Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
23. nov 2012

@eliska22 ale sak pohodaaaaa🙂 akurat som odovzdala a spokojnost🙂.akurat teda chlap bol nestastny, ze musel ist sam spat🙂

iwusca
23. nov 2012

@pristela no ja som amater, toto bude moja 2 torta a prva potahovana 😝 cize pod potah mam dat radsej len to maslo s cukrom?alebo nieco ine? Dakujem

jakelina
23. nov 2012

@pristela já ji dělám už dlouho, dám z hrnce do misky co budu šlehat, dala jsem i metličky z mixéru do lednice a je to poprvé co se mi to stalo. Fakt netuším proč, byla koupená čerstvá šlehačka z Lídlu a čokoláda taky ta jejich. No prostě se to nějak sešlo a nevím proč se stalo. No když říkáš po 4 hodinách, tak to stihnu a snad se povede. Děkujíííííííííí.

pristela
23. nov 2012

@jakelina asi si bola ty moc žhavá 😀 😀 😀

@iwusca ja davam maslo , malinko cukru , roztopenu cokoládu/nemusí byt/, kakao a veeela korpusu rozmixujem v tom , chuti to ako normalna čokoládová plnka

jakelina
23. nov 2012

@pristela asi, to bude tím, že jsem si k tomu přivstala a ona z toho chuděra měla takový šok, až se srazila. 😀 😀 😀

iwusca
23. nov 2012

@pristela korpus mi neostane a novy uz nestiham lebo idem do roboty vecer 😝 staci to maslo s cukrom? 😅

aduskatt
23. nov 2012

no, baby, samozrejme sa mi jedna fotka neulozila, takze nemam to nafotene komplet, ale teda s tymto som bojovala...a teda na fotke to vyzera o dost horsie ako v skutocnosti☹..ale ja som bola spokojna a tetky tiez🙂)

cat
23. nov 2012

Ahojte baby, tak ste ma silno inšpirovali,že práve robím moju prvú poťahovanú tortu, mám nakúpené všetky pomôcky, hmotu Smartflex velvet..a pokúsim sa ju vytvoriť v tvare nášho oblúbeného bazéna na Rodose 😀 čiže obdĺžnikový modrý bazén a na ňom farebné šmyklavky. Možno si na 1. raz moc trúfam,ale tak, pokúsim sa aspoň. Dnes som spravila len parížsky krém, dokončím ju zajtra, ja mám čas na toto iba v noci keď decká /obe teraz choré/ spia.
Vďaka za túto tému 🙂 🙂

jakelina
23. nov 2012

@iwusca stačí máslo a cukr a nebo můžeš přidat rozdrcené piškoty na jemno.

jakelina
23. nov 2012

@aduskatt to jsi si mákla 😀 😀

lokalistin
23. nov 2012

@iwusca v nemecku davaju baby len to ,ale neviem presne ake pomery

aduskatt
23. nov 2012

@jakelina no, este jedna podlozka so siedmymi tam chyba🙂) no, tahala som 23ku.........a to uz s upecenymi korpusmi🙂.....svalovicu mam na celych rukach🙂

iwusca
23. nov 2012

@jakelina
@lokalistin
@pristela dakujem, vyskusam to s tymi piskotami 🙂

jakelina
23. nov 2012

@aduskatt to ti věřím, já jsem po víkendu taky vždycky vyřízená.

Hledala jsem rady jak na tu pařížskou šlehačku a našla jsem návod jak ji udělat a tam paní píše, že vaří 10 minut 😲 😲 😲 Já teda nechám jenom projít varem a pak odstavím z plotny. 😒
http://www.dortydortikydorticky.estranky.cz/cla...

Ona to teda dělá z šlehačky, kakaa a cukru ne z čokolády, ale stejně mi to přijde strašně dlouho.

pristela
23. nov 2012

@iwusca jasne , ze staci len maslo a cukor , len je to pak menej chutne 😉 a pomer je uuuplne na tebe , kolko cukru das, zalezi ako sladke to chces 😉 Držím palčoky!!!!

@aduskatt ooo, pekne farbičkyyyy 😵 😵 😵 . Asi pojdem k tebe na kurz 😀 ti vzdy /v dobrom jasnéé/ závidím , ked pises, ze si plne spokojná aj ja ceeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 ja teda bola doteraz uplne spokojna asi len s jednou mojou tortou ☹

aduskatt
23. nov 2012

@pristela tak ja nepisem vzdy, ze som spokojna, ale teraz som bola.sak co ine mi ostavalo po 23 hodinach makacky🙂 ale aj teta spokojna, tak sa bude dobre spat🙂 dakujem za pochvalu, tak zelena sa mi paci, ale ta akoze cyklamenova sa mi nepodarila uplne ako som chcela.........

aduskatt
23. nov 2012

@jakelina aj ja davam len prevriet a odstavim a davam coku aj kakao

aduskatt
23. nov 2012

@pristela Ty si na seba moc prisna🙂

iwusca
23. nov 2012

@pristela dakuem🙂 skusim tam dattie piskoty, tych mame dost 😀 dufam ze sa podari, aj ked budelen pre nas🙂

daducha
23. nov 2012

@ajka82 robila si po castiach a nechavala vytvrdnut ? Stoji v podstate na sukni? Pytam sa ako hotentot,no zatial som pouzila vzdy iba origos babiky .dakovala ....

mimcak
23. nov 2012

@pristela ja parížsku som prelievala doteraz stále a bola ok. 😝 Ale tak zas nepečiem tak dlho ako ty. 😵 😵 😝 No radšej to už asi robiť nebudem ,lebo čert nikdy nespí a môže sa zdrcnuť aj mne 😀 😵

vlada111
23. nov 2012

@aduskatt krásne, makačka to bola 😉

jakelina
23. nov 2012

Holky za měsíc už budeme možná smažit kapra 😀 😀

lokalistin
23. nov 2012

tak ja som bola dneska taka nasrata, ze som si objednala jeziska 😠 a ked zazvoni zvoncek sa budem vytesovat 😀

lokalistin
23. nov 2012

len ked budem musiet zaplatit ucet sa az tak nebudem vytesovat 😝

maya30
23. nov 2012

baby tak pridavam prvu z piatich tento tyzden...konecne som vyuzila vykrajovacky z cinskeho 😅 je to cappuccino torta a vaha 5,8 kg (dohoda bola 4kg 😝 no ale da sa to s tolkymi ruzami ??)

pipka
23. nov 2012

@vlada111 nooo moja, tak na tvojho uzasneho zajka nemam 😅 😝 ale tak...budem na sebe pracovat 😀 😅
kedze mne dnes v noci obe deti prerevali skoro colu noc, a obaja maju oddnes ATB a Tomimu od vecera nechce klesnut horucka pod 38,5...som na nervy ☹
ale mm tvrdi, ze to tu cez vikend zvladne...tak som zvedava...posiela ma ist si oddychnut...tak mu jeho prianie splnim a na chalupu idem 😉

jakelina
23. nov 2012

@maya30 já jsem tady ty vykrajovačky viděla u číňana, jenom jsem nechápala, jak se to dělá, byly to takové jakoby razítka, ne klasické vykrajovátka. Jde to s nimi dobře???

rachel36a
23. nov 2012

môj druhý pokus, už v živote nerobím s čokohmotou, lepilo sa to , trhalo a nakoniec som to jedna k jednej zmiešala s K2 nech to aspoň trošku vypadá ako torta... ako to vy šikulky robíte??? prosím vás baby ostalo mi na poťahu so solamylu ako to mám dať preč aby sa to neposr... ďakujem...

maya30
23. nov 2012

@jakelina to nie sú tie razítka, tieto boli normálne na pružine 😉