Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
24. okt 2012

@dada2007 a uz je aspon lesie? ci staaale nejake bolesti mas? 😕 ☹

pristela
24. okt 2012

@pipka beriem 17-18 😀

no baby ved ja mam tiez teraz len dve torty 😀 ale peciem uz šiesty korpus 😀 😀 😀

pipka
24. okt 2012

@pristela oki, tak v ponuke je vikend 17. a 18. novembra...kto ma zaujem...piste piste piste 🙂
to je dokonca aj statny sviatok tusim..v sobotu 😅 😵

pipka
24. okt 2012

ja buduci tyzden mam LEN tu krstinovu co nechali na mna...taaak to si ju vychutnam 😵 😵 😵
mala som mat este jednu narodeninovu, ale tu zatial zrusili, ze presunieme na inokedy, len neviem zatial na kedy... 😅
dufam, ze nie na ten vikend co tam mam uz 4 😅 🙄

dada2007
24. okt 2012

@pipka tak dá sa......

artepf
24. okt 2012

ahoj holky, zkoušela jsem svůj první "čokodort", chtěla jsem potáhnout bok pásem čokolády a navrchu polít, tak, jak to tady popisujete, ale vůůůbec se mi nevedlo. Za prvé, nikde nemůžu dohledat, jak silnou vrstvu čoko mám nalít na pás celofánu, potom kdy to přilepit na bok dortu a jak řídkou čokoládu navrch, aby se dobře rozlila 😅 . Zkoušela jsem ještě čokohmotu, ta zatím vypadá, že by z ní mohlo něco být, tak uvidím, ale jsem zklamaná a naštvaná, že mi to tak nejde ☹ ☹ ☹ . Můžete mi prosím poradit, jak na to, kdo s čokoládou děláte ☹ ? Moc díky 🙂 .

79zuzana
24. okt 2012

prosim o pomoc, tie co ste uz robili tortu zatvorenu knihu. Pozrela som si obrazky, ona je ta kniha potiahnuta aj zospodu? a teda ako to mam prehodit na ten potah? najprv rozmyslam, ze by som ju potiahla nabielo, aby tam boli akoze tie stranky z boku, a ako potom natiahnut obal? Pisem jak tatar, ale snad chapete co myslim, uz je asi pokrocila hodina a nemysli mi to 😀 😀 😀 dakujem za pripadane odpovede🙂

anibas
24. okt 2012

@79zuzana nie je potiahnutá zo spodu - len po okraj a potom je urobený lem okolo listov akože zo spodu - na TOM bol fotopostup od Tonky57

pristela
24. okt 2012

@79zuzana néééé, knihu robis ako krabicu s vekom 😀 das len pas bielej hmoty na bo torty / tri strany torty, na stvrtej strane bude obal/ ako listy a hore a na jeden bok prehodis pak farebny potah ako obal 😀 to dole co sa ti zda ze je potah aj pod je len uzky pas farebnej hmoty prilozeny 😉 https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3258977...

dm1
24. okt 2012

@artepf tak prva rada nie na alobal ale papier na pecenie ten ej je na to lepsi. a aka hruba vrstva nie moc veru ja to neviem takto ako sa zadari ale tak 1-2mm. Na boky nemusis vobec riedit ak chces aby sa dobre krajala tak mozes. ja riedim od oka ale zhruba na 200g coko 50-80 g - ja to vzdy roztopim a pridam bud coko alebo ceru ak treba. Navrch liat ale nie uplne horucu coko lebo ti rozpusti ten bok ale taku trosku odstatu

pristela
24. okt 2012

@artepf a preco celofan ? 😕 to sa ti bude dat zodvihnúť bez toho aby sa ti to nepokrčilo ? 😕
ja nalejem čoko na papier na pecenie , ked je trochu vychladnuta tak ze este nieje tvrda /ale aby netiekla/ ju zdvihnem a capím na bok torty , na vrch torty, no to tazko kedy aby sa ti dobre rozlila, logicky cim menej tuhá tym lepsie sa rozleje, nesmie byt ale horuca!!! bo ti roztopi tie boky uz potiahnute cokoladou !
a ako hrubu vrstvu? to je len a len na tebe , mrkni sem , tu mam uuuuuplne tenulinku čoko : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4314346...
aj toto je robene tym sposobom : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3374439... ale coko na boku nieje tak hruba ako to tam vypada, to je len zrezane aj z tej vrchnej nalievanej , ja nedavam hrubu vrstvu, spatne sa to pak krája 😝

79zuzana
24. okt 2012

@anibas

@pristela jej.... dakujem velmi krasne 🙂 pochopila som aj napriek pokrocilej hodine 😀 😀 😀 ja som sa uz normalne trapila, jak zajtra budem prehadzovat ten velky kvader na obdlznik. Normalne som chcela vykrojit obrovsky obdlznik z hmoty, nabrat tortu na dlhe noze (4 noze - dva ja a dva muz 😀 😀 😀 ) a tak ju presne nasmerovat na tu potahovku... no cisto jak Pat a Mat 😀 😀 😀

pristela
24. okt 2012

@79zuzana prosím ťa 😀 😀 😀 vieš kolko veci ja totál neviem urobit 🙄 🙄 🙄 co by bolo uplne v poriadku , len 😀 ja prosto uplne jednoduchu vec neviem , zlozité vymyslím, premyslim a urobim v pohode ale nieco uplne jednoduche si lamem hlavu ako vôl ako to urobiť a nakoniec sa na to vykašlem ☹ ☹ sa mi Lusilka smeje , že neviem ušiť obycajny štvorcovy poťah do košíčku ale trebars tvarovany poťah na oblú velku a členitú autosedacku v pohode áno 😅 😅

79zuzana
24. okt 2012

@pristela tak ako ja ani neratam, co vsetko neviem 🙂, vlastne kazdy den zistujem, ze cosi neviem a som tvrdohlava a myslim si, ze ja sa to musim naucit 🙂 preto som aj zacala piect torty 😀 😀 😀 Inak som zacala crafty vseho druhu, ale toto ma zatial drzi najdlhsie... teda este aj krizikove vysivky a hackovanie 😀 😀 😀

aduskatt
24. okt 2012

@pristela moja, ja neviem usit voooooobec nic a som tu🙂)

artepf
24. okt 2012

@dm1
@pristela holky, vaše čokodorty jsou pro mě právě nedosažitelným vzorem 😅 😵 😵 😵 a tak jsem to taky chtěla zkusit, teda hlavně pro kamarádku, která nemá ráda marcipán. A to s tím celofánem jsem asi viděla někde na videu, ale opravdu se mi to krčilo a navíc, když jsem to nechala v lednici zatuhnout, tak mi něco zůstalo na dortu, ale kousky zůstaly přilepené na tom celofánu, takže to vypadá úplně k ničemu ☹ 🙄 . Tak přemýšlím, že bych ještě udělala jednu vrstvu na ten pečící papír a práskla to na ten nepovedený bok 😖 .
Jo a ještě - ten bok okrájíte až po ztuhnutí čoko - asi horkým nožem, jinak by se to lámalo? 😕
Moc moc díky za vaše ochotné rady 🙂

pipka
24. okt 2012

ani ja 😅 😀 sice neviem ci sa je cim chvalit..ale sak viem ine veci...sit nemusim 😝 😉

pristela
24. okt 2012

@pipka
@79zuzana a šak ani ja neviem šiť , ale nikomu to nepovedzte !!!!!

@artepf tak ja moc coko neurobila, nerobim ich moc rada 😝 Danka je majster 😵 😵 jo bok krajať az ked je coko ztvrdnuta a to je ryyychlo v chladnicke, ja ju krajam skalpelom tym to ide bez nahrievania, treba skusit ak nepojde tak nahrievať . Drzim moc palce!!!!!! nezabudni pak odfotiť 😵

njonja
24. okt 2012

dievky, moja dnesna Halloweeeen , pre kamosku do kaviarne...

lokalistin
24. okt 2012

@pristela
@dm1
@florentina dakujem vam kocky
inac ja som tiez pouzila na par tortach marcipan podla mna chutovo najlepsi ja som mala 1:1 a uz vybieleny malo to byt na svadobku 3-poschodovu bielu tak som ho objednala 6kg za paradne prachy a oni to zrusili ma skoro porazilo, no ale minul sa robilo sa mi s nim docela dobre len sa zle farbil koli tomu,ze uz bol bieleny a mne tam strasne vadili tie mandle, bolo ich tam vidiet a ked som ho farbila tak mandle boli inej farby a nemal tak celistvy povrch ako ine hmoty neviem jak to mam opisat

lokalistin
24. okt 2012

@mamina1978 dakujem, inac ta zuvacka tej tetuly mi strasne vadilo jak tam zvachtala

florentina
24. okt 2012

@pristela hm, takže i na šití používáš photoshop? 😀 😀 😀

lokalistin
24. okt 2012

@dada2007 a kde v banovciach to kupil v tych farby laky ci nejakom inom obchode

pristela
24. okt 2012

@florentina zabijem sa , ked je takýý dobrýýýýýý ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
25. okt 2012

@lokalistin Metax, Farby laky.....na začiatku BN, keď ideš od TO......oproti Slovnafkte cez cestu.....Trenčianska ulica......ale objednajú ti to v každom meste v takomto obchode(neviem z kadiaľ si). Tu v TO sa bol MM pýtať u Jamricha, ale tam to akurát nemali.....že budú objednávať.......no keďže sme chceli hneď...tak frrrrrrrrnk do BN

dada2007
25. okt 2012

......a teda dobré ráááánko všetkým 😵

eliska22
25. okt 2012

@njonja krásna a koľko dyniek a strašidielok si sa namakala 😉 😵

sisix
25. okt 2012

@njonja Krasne moc krasne a ty dyne jsou z koralku?