Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timotejkabrejkova
31. jan 2013

@dada2007 Beriem všetky 🙂

zuzana92101
31. jan 2013

@sachmetttt ano, musis potriet maslovym kremom...zmiesaj si maslo, trochu cukru a mozes dat orezky z torty, ak mas 😉

timotejkabrejkova
31. jan 2013

@jakelina Toľko detí a toľko stíhaš, veľký obdiv máš odo mňa.

blcha
31. jan 2013

dobre ranko babulky tak zasa idem troska otravovat viem ze ste tu pisali ze ked mazem tortu pod potahovku ja davam len maslo a cukor ale ze by sa mohlo pridat aj salko tak sa chcem len spytat kolko mozem toho salka dat na 250g masla mozem supnut pol konzervy?
@jakelina tak pre teba som sa rozhodla este vcera vecer skusit znova robit ruze a podarili sa lepsie aj ked nieje to nic moc ale na to ze su skoro uplnr prve moje pridavam foto a odfotila som aj taky ruzovy nepodarok kuknite 😀 😀 😀 akoze vecer o 20som sa vratlia zo spiningu taka plna energie ze decka som rychlo okupla dala spat a sup na modelovanie 🙂

monicenka123456
31. jan 2013

@alionuska ROBIEVAS FONDAN?MOZES MI DAT RECEPT PROSIM 😅 JA ROBIM MARCIPAN ALE CHCELA BY SOM VYSKUSAT AJ TEN FONDAN ALE NETUSIM AKO SA ROBI 😝 PORADIS?

eliska22
31. jan 2013

@vlada111 asi sa boja preto, lebo si predstavia hneď zápražku do polievky 😀 😀 😀 ja som ju chcela už dávnejšie vyskúšať, ale odrádza ma tá príprava, najradšej mám pribinák, to len šup šup a je to 😉
inak tiež robím najčastejšie korpus čokoládový - podobný ako sacher a je to super a aj s tými orechami je táto plnka od teba superná 😵

eliska22
31. jan 2013

moje zatiaľ dve urobené, tá jedna je na karneval dnešný ako prvá cena do tomboly, tak dúfam, že ju nevyhrajú moje deti 😀 😀 😀
teraz idem robiť mobil, tak dúfam, že sa mi zadarí s čiernou, ešte som nepoťahovala s tou čiernou, tak mám aj obavy 😝

eliska22
31. jan 2013

inak ja keĎ idem fotiť tortu, tak vždy sa mi tam postaví do pozoru aj krpatá a že mama aj mňa odfoť 😀

janulkamartinko
31. jan 2013

Ahojte
Prosim nejake inspiracie na muffinky pre detičky do skolky? google nic moc :( a ake podla vas deturencom najviac chutia?? idme ich robit po prvy krat
Dakujem 🙂

nika222
31. jan 2013

Baby ste tu niektore ktore robite slane torty? Aky je najlepsi chlebik do nich? A ako to krajate, resp rozoberate a servirujete?dakujem

jakelina
31. jan 2013

@blcha vidíš jak se zlepšuješ. Já když vidím svoje první, tak děs a postupně se to lepší. 😉

daniz
31. jan 2013

@nika222 sendvičový, ale ak chceš podkovu, alebo nejaký špeci tvar tak chlieb upiecť vo forme.

daniz
31. jan 2013

@mizulienka s deťmi v škôlke sa to dá ešte zmáknuť, ja mám 2 deti, no najhoršie bolo, keď začala škola. To kým neurobia úlohy, neprečítajú-čo musíš pri nich sedieť, neurobíš vôbec nič. 😢 . A ja od vtedy ponocujem skoro stále. Dcéra je 4-tačka tak ona už v pohode a syn je 2-hák tak ešte je to zaujímavé. 😀

vlada111
31. jan 2013

@eliska22 no a ja zápražku milujem, preto ma to neodradilo. Keď ju robím do polievky, vždy si šupnem do úst za lyžicu zápražky 😀 Mne sa tá príprava zdá super, lebo som týmto krémom nahradila šľahaný nad parou 😉

dm1
31. jan 2013

@nika222 ja robim len z klasika toustou a davam na seba. Ono to super drzi potom ked je to premazane pomazankami z oboch stran a normalne to odkrojis ako platok podla vysky ja tam 2cm napriklad a drzi to spolu cely rez

eliska22
31. jan 2013

@vlada111 no je taký že sa rozplýva na jazyku, takže pripomína šľahaný ja tiež nemám rada šľahanie nad parou 😝

evvina
31. jan 2013

Dnešní dortíky pro syna za vysvědčení a pro kamarádky děti za vysvědčení.

vecernicci
31. jan 2013

tak i já přidávám svoje výtvory z minulého víkendu a ještě pár starších, co se mi povedly stáhnout fotky z mobilu 😉

jakelina
31. jan 2013

Holky přeji všem dětičkám krásné vysvědčení 😉

zuzkat1
31. jan 2013

Ahoj.viete mi poradit krem k ananasu? A ako urobit maslovy s bielou coko a maslovy s horkou coko? popripade hodia sa tie coko kremy k ananasu? Dakujem

pristela
31. jan 2013

Holky ja chcem robit cely zivot len postavicky typu krtko 😀 😀 však to aka malina 😀

a krasne tortickyy 😵 😵 😵 😵 aj ja želam detvákom vsetko naj a hlavne pohodovy vikend po vysvedčení 😀

aduskatt
31. jan 2013

my uz mame skolaka doma🙂) akoze dvojka z telesne a vytvarnej........no, sak nezabijem ho........ aj ked si myslim, ze vychovy by sa znamkovat nemali ... inak, ta z telesnej ma stve, lebo ucka vie, ze je maly po tazkom a vaznom uraze a boji sa o seba, odmietol jej robit kotrmelce( doma na makkej posteli v poho, ale na zinenke a parketach ani za svet), tak sup dvojka.....

sachmetttt
31. jan 2013

@zuzana92101 si zlata dakujem 🙂

lokalistin
31. jan 2013

ahojte nemate niektora ulozene torty s vrtackou?
ja som niekde videla peknu akoze kufrik a tam bola vrtacka a este nejake prkotiny myslela som, ze som ju ulozila,ale nikde ju neviem najst mozno v slovenskom pocitaci 😝 dakujem

sachmetttt
31. jan 2013

@maya30 dakujem moc 🙂

tinamk
31. jan 2013

Dievcata poradite mi prosim vas robila som cokokorpus a karamel.plnku z puding,do kt. Som pridala milku.kurnik neviem ci to nebude moc sladke..mam to len natriet na korpus al.k tomu nieco pridat este? Myslim ovocie al. Potriet dzemom? Robila som taketo 1. krat a neviem co s tym. 🙂

sachmetttt
31. jan 2013

@zuzana92101 a ješte jeden dotaz ja viem otravujem máš nejaký dobrý recept na korpus a plnku?? chcela by som urobit 2poschodový nie velký mänší......Myslíš že je dobrá kombinácia plnky pribináčka a parížsky?? Chcem to upiect den pred oslavou i naplnit i vyzdobit

slasima
31. jan 2013

@vecernicci krasna torta, aky prosim vas pouzivate potah na tortu?? kupujete?? ci si doma pripravujete,ak doma-AKY??

lencza
31. jan 2013

@zuzkat1 k ananasu je dobrý kokosový krém, máslový bych asi nedělala, ale nějaký na tvarohovém základu by mohl být dobrý

polovnicka
31. jan 2013

@dada2007 juuuj,ten vyzerá..určite vyskúšam.. 🙂)