Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mia1111
13. sep 2012

@brumka nie vyslovene punčovinu, myslím odrezky zo suchého korpusu, nie zmiešaného skrémom, ale suchý korpus vymiešaný s maslom prípadne ešte navyše s prášk.cukrom. Žiadny džem, žiadny puding.krém, nič nedávam, len toto

afra
13. sep 2012

@jakelina aj som to podsypala. Ona sa mi zdala ta hmota uz od zaciatku nejaka strasne mäkka. Vobec spolu nedrzala. Ked som ju chytila do ruky este celu a otocila smerom nadol, sama sa natahovala....no nic, skusim nabuduce, v com bola chyba. Ona sa mi nezacala trhat uz na torte, ale uz ked som ju tam prenasala a ked som ju tam polozila, tak uplne sa dotrhala.

brumka
13. sep 2012

@mia1111 aha, lebo jasom nasla na nete ze zo zbytku kremu a korpusu a to pod potahovku

zuul
13. sep 2012

ahojte dievcata,
prosim poradite mi ako na tohto anjelika? dat do chladnicky ci do mrazaku?
dakujem

http://www.tortickovo.com/tortickovo-cukrarskep...

nika1985
13. sep 2012

@jakelina prosim ta v akom pomere si miesat MMF s PDT lebo ja som si kupila 5kg kybel a nejako nam to moc nechuti zeby som to zmiesala teraz robim ako darceky 2torty tak by sa mi z toho nieco minulo. Len som citala ze sa to trha a tak ked sa to zle zmiesa tak sa bojim.

mia1111
13. sep 2012

@brumka - no ak by si dala napr. ten pudingový s malým množstvom masla, tak by ti to mohlo topiť poťahovku. Toto je istota - iba maslo, čistý korpus a prípadne prášk.cukor - podľa chuti.

blcha
13. sep 2012

@nika1985 dakujem tak tam si objednam tie farby aspon a uvidim co dalej 😉 akoze upiekla som asi 5tort a uz mam objednavky je to sice len tak v rodine ale aj sa tesim aj troska bojim ked robm segram mame tak to je ok ale ked uz to ide dalej npr teraz ma caka svagriniene krsna a ze princezna na vlasku som v koncoch ja skor nieco take lahsie no a este ma dostala buduca svagrinka bude svadba a ona chce len tortu odomna je tehotna ata moja jej chuti najviac tak ma asi piscne svadobnu si netrufam takze musim pilne cvicit nech sa to ako tak naucim mam este dva mesiace takze budem hladat neaku inspiraciu z netu na jednoduche svadobne torty taku krasnu trojposchodovu by som si vedela predstavit len kto to potom vsetko dozdobi ma picne aj ale bavi ma to a to je hlavne 😉 😉

mia1111
13. sep 2012

@zuul - ja som robila len bábätko zo silikonky - natlačila som hmotu do silikonky, zarovnala a dala na 5-10minút do mrazničky. Potom OPATRNE vybrala. Môžeš nechať v mrazáku aj dlhšie, ale mne tých 10min vpohode stačilo 😉

sisix
13. sep 2012

Holky, jak dlouho schne gelovka na potahavce???

lamps
13. sep 2012

@moukuska ja robím takýto jogurtový krém: 1 mascarpone, 2 bele jogurty, 2 šľahačka, 2 stužovače, 2 vanil. cukor a pr. cukor, podľa chuti. Vyšľahať šľahačky + stužovače, zvlášť vymiešať ostatné suroviny, potom vmiešať do vyšľahanej šľahačky.

moukuska
13. sep 2012

@lamps super dakujem vyskusam to 😵

lamps
13. sep 2012

@moukuska ak by si ho mala redší, tak tam capni ešte jeden stužovač, lebo niektoré jogurty sú redšie 🙂

pipka
13. sep 2012

@simasa co sa mna tyka ja na stretko mozem doniest co chcete, a platit asi lepsie na mieste...ci? Sak tam nastanu ine cachre machre s peniazmi, ked tam vsetky co nakupovali vyvalia, co ktora ktorej ma dat a kolko jej kto ma zaplatit 😅 😀 😀 😀 ale sak sranda musi byt 😀

a do swapu mi povedzte...bo ja netusim co by som vamm doniesla ☹ akoze mozem aj pomocky, co nepouzivam alebo mam dvojmo? 😕 😅 alebo dzemik, sirup..a tak 😀 aj kavicku vam mozem doniest...bo tu ja nepijem 😅 😀

co sa tyka odvozu z BA a blizkeho okolia, tak mam nahlasene @eliska22 , @dadka212 a @karaa (ludka 😉 dufam, ze sa nic nezmenilo a vsetko plati 😉 kto na mna este nema mobil, nech si ho pyta 🙂

a co sa menoviek na stretko tyka...tak ja mam takyto zoznam :
@vecernicci , @florentina , @dm1 , @anibas , @eliska22 , @dadka212, @mariann2 @dada2007 , @simasa , @pristela , @mia114 , @larah , @miciatko , @jakelina , @daducha , @itka29 , @lusil2005 , @karaa , @vlada111 a ja 😀
tak ak sa nieco zmenilo...dajte mi vediet , nech netlacim menovky zbytocne alebo nech niekto nie je bez menovky 🙂
stale sa mi neozvali @larah , @itka29 a @dada2007 a nemam krstne mena 😕 😒 tak mi prosim napiste do IP 😉

dakovalaaaa

lokalistin
13. sep 2012

@peroli kde ty na to chodis? 😉

moukuska
13. sep 2012

@lamps a to mascarpone kolko gramove? a slahacky myslis smotany na slahanie, ze? 🙂

abriela
13. sep 2012

Dakujem za laiky.

BABY, prosim vas PORADTE MI, co so zbytkami piskotoveho cesta (orezky z muffiniek). Nechcem rumovo orechove gulky a nejako mi nic nenapada. DAKUJEM.

mizulienka
13. sep 2012

@abriela nezvysil sa ti predtym z toriet nejaky krem? ja som dala cokoladovy, co som mala v mraziaku, na suchej panvici som oprazili troska orechy, vsetko zmieslaa a obalila v kokose a niektore aj v prazenych orechoch, co mi zvysilo.

jakelina
13. sep 2012

@brumka ne na 250 g másla stejné množství pudinku nebo míň, takže ze 250 ml mléka.

jakelina
13. sep 2012

@nika1985 míchám tak půl napůl. 😉

aduskatt
13. sep 2012

@abriela urob si puncovinu a zamraz🙂

lamps
13. sep 2012

@moukuska mascarpone 250 gr. a šľahačkové smotany 33 %-né

daducha
13. sep 2012

Babulky ,prave mi volali, ze sa rusi zajtraoslava a ja velky obdlznik torta naplne a chladi sa.Povedali ze ju sa mozrejme vezmu,
tak som ju posypala cokoladou a okolo kokosom, len teraz neiem ako ju uctovat.Urcite nechcem ako keby bola zdobena, tak neviem asi len zratat suroviny a energie.Alebo Vas napada nieco lepsie?je tam pribinakova plnka, lesne ovocie.keby som ju totiz odvazila tak aj bez potahu ma urcite 4 kg,no zobrat 44 Eur urcite nechcem a nemôzem.Joj,aby som tych ludi mala rada 😖 .Hlavne ze som kôli tomu odmietla dalsie objednavky 😠

jakelina
13. sep 2012

@pipka já jsem swap pojala tak jednoduše, abych to nějak odvezla a nepolámalo se mi to, tak vezmu velkou sklenici domácí marmelády 😀 😀 😀 Něco sladkého taky sebou upeču, ale spíš nějaké drobné mlsky, co se dobře vezou vlakem nebo autobusem, ještě nevím jak budu cestovat, až na půl cesty mě vyzvedne florentina s večernicí autem. Tak fakt nemůžu vézt dort nebo něco moc velkého.

😀 😀 😀 😀

jakelina
13. sep 2012

@daducha suroviny, plus energie a něco za práci. Alespoň těch 35 ne????

pipka
13. sep 2012

@jakelina no ja som prave rozmyslala, ze sladkeho asi budeme mat az az...ze skor nieco slane by som spravila..alebo nakupila 😅 😀 bud upeciem nejake syrove tycinky alebo nieco slane z listkoveho cesta...

plati, ze si tam objednavame pizzu? 😕 😎

pipka
13. sep 2012

@daducha presne, minimalne 30-35€ by som si vypytala... 😒 🙄

jakelina
13. sep 2012

Já už mám v ložnici hromádku co vezu sebou, mám tam marmeládu, pečený čaj pro pristelu, věci od Pomposo co jsem objednávala, ale to jsou samé drobnosti, jedna malá igelitka.

Jak vidím to počasí venku, tak abych si vzala zimní bundu nebo co 😀 😀 😀

Holky kdo máte třeba nějaké vykrajovátko dvakrát nebo cokoliv co vám doma leží, tak to vemte, třeba se to bude někomu hodit ne?????

nika1985
13. sep 2012

@blcha ja mna to bavi to je hlavne ja mam tiez za sebou iba par tort na objednavku uz som robila aj 2svadobne moje prve bala som sa ale baby mi tu uplne super poradili ked som nieco potrebovala. Napr.jednoduchy kvet je kala. Ja tier robim vsetko prvy krat myslim tvary premyslam ako to spravit aj ked sa to zda jednoduche sem tam aj nespim ako mi to bude drzat teraz na nedelu chce jedna lod tak uz 2noci rozmyslam ako to upevnim aby sa im to pri prevoze nerozpadlo. Neboj vsetko pojde hlavne je ze mas chut tej mam aj ja a straaaaaaaasne moc 😉 vela stastia a sikovne ruky 🙂

jakelina
13. sep 2012

@pipka já jsem na mini srazík, co byl u nás v Opavě dělala taky slané a bylo první pryč. 😀 😀 😀 No nějak to podělíme, nakonec to ani nesníme jak to tak vidím 😀 😀 😀