Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
22. mar 2013

@mimcak boze tak niektorich ludi fakt nikdy nepochopim,ja peciem skoro zadarmo,lebo si myslim,ze mi viac nezaplatia,a ked pozeram na niektore torty tu v teme tak si myslim,ze ja na taku uroven nikdy nepridem,ale minule tu s tou vrtackou som tiez robila pre znamu,ale fakt dobru znamu,ta ma zasobuje furt aj s jedenim vari do roboty veceru aj mi potom nabali domov... 😀 tak som si vypytala 30€,ze len suroviny a dala mi 60€ a este sa pytala ci to neni malo,bolo mi to trapne zobrat,ale nechcela ani pocut o tom,ze by som to nezobrala,tak hold najdu sa aj normalny

katkak23
22. mar 2013

@pristela ja by som vzala 5e za kazdu salku a tie lyzicky chces tiez vyrabat ?? na to asi silikonku nemas 😀 nie nie 5e minimalne

adrika202
22. mar 2013

moja nočná mora..nesli mi tie prsia vobec pekne vyhladiť,fotak odfotil perlet na nohavičkach ako keby nebol opraseny solamyl..otras..no snad zakaznička bude spokojna :/

dajna11
22. mar 2013

juj tohoto som sa bála tak som v predstihu trénovala,moja úplne prvá postavička...no nieje to umelecké dielo,mám sa ešte čo učiť....ale tak na torte snád pekne ukáže...ešte ju osadím na jednu nariasenú sukienku 😀 😀

vlada111
22. mar 2013

@pristela no veru určte aspoň 4 eurá. Si predstav koľko pýtajú v cukrárni za obyčajný trojuholník akože lepšej torty.

vlada111
22. mar 2013

@dajna11 ký má dekolt 😀

muffinka8
22. mar 2013

@pristela sa mi páči tá formulácia "musí sa spraviť" 😀 😀 😀 no ale fakt, je to aj šikmý tvar, aj kvietok, roboty do aleleuja

lifinka
22. mar 2013

ahojky, tak přidávám dokončený dortík 🙂 a těším se na ty vaše 😎

lifinka
22. mar 2013

🙄 🙄 stále zapomínám, že si tam mám vložit jméno na ty fotky 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 snad příští týden mám 3 dorty 😅 😕 ještě jsem neměla tak snad to zvládnu s prckem 😝 😝 😝

lifinka
22. mar 2013

@pristela páne jo??? to je objednávka.... 😉

luba142
22. mar 2013

Baby surne! Ako dostanem zlatohnedu farbu, ake farby mam zmiesat?

lifinka
22. mar 2013

@pipka krásný dortík, je to vyřezání těžké ty špice, dá se to?

lifinka
22. mar 2013

@jakelina krásná rychlovka 😉

cat
22. mar 2013

kočky mám novú kruhovú formu -s priemerom 31 cm, bude stačiť 10 vajec na orechový korpus? mne sa aj to zdá málo 😒 dikk.

dada2007
22. mar 2013

@pristela akože........síce sme z jedne doliny....z jedného okresu......pár KM od seba..........ale ja som takááááááááááááááááá šťastnáááááááááá že tí ,,super" zákazníci chodia za tebou a ne za mnou 😅 😅 😅 😅 😅 .............ale ja viem prečo, lebo .......ako sa hovorí.........človek je sprostý, keď ukáže čo vie naviac, potom to ludia vedia zneužiť.......ty posúvaš laťku hore a oni ju tam ešte viac a viac posúvajú 😉 dúfam, že si to pochopila a neurazila s sa 😀 😵 😉 ........držím palce...... 😉

mimcak
22. mar 2013

nemáte nejaký postup na holubice?

mamina1978
22. mar 2013

@dada2007 Do posledneho slovka presne , pravdive,.............. Lepsie sa to napisat ani neda 😉 😔 😔 😔

elfka.elfka
22. mar 2013

ahojte, mozem na cokotransfer pouzit obycajnu cokoladu co mam doma? napriklad mliecnu milku?

mrka2
22. mar 2013

@vlada111 vies,kolkokrat som chcela? ale je mi to blbe,nedavno jej zomrela mama a stale tam dava na nastenku ako jej chyba,tak nechcem byt hnusna:( mala by sama od seba napisat,nie ja sa jej doprosovat.. ale ja jej poviem osobne,ked ju stretnem,tam mi uz nebude mat ako utiect.

lifinka
22. mar 2013

@mimcak tak to je sprosté, jak se zachovala, rormálně bych jí dala ty modelace k zaplacení, ať si je poskládají na dort samy! bože to bych pěnila ještě dnes..... 🙄

snu
22. mar 2013

nepotrebuje niekto? mamina mi kupila a podobne uz mam.. vymenitelne vzory: gulky,pasiky,volaniky,ciarky,,rozne vzdialenosti,ako si zlozite

vlada111
22. mar 2013

@mrka2 no toto fakt nechápem. Tak tebe dlží a ty sa budeš ešte aj hanbiť. Normálne jej slušne napíš, neublížiš jej tým, to len ty máš zlý pocit aj za ňu 😒

tinamk
22. mar 2013

dievčata pridavam moju dnesnu.. moja prva kvetinka 🙂)) je to pre mna spanielska dedina taky samouk..

mrka2
22. mar 2013

@vlada111 ved ja vieeeem.. mam taku povahu no.. 😅 citim sa trapne aj za druhych..nemozem za to 😔

timotejkabrejkova
22. mar 2013

@pristela No uf máš čo robiť, neviem či by som toľko zvládla mohli aj niečo iné vybrať 😒 No jedna objednávka lepšia ako druhá najprv vojaci a teraz šálky. Ja by som brala 5 eur za jednu lebo je to zložitejšie.

sticker
22. mar 2013

@dajna11 Ten dekolt som si tiež všimla, super 🙂 A vlasy si perfektne spravila 😎

pristela
22. mar 2013

Holky dakujem , no ono ked dam vysiu cenu snad polavia a daju nieco ine 😀 no uvidim , oni este len hladaju, skusaju, chcu vediet sumu tohto , ked im ju napisem tak isto budu hladat dalej 😀

@dada2007 micka na teba sa urazit , pche, taku este nehrali 😀 😀 😀 to keby mam zlu naladu staci mi skocit k vam na cafíčko a mam vystarano na mesiac 😵 😵

dada2007
22. mar 2013

@pristela 😵 😵 😵 😵 cmukam ťa 😉

@mamina1978 ja si to pamätám, ked som bola dieťa, tak otec bol zamestnaný na družstve ako šofér....ale bol vyučený stolár, tak že aj z dreva porobí(dvere, strechy, obklady, atd).....pokazil sa mu traktor a nebol tam opravár, tak si opravil......dolámala sa mu vlečka, tak si ju zvaril.....atd....atd......a potom hovoril, že bol sprostý, že ukázal, čo všetko vie 😅 😅 ale jasné, je tam 30 rokov a robí všetko čo treba 😉 lebo, veď vie 😀

dajna11
22. mar 2013

@sticker no prsaňa ako ja 😀 😀 😀 😀 😀 😀