Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. máj 2013

@dada2007 už se těším, bude to i trochu akční, ne jenom sedět a modelovat. Tak to bude určitě fajn, jenom aby vyšlo počasí. Ještě je tam vyhlášená soutěž o dort s tématikou české a slovenské pohádky na podložce 20x20 cm, tak nevím jak to povezeme vlakem jestli bude horko, už sháním krabici a chladící tekutinu na převoz.

levandulka3
11. máj 2013

rýchlo pridávam a teším sa na tie vaše tortule

maca_p
11. máj 2013

@evuska32 skusala si ten mliecak so salkom?

florentina
11. máj 2013

@jakelina děkuji 😉 ...no na tento sraz už ne, mám v tom termínu nějaké již naplánované akce. Ale do budoucna budu sledovat a věřím, že to vyjde....a doufám, že s kuchyní bude vše ok a sraz si užiješ 😉

janula.h
11. máj 2013

pridávam svoje víkendové voľnú ruku som mala iba pri posledných dvoch a i to som už nemala energiu niečo vymýšľať 😠
@mia114 úprimnú sústrasť 😔

evuska32
11. máj 2013

@maca_p áno skúšala, mne sa osobne viac páčil ako ten, čo bol len z mlieka, cukru a tuku 😉

florentina
11. máj 2013

@bambula1307 je, děkuji moc, jen si teď nejsem jistá, co myslíš 😅 😀

eliska22
11. máj 2013

@lamps krásne volačo, tuším si aj ja objednám krajku, odkiaľ si objednávala? a ten kvet tiež nádherný, budem potrebovať radu ako na to, idem robiť svadobnú s gerberami 😝

lussy23
11. máj 2013

@levandulka3 to autíčko je úžasné.

lussy23
11. máj 2013

@lamps krásna

lamps
11. máj 2013

@eliska22 objednávala som odtiaľto http://www.peciem.sk/peciem/eshop/27-1-Magic-Tr..., a gerbera sa robí fajn, dáš na seba dve vrstvy lupeňov a potom robíš stred. To bola skúška mojej trpezlivosti lebo som tie malé lupienky robila z malých vykrajovačiek na sedmokrásky a postupne som lepila po 2 - 3 lupienkoch

lussy23
11. máj 2013

@mirka_aa krásne tortičky
@eliska22 krásnučké
@janula.h krásne dielka

eliska22
11. máj 2013

@lamps dík za rady 😉

mysiatkoo
11. máj 2013

@lamps je naaaaaaaaaaaaaaaaadhernaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... a mam 100 xuti tu svoju ani nefotit 😀 😀 ja to musim dogabat napisom 😠

lussy23
11. máj 2013

@1zaza tá kabelka je nádherná
@halienka krásne dielka
@evuska32 krásne
@mamina1978 paráda
@florentina úžasná je

lokalistin
11. máj 2013

@mamina1978 super kvietky len tu pivonku tam mas taku zastrcenu,ze ju neni poriadne vidiet a toho maca by som aj ja brala,ktovie co pripravi zajtra pre teba,ja som mala byt dneska v mekaci,ale zmenili dienstplan a zabudli mi povedat,tak som tam dosla, rozculila sa a isla domov a aby som sa odreagovala tak som piekla-malovanu roladu no ale zial sa mi nepodarila a robila som tiez kvetinky chcela som urobit mamine taku krhlu co tu baby davali,skusala som divy mak no este listky tuhnu,ale vyzera,ze z toho nic nebude 😝 bolo to z coko mff a nejak netvrdnu

lamps
11. máj 2013

@mysiatkoo len ju odfoť, som zvedavá to sme mali takmer rovnaké objednávky 😅

janula.h
11. máj 2013

@lamps neskutočnááááá ja vžd vravím v jednoduchosti je krása 🙂 čipka bombová začínam aj ja poškuľovať 😝

bambula1307
11. máj 2013

@jakelina jaaj ano ja to pozam..tiez som tak na detoch zavisla 😉 ..obcas je to narocne.. 😉
Vychylovka je skanzen s vlacikom..je tam krasne a aj tam robia dake maskrty..take typicke..ako kapustniky placky zemiakove a podobne 😀 😉 ..krasny vylet sa da s detmi. 😉
http://vychylovka.sk/

zsuzsu
11. máj 2013

Tak ta moja "klobaskova" :D nakoniec je tam banan. Sojovu tycinku som tu nenasla a zarobila som buriznovku , ale s toho ta moja klobaska bola vacsia nez torta :D Tak mi zostal iba banan :( :D Snad ma nevymazu 😕

lamps
11. máj 2013

@janula.h 😀 😀 😀 to keď začneš po nej poškuľovať, to dobre nedopadne 😀 😀 😀 😀 a objednáš ju 😀 😀 😀 mám s tým skúsenosti, ver mi 😀

janula.h
11. máj 2013

@lamps noo 😀 musím šetriť bud. nedeľu prijímanie 😀 o mesiac Majstrovstvá SLovenska Emka 😀 budeme v Trenčíne kto ste blízko? prídte kuk

lussy23
11. máj 2013

Baby, moja kamarátka si u mňa objednala tortičku pre svoju babku. Povedala, že je to všetko na mne. Mňa hneď napadol košík s kvetmi alebo pletením. Nemáte nejaké inšpirácie na také košíky, popripade aj nejakú inú tortičku pre staršiu ženu?

lamps
11. máj 2013

@janula.h my máme prijímanie za dva týždne a aj tak som neodolala 😀 😀 😀

janula.h
11. máj 2013

@lamps TY TY TY 😀

lamps
11. máj 2013

@janula.h 😀 😀 😀 mňa takto pokúšala Danka dm1 😀

babuľky nemáte náhodou niektorá záujem o knihu od Debbie Brown 50 tipov na detskú tortu? Ja ju mám doma a vôbec ju nepoužívam, ak by sa niektorej z vás šikla rada ju posuniem 😅

maca_p
11. máj 2013

@evuska32 fiiha, recepis mi prosim ta pekne mozes napisat? chcem zlepsit to modelovanie a zo suseneho sa dalej asi nepohnem...

bambula1307
11. máj 2013

@florentina jooj sak to vyrocie a ako si si ho uzila..darcek, vecera..no supeeer 😉

bambula1307
11. máj 2013

dievcence ja by som chcela skusit pivonku, lenze neviem ake vykrajovacky mam pouzit..take ako vo fotopostupoch som nenasla..poradte ake pouzivate..a kde zozeniem? dakujem 😉