na tom videu. Vykrojit, šup drátek, ale nešlo mi to vytahovat, jak to tam ukazovali, že to přilepovali na prst, já jsem to nadzvedla párátkem a vytáhla tak. 😉

susan007
20. aug 2012

ahojte kočky 🙂 prepacte ze sa miesam medzi vas odbornicky, ale som uuuplny zaciatocnik a chcem sa opytat mam doma kupeny marcipan ako ho najlepsie rozvalkat ..na com, na ako tenko a ako naniest na tortu okruhlu? ked chcem navrch dat este nejake ozdobky ako ich tam prilepim? nechce sa mi citat tolko s tran dozadu verim ze mi pomozete 🙂) dakujem 😉

lamps
20. aug 2012

@jakelina no ja budem skúšať budúci týždeň, chalani mi idú do tábora, budem mať doma len baby a nemám žiadnu tortu, tak sa môžem hrajkať 😀

aduskatt
20. aug 2012

@susan007 valcekom🙂) na cukre alebo solamyle, ozdoby lepit vodou alebo alkoholom.ako tenko to zavisi aj od marcipanu.........btw, ja kym som urobila prvu tortu, tak som mesiac studovala kde kade na nete................

jakelina
20. aug 2012

@aduskatt já to válečkem přenášet neumím, jsem asi trotl. Já pod to dám obě ruce - nadzvednu a přenesu celé na dort. 😀 😀 😀 😀

aduskatt
20. aug 2012

@jakelina ja som odpovedala na otazku ako rozvalkat🙂) aj ja prenasam rukami🙂

jakelina
20. aug 2012

@aduskatt aha, já jsem myslela, že píšeš o přenášení. Já to kolikrát vidím na nějakém videu, jak to namotají na ten váleček a přenesou a mně to nejde. Já nahoře ani dole skoro nikdy nepodsypávám, tak se mi to lepí. 😝 😀

aduskatt
20. aug 2012

@jakelina ja to nesiem jak kocka mlade a natiahnem tak divno vselijak ale ide mi🙂)

jakelina
20. aug 2012

@aduskatt tak jsi šikovnější, budu muset trénovat.

muffinka8
20. aug 2012

@aduskatt
@jakelina
ja síce nemám takú prax ako vy, ale ináč ako rukami by som to ani nevedela preniesť na tortu 🙂

mishulle
20. aug 2012

@muffinka8
@jakelina
@aduskatt tak já zas jedině válečkem🙂)

mishulle
20. aug 2012

@jakelina prosím, kterou vykrajovačkou jsou dělané orchidejky, jsou krásné

susan007
20. aug 2012

@jakelina
@aduskatt
jasne pokukam este na nete, dakujem kocky 🙂 len niekedy je to lepsie pocut nazivo ci ako to mam povedat od skusenych 🙂

1katuska73
20. aug 2012

ahojte dievcata idem po radu prosim ked robite mafinky kolko pytate za kus dakujeeeem.

wera.g
20. aug 2012

@petkaa28 ďakujem Peťka 😉 totiž netuším koľko pýtať.. blbá otázka, pýtaš na kilá, alebo podľa náročnosti? Lebo za napr to srdce by som si isto toľko nevypýtala ako za túto poslednú, hoci by mali rovnakú váhu.. tak neviem ako, lebo mám ďalšiu objednávku a neviem koľko vypýtať 😀

wera.g
20. aug 2012

@kvojtanikova otvorený školský batoh plný hračiek je hlúposť? 😅

njonja
20. aug 2012

Dievcata pozdravujem a rychlo pridavam moju vcerajsiu nocnu 🙂 Mojej tete k 80-tym narodeninam....

daducha
20. aug 2012

@petkaa28 no my tu v KE nemame Ikeu ☹ .Mna ani nenapadlo, ze to môze byt take problem zohnat biele kovysoke kosicky na muffiny 😠

jakelina
20. aug 2012

@daducha já je kupuju v papírnictví, ale nějak extra vysoké nejsou. Ale vyšší než ty vzorované jsou a pak bývají velké košíčky v balení polotovar na muffiny, ale to ti asi moc nepomůže. 😝

jakelina
20. aug 2012

@njonja krásná je

lussy23
20. aug 2012

@njonja krásna

lussy23
20. aug 2012

@pipka parádna korytnačka
@ajka82 krásne postavičky
@itka79 krásna
@janulkamartinko krásnučké topánočky

lussy23
20. aug 2012

@jakelina krásny kvietok
@wera.g nádherná
@miciatko krásna kabelka
@mates22 krásna tortička
@huxy krásna

lussy23
20. aug 2012

@benjik krásne tortičky @larah krásnučká @lokalistin krásnučká

jakelina
20. aug 2012

@lussy23 děkuji moc 😉

lokalistin
20. aug 2012

@njonja suprova
@lussy23 dakujem 😀

kvojtanikova
20. aug 2012

@wera.g dakujem ten napad sa mi paci, len neviem celkom ako by som to zrealizovala. Ozaj, ale napadlo mi, ze maly chce ako darcek Lego, tak keby som urobila tortu akoze Lego - robili ste dakto? viem ze existuju obrazky aj navody, ale skusal to dakto z vas? a ako by som tam zakomponovala ten motiv skoly?