Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
11. okt 2012

@zuul super dakujem,nepotrebujem ja som si "corkla" z roboty take umele rurky je to este stabilnejsie ako slamka len nie ako drevo tak som sa bala ci to bude drzat este som take nerobila,ale ked to udrzi slamka musi mi to tato rurka udrzat. My to mame asi take 2-metrove tak som si zobrala a nerezem na velkosti ake potrebujem. Dakujem mooooc
@maya30 dakujem
@dm1 dakujem ja som raz robila dvojposchodovu a tam som nedala ale to som vedela,ze ju budu poriadne prevazat, a tato no nepoznam tych ludi,ale vyzeraju podla toho zadania no neviem a tak sa bojim,ze ju hodia do kufra a torta sa rozlieta kade tade
DAKUJEM VAM

lokalistin
11. okt 2012

@maya30 ja uz som kukala,ze rozoberiem moje pekne drevene vesiaky ak by bolo treba 😀

zuul
11. okt 2012

@lokalistin tak super. 😀

pristela
11. okt 2012

@aduskatt a ty to odkial poznáš, že nedovolia? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ach holky vsak sa mi nechce tie torticky robiiiť, takto pred odchodom 😝 a este ma aj jedna pani nahana o babulu 😖 no prosto klud pohoda 😀

bilbery
11. okt 2012

Zdravím vás a prosím o radu. Chystám se dceři péct dort (dorty nepeču,ale nejsem marná v kuchyni 🙂). Ráda bych udělala sedícího medvídka, který má mezi nožičkama malý dortík s 1 svíčkou. Mám už potahovací hmotu,barvičky,... Ráda bych od vás jednoduchý recept na korpus,např. světlý a kakaový a krém (nejlépe s co nemíň máslem,napadl mě i nějký karamelový z kondenz.mléka + třeba pudinkový). Co se týče tvaru,tak bych udělala kulatý dort (průměr 20-22cm),vyšší,ořezala bych ho do tvaru hlavy a těla. Ve čvercové formě bych upakla nohy,ty bych samozřejmě okrála do příslušného tvaru. Nevím jak upevnit přední nohy? No a mezi nohy bych dala malý kulatý dortík. Myslíte,že to půjde??? Dík za rady a recepty 🙂 😉

muffinka8
11. okt 2012

@mimcak veď hej, až dnes ... ale leták na nete už bol skôr ... a on ráno šiel niečo kúpiť. Mne ani nenapadlo toto, som úplne zabudla a keď som to kukala tak sa aj tak tváril, že na čo mi to bude 😕 a to on zabúda čo má kúpiť pravidelne, aj keď mu tesne pred odchodom poviem, tak som úplne mimo z toho, že mi to kúpil 😀

bilbery
11. okt 2012

@jakelina díky

aduskatt
11. okt 2012

@pristela radsej ani nechci vediet🙂)

lucisa
11. okt 2012

Holky, prosím rychlý help:
Potřebuju znát značku nebo přímo název výrobku, který nahradí cukr, aby mohl dort jíst i diabetik. Nějaké umělé sladidlo. V obchodě jsem jich viděla hodně, jen nevím, jestli máte konkrétně některá negativní nebo poziitivní zkušenost, že bych sáhla po osvědčeném. Moc děkuji 😉

njonja
11. okt 2012

Ahojte, pridavam moju tohotyzdnovu skormnu..len jednu tentoraz🙂 Znova len jednoducha jesenna tematika, pen s hribikmi..

mia1111
11. okt 2012

@njonja - je úúúúúúžasnááááááááá 😵 😵 😵 😵

njonja
11. okt 2012

@mia1111 moja, dakujem🙂 Ja som z nej nestastna☹ Mi tie griby nechceli stat, som to robila na poslednu chvilu☹

mia1111
11. okt 2012

@njonja - čo si šiši? 😅 Že nešťastná, veď tá tortička je dokonalá, tie hríbiky sú úplne nádherné, pôsobí to veľmi prirodzene, keď nestoja ako vojaci 😉 . Sú super 😵

dada2007
11. okt 2012

@lucisa ja som robila so sorbitolom......... tu recept....... http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=6093

lucisa
11. okt 2012

@dada2007 děkuji 😉

mia1111
11. okt 2012

@njonja - ja som akurát na strane 3804,snažím sa prebehnúť posledných 35 strán, máš tam tiež 2 kráááásne torty, ja žasnem 😵 😵 😵 😵 . Takúto by som si v cukrárni dala hneď a nie len jeden kúsok 😉 . Krásne motívy, s dovolením ukladám medzi najobľúbenejšie inšpirácie 😉

njonja
11. okt 2012

@mia1111 🙂 🙂 🙂 🙂 Moja, daaaakujem! Potesi🙂

79zuzana
11. okt 2012

Ahojte, tak som vas docitala a dufam ze aj polajkovala 😉 Nadherne torticky ste popiekli. Tu su moje dve dnesne. Babatkova je taka malicka a dost odflaknuta 😀 dnes ju nesiem susedke, lebo pred tyzdnom sa jej narodilo babatko, tak ju idem pozriet 🙂 Sudok bol pre majitela pubu, tak sa snad bude pacit. Teda verim, ze aj chutit, ale uz si odo mna objednali siestu tortu, tak snad hej 🙂

vlada111
11. okt 2012

@aduskatt aha, tak to som v prdeli

vlada111
11. okt 2012

@79zuzana ten sud je geniálny

79zuzana
11. okt 2012

@vlada111 dakujem 🙂

aduskatt
11. okt 2012

@vlada111 este ne, to budes, az sa zobudis na tej psychine🙂

boubelka0021
11. okt 2012

Baby viem,ze to tuna nepatri ale nemate recept na Kinder mliecny rez??Dakujem,.....

79zuzana
11. okt 2012

@boubelka0021 http://tortyodmamy.sme.sk/zakusky/zakusok-kinde...
http://varecha.pravda.sk/recepty/kinder-pingui-...
ja mam ulozene tieto, ale este som ich nepiekla... ale chystam sa raz... ked mi skonci dieta ;)

mishulle
11. okt 2012

tak příští týden mě čeká vuittonka, razítka vyrobený, máte někdo nějaký rady?

pristela
11. okt 2012

@79zuzana ten sud je uuuuuužasnýýýý 😵 😵 😵

lamps
11. okt 2012

@dadka212 no veď to, že na svadbu ☹ ani ja to nechápem, ale čo už. Ona mi presne nadiktovala, čo má aké byť na tej torte, takže ja som veľmi na výber nemala. Aj kvietky by som urobila iné, keby to nechala na mňa, ale ona chcela len drobné a biele, tak má, ako chcela, navečer má po ňu prísť, tak uvidím, čo povie ☹

79zuzana
11. okt 2012

@pristela dakujem 🙂
A este dakujem vsetkym za lajky. Velmi ma to vzdy potesi a povzbudi taka pochvala od vas, co ked pozeram vase fotky, tak mi pada sanka 🙂

lussy23
11. okt 2012

@njonja nádherná
@79zuzana nádherné