Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
7. mar 2013

@pristela áno buď sa môže variť, vraj sa nedá prevariť 😀 😀 😀 alebo sušiť v rúre. Ale chystám sa spýtaj učky, ktorá má chalanov na výtvarnej, ona mi určite bude vedieť poradiť, aká hmota by bola naj. Ja som z moduritu kedysi skúšala modelovať, ale to bolo už dááááávno

ankalv1
7. mar 2013

@dm1 ďakujem a na aký papier si spraviš šablónu?obyčajný či výkres?

dm1
7. mar 2013

@ankalv1 ja si vacsionou rovno z monitora obkreslim obrazok na peciaci papier a to mam ako sablonu 😀

dm1
7. mar 2013

@dadka212 kamka ma 100g macig decor to je myslim take idealne ak sa to robi raz za cas http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

celine
7. mar 2013

@dm1 dakujem za super tip, urobim to tiez tak. dakujem este raz

dadka212
7. mar 2013

@dm1 jéj díík 😉

lokalistin
7. mar 2013

Baby prosim vas,ked robite to mmf ,nechate tie cukriky najskor vychladnut,alebo hned do horuceho ten cukor?

lamps
7. mar 2013

@lokalistin cukríky netreba mať úplne horúce, môžeš ich vybrať z mw hneď keď sú také spenené a hneď ich šupnúť do pr. cukru

lokalistin
7. mar 2013

@lamps dakujem no robila som tu cokoladovu mmf a tam to bolo horuce,ja to vzdy davam do takeho,ale mne sa ta mmf moc nedari a preto som myslela,ze to mozno robim zle. 😉 dikes

lamps
7. mar 2013

@lokalistin ja som čoko MMF ešte nerobila, ale niekde som čítala, že cukríky nemajú byť úplne horúce a majú sa vybrať, keď sú také spenené

lokalistin
7. mar 2013

@lamps ok, tak mozno nabuduce,ja robievam s WI,lebo na to mmf nemam nervy,ale tentokrat financie nevydali a musim miesat 😝 dakujem

lamps
7. mar 2013

@lokalistin to poznám, mne zas liezla na nervy WI, mala som ju len raz

dm1
7. mar 2013

@lokalistin ja vzdy davam cukor hned ako vyberiem z mikrovlnky

lokalistin
7. mar 2013

@dm1 dakujem ja tiez,len som si nebola ista

mimcak
7. mar 2013

Prosím vás ktoré ste robili stonožky v tých miskách12cm kolko kopčekou výjde aby mala tak 3,5-4kg? plnka bude čokoládová +banany

katiatko
7. mar 2013

babenky, prosim VAS, potrbovala by som recept na nejaky vyborny krem zo slahacky, masla a natierkoveho prirodneho masla, popripade s nutelou, tie slahacky mam 3ks, 250tky, dakujem vopred...

timotejkabrejkova
7. mar 2013

Ďakujem všetkým za rady k zásnubám asi urobím so srdiečkami, ďakujem pekne za inšpiráciu.

katiatko
7. mar 2013

@ankalv1 vytlac si z netu predlohu, rozstrihaj a potom prekresluj a postupne vyrezavaj - a zaroven zakladaj do seba, aby, ked to budes lepit n atortu, to pekne do seba zapadalo 🙂 Vela zdaru!!!

lamps
7. mar 2013

@katiatko skús pozrieť sem https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., určite si tam nejaký krém nájdeš

ajka82
7. mar 2013

ahoj baby...taka "technicka otazocka" ktore ste robili marlenku, z akej davky ju treba robit aby mala cca 3kg? ja som ju nikdy nevazila predtym kedze nesla mimo a bola len doma ku kavicke...kujem 🙂

sticker
7. mar 2013

@dadka212 No pri mne je možné všetko 😒 Ale už viem, čo som urobila zle, krém som tam ale dala, dokonca dcére chutil a vyjedala mi ho z misky.... Nevadí, ja som začiatočník a nabudúce aspoň už viem, ako to spraviť 🙂 😉 A skúšala som použiť 1x klieštiky a na dvoch miestach sa mi trochu natrhol mmf.... Tak zase budem nabudúce vedieť 🙂 Lebo je to veľmi jemne vidieť, som myslela že to bude viac... A asi som to aj dosť nízko robila... mohla som aj vyššie "cvakať".....
To som robila iba pre babina takú malú tortu, aby som konečne dačo poskúšala 😝

ajka82
7. mar 2013

@mimcak moja coko s jahodami mala 3,3kg ..5 kopcekov ...pomoze?

dm1
7. mar 2013

@sticker skus si pozriet na kliestiky toto video http://tortyodmamy.sme.sk/zdobenie-potahovky-kl... 🙂

sticker
7. mar 2013

@dm1 No ja som mala veru hmotu asi tenšiu... Robila som zo 100g cukríkov a vyšlo mi ledva na to malé srdce ☹ Je pravda, že som si taký menší kúsok odtrhla na ozdoby. Ale to nebolo veľa..... Takže keď budem robiť veľké srdce budem musieť robiť minimálne z 200g.

ankalv1
7. mar 2013

@katiatko ďakujem 😉 😉 😉

mimcak
7. mar 2013

@ajka82 jasne ,že pomôže. lebo pani špekuluje či stonožku kopčeky,alebo okruhlu 26cm a na vrchu malú stonožku.A ešte sa pýta z čoho nareže viac kusou.Čo myslíš? Z tých kopčekou,alebo okruhlej formy?

ajka82
7. mar 2013

@mimcak 😀 no ja myslim ze z okruhlej ma viac torty, ak budes kazdy kopcek potahovat, ale ak je sikovna z kazdeho nareze rovnako ...neviem ci kuskov, lebo priemerovo budu ine, len hrubkou sa budu lisit 😝 ...ale to ti asi nepohlo uz 😅

katiatko
7. mar 2013

@lamps dakujem pekne 😵

simasa
7. mar 2013

@lokalistin ano, vypada to, ze ja budem sofer - nakoniec, tak ako vzdy... 😝 😀

lawli
7. mar 2013

@dm1 @ankalv1 kočky ,ak môžem skočiť do reči...ja robím podobné obrázky ako na "bežiacom páse" ...tak isto ako Danka ,aj ja si obkreslím obrázok a rozrežem...predtým som rezala ako píše dm1 každú tu farebnú časť zvlášť...a teraz som prišla na takú malú pomôcku, vyrežem si jednotlivé čsti z farebnej hmoty tak ,že čierne domaľujem...neviem či rozumiete...priložím foto ,aby ste ma pochopili....na tej tortičke som mala Minnie zo 4ks ...teda mašličku s uškami som vyrezala z ružovej hmoty a uška čiernou domaľovala...tváričku z telovej ,čierne časti domaľovala a biele dolepila...atď 🙂