Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
7. sep 2012

Baby jeden postreh: Tohtoročné svadby sa nesú v znamení farieb bielo-krémovej a potom fialovej !!! 😉 😉 😀 😀 😀

anibas
7. sep 2012

a perličkujeme ...a perličkujeme ...a perličkujeme ...... 😝 😝 😝 😝

ajka82
7. sep 2012

@anibas ja akurat robim bielofialovu 😉 lebo jedine co viem, ze vyzdoba bude do fialova tak som nechcela nejak moc farebne aby sa mm kamos nenahneval ne mna 😝 aj ked mm vravel, ze nech urobim hocico aj nejaku "blbost"

vlada111
7. sep 2012

@eliska22 je veľmi krásna tá tortička

vlada111
7. sep 2012

@pipka jéééj krásna kittyna

vlada111
7. sep 2012

@anibas tak to som potom in 😀

zdenallicka
7. sep 2012

@anibas Hádej, jaký svatební mám v lednici??? 😀 😀 😀

Fialovobílý..🙂

A dotaz - dávala jsem stuhu kolem každého patra a zvlnila se.. ☹ Nejde s tím nic udělat - když to vypnu, tak se to divně kroutí, když to uhlazuju rukou a napínám postupně, tak to na jedné straně vypadá krásně a na druhé je to divné... 😕 Tak jsem se rozhodla z toho udělat záměr a bude to jakoby mačkaný vzhled... 😅 😅 😅

yamahafazer
7. sep 2012

prave dokoncena,ale je tazka velika ma vyse 14 kg a normalne sa o nu obavam chladnicka naplno lebo je cela pribinacikova plnky s ovocim normalne sa bojim prevozu az mi je znej zle 😒 co je taka tazka a dufam,ze prezije.Prvy krat co som robila na svadbu takyto krem a s ovocim inak kazdeho odhovaram,ale povedali,ze ju na stole nebudu mat bude stale v chladnicke az pred krajanim ju vylozia.Inak je kremovej farby neviem ci je to dobre vidiet.

janula.h
7. sep 2012

víkendová č. 2 🙂

muffinka8
7. sep 2012

Niekto mi tu písal recept na krém zo šľahačky a bielej čoko (postup ako pri parížskej) a do toho potom ešte mascarpone zašľahať. Ak by sa mi to zdalo riedke môžem do toho dať nakoniec ešte smeta fix?

@janula.h krásne obe tortičky 😵 veľmi sa mi páčia také jemné

janula.h
7. sep 2012

@muffinka8 Ďakujeeeeem :-*

daducha
7. sep 2012

@muffinka8 ked to vyberies z chladnicky,mixerom rozmixuj tu vrchnu tuhu cast a hned daj smetafix,1 na 1 slahacku a ked to bude vyslahane do tohu,prida sa mascarpone.ale to uz nemixovat, lebo sa zgrcne.ja to len na najmensom stupni jemne vmiesam 😉

dadka212
7. sep 2012

@muffinka8 ja vždy šlaham so smetafixom na jednu šlahačku jeden smetafix, ak sa mi to zdá riedke tak pridám želatinovy stužovač za studena

jakelina
7. sep 2012

Můj nudný telefon, ani se mi sem nechce dávat a ta podložka mě ničí ještě dnes 😀 😀 😀 😀
Korpusy světlý a kakaový, krém šlehačkový s karamelem. Váha skoro 4 kila. Potahovala jsem MMF, tak mi to trochu na tom ohybu praskalo, ale jsem ráda, že jsem zabarvila na takovou barvu a nerozpadlo se mi to. 😝 😀

eliska22
7. sep 2012

@jakelina veď ten telefon je úplne vymakaný parádny 🙂

eliska22
7. sep 2012

kočky ja nemôžem potiahnuť tortu, práve som hmotu šmarila skoro na zem od zlosti...mám zarobené MMF a robia sa mi hrozné bubliny 😠 tu nepomôže ani žehlička nič 😝 musím sa ukľudniť a skúsim to znova

jakelina
7. sep 2012

@eliska22 myslíš??? Mně to přijde úplně nemožný dort. Jenom jsem se včera do půlnoci hrála s písmenkama. 😝

jakelina
7. sep 2012

@eliska22 nechej vychladit, mně to taky jednou dělalo a vůbec nevím proč, tak jsem to dala do lednice, vychladila dort a pak už to šlo v pohodě.

eliska22
7. sep 2012

@jakelina veď na to zíram, že vymakané aj ten nápis samsung aj ten čas a tak paráda fakt 😉 uvidíš bude sa páčiť 🙂

eliska22
7. sep 2012

@jakelina tak idem to dať do chladničky teda 🙂

jakelina
7. sep 2012

@eliska22 je to na přání, ten čas i datum a nápis, prostě všechno mi nadiktovala kamarádka, tak jsem jenom potáhla obdelník a pak tři hodiny vykrajovala písmenka a ty detaily. 😝 V zádech mě bolelo jak hrom, pak jsem ještě uklidila kuchyň, umyla nádobí a ráno se dívám a manžel mi to v 5 ráno utřel a vyložil myčku, asi mu mě bylo líto. 😀 😉

anibas
7. sep 2012

@ajka82 @vlada111 @zdenallicka no nehovorím ??? zase jedna krááásna krémová od Evičky @yamahafazer 😀 😀

anibas
7. sep 2012

@janula.h nádherné a čo si kúpila Emke pravítko 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
7. sep 2012

Na svadbu (vyznavaci western stylu - preto klobuky)

mariann2
7. sep 2012

@anibas hahaaa, aj ja som tentotýždeň robila krémovej farby svadobnú, ale v kombinácii s olivovozelenou a na vrchu bude pes 😀 😀 😀 , potom ked dokončím pridám foto

ajka82
7. sep 2012

@muffinka8 akurat dnes som ju robila a zabudla som na stuzovac, tak som davala az nakoniec, lebo bolo riedke, jak nechcem povedat co 😅

luci79
7. sep 2012

Baby, aky krem davate pod potahovku? 😉 dajte nejake typy, pliiiiix 😉

aduskatt
7. sep 2012

@luci79 maslo vymiesane s praskovym cukrom, odrezkami a malou lyzickou nutely

lokalistin
7. sep 2012

@yamahafazer nadherna ta svadobna

sisix
7. sep 2012

@eliska22 krasna dosrticka. MAle je mi lito, ja tu svoji taky nechala dnes doma s rymou a pokaslavanim. Noc stala za .... TAkze preji vsem marodum brzske uzdraveni 🙂