Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karap
7. jún 2013

@katkak23 tie kvety su ako zive 😕 😵

mamina1978
7. jún 2013

@lokalistin no hovor mi , ja som tak vela veci pozabudala,za tie roky po skole, ze si teraz vela veci musim osviezit v pamäti koli chalanom. A koli nemcine, mam trochu problemy uz aj so Slovencinou, pravopisom a hlavne slovosledom, ktory je v nemcine total odlisny 😝

mysiatkoo
7. jún 2013

@lokalistin tu mas 30 v binarnej sustave : 11110 😝

aduskatt
7. jún 2013

@ajka82 ja som studovala vedecku chemiu a tam sme samozrejme, museli zvladat komplet fyziku a matiku...ale matiku som neznaaaasala.no a v stvrtom rocniku som skolu opustila

lokalistin
7. jún 2013

@mamina1978 no aj ja tak ,vcera som sa bavila s jednym cudzincom pisala som pracovny postup a pytam sa je to genitiv alebo dativ ja ze genitiv on ze dativ potom sa pytame nemca robi 2.vysoku skolu a pytam sa je to genitiv a on,ze ja neviem ja som nechodil na gymnazium,to sa ucia len na gymnaziu,ale tym jak to vysklonoval to bol genitiv 😉

lokalistin
7. jún 2013

@mysiatkoo mile dakujem 😉

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin nieco taketo?🙂

mamcas
7. jún 2013

Dievcata este raz sa opytam - ako cistite tortu ked uz je hotova? Na tej knihe mam take capance alebo ako by som to nazvala, poradte prosim prosim co s tyyym. Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 Urcite pojdete za to do neba 😝

mamina1978
7. jún 2013

@lokalistin no vcera na vecer prsalo, ale len taku pol hodku, teraz svieti slnko, ale ze poobede maju byt burky ☹
Voda v Niederalteich, Altenufer a Winzer zacala pomalicky klesat 🙂 , ale este je to total uzavrete policajtami a poziarnikmi. dialnica A 3 je este stale zaplavena 😒 Vraj su si este neni isty, pokial to uplne neklesne, ze ci tie rozmocene brehy nepolavia : Ale aj tak sme si trosku vydychli .... 😔
Jedine , co mi nejde do hlavy, Vsetky obchody ostavaju i nadale zavrete, jedine co otvorili lekaren , aj to len pohotovostnu , firmy v Gewerbegebiet aj dvere zavretych obchodov ostavaju nadalej zabarikadovane vrecami s pieskom alebo strkom, pretoze piesok sa v Hengersbergu , kde sa u nas vrecia plnili uz total minul, tak plnia strkom ☹vsetky okolite skoly vraj maju byt este aj na buduci tyzden do stredy zavrete ☹
😝 , nechapem , ci este nieco ocakavaju 😒 ....lebo bolo este , ze ma v piatok a v sobotu liat a vyhlaseny alarm, teraz to presunuli na nedelu....... uz sama neviem , co mam verit, co si mam o tom mysliet, ci uz to je za nami , alebo este nie ☹ Ale snazim sa verit v to, ze uz nic horsieho nepride..... 😉 🙂 Duuuufam 🙂

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt no take nieco super este daj nieco

lokalistin
7. jún 2013

@mamina1978 jaj boze ja som pocula,ze v nedelu ma zase zacat prsat,medzitym prehanky,tak ale dufam,ze to nebude vela,furt musim na vas mysliet,je to cele na prd 😢

mysiatkoo
7. jún 2013

@mamcas ista si nie som, ale obavam sa, ze to uz nezacistis.... po vode ti to ostane leskle, stetec ti to nasuxo nezacisti, mozno este tak alkohol, ale nemam to vyskusane... si to uhladzala rukami po preneseni na tortu?

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin sa mi nechce velmi pocitat, sa priznam🙂 takze len take nieco, co ani ratat netreba🙂

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt dakujem ti draha ,utekam nakupit,lebo nemam doma ani trosku muky ani trosku cukru a v noci musim piect,boze a budem robit MMF vcera v noci som trochu spravila na modelovanie a suprova sa mi podarila biela, no potrebujem ciernu a hnedu,tak sa bojim,ale asi zarobim bielu a namalujem ju 😝 ja sa tej MMF vzdy tak bojim a nemala som to stastie byt u @pristela ,ked ju predvadzala @mysiatkoo

lokalistin
7. jún 2013

tak baby pekny den

mamina1978
7. jún 2013

@lokalistin No vsak este pred dvoma dnami, ze prsi z piatka na sobotu a dnes hovoria, ze bude dnes a v sobotu horuco, len navecer mensie burky, ale ze ta nedela a pravdepodobne aj noc z nedele na pondelok bude liat ....... predpoved az na 90 litrov na m2 😝 Takze mm este stale preckava a aj prespava vo firme, takze aj vikend budem sama, len ked neprsi a neni novy alarm, tak sa odvazim a idem na chvilu za nim s detmi , ale je to hruza, lebo teraz som bola niekolko dni na SK bez neho a teraz koli povodnam zase niekolko dni..... detom on vyslovene uz chyba ☹ ...ale si hovorim, ze radsej nech tam je a v pripade alarmu ma moznost rychlejsie aspon niektore nase stroje a zvierata zachranit , lebo okrem psov si k domu nemozeme dovolit aj cameronov.
A co sa tyka povodni tak pre nas to uz zacina mat tiez nemale nasledky, nasa firma nas zivy, co je pri 4 detoch nie malo penazi, a teraz nemozeme dodat ani material klientom ......... a celkovo je to na houby. Tak dufame, ze uz otvoria konecne tu A3 no este je stale zaplavena a prognozy hovorili, ze potrva minimalne tyzden kym ju zpojaznia. Ze cakaju na nej dost velke skody , ked voda opadne 😖 Juj kolko problemov nam momentalne nastava....... ale aspon , ze mame strechu nad hlavou, a nie ako ostatny tu na okoli 😔 ........

mamcas
7. jún 2013

@mysiatkoo asi mi uz nic nepomoze :((( fnuk... teraz som skusala olej ale to je hruza, leskle a ako keby rozleptane... mam to na jednej strane, neviem co s tym absolutne :(
asi som to uhladzala rukami veru :( som si to neuvedomila vobec :( dokelu

aduskatt
7. jún 2013

@lokalistin aj Tebe pekny🙂 a tymto koncime matematicke okienko, xixi

zklimekova
7. jún 2013

mala to byť kniha..no neviem :(...

mysiatkoo
7. jún 2013

@mamcas nabuduce budes vediet 😉 ja sa vrxu ptahovky dotykam iba valcekom a zehlickou a aj tie par krat utieram suxou utierkou pocas toho ako s tym pracujem... Ak mas dobru podlozku a valcek, tak nepotrebujes ani podsypat a teda to nie je cim umazat...

lokalistin
7. jún 2013

@mamina1978 no ani pomysliet,treba dufat,ja viem ako to je sice som v takych velkych medziach nepocitila,ale tiez sme mali v obchode v pivnici vodu mamina stale musela pumpovat a stale sme trpli,kedy budeme musiet vsetko prestahovat nastastie to nebolo take zle ako u vas

lokalistin
7. jún 2013

@aduskatt dakujet ti dobra vila 😉

mimcak
7. jún 2013

Tak len v rýchlosti vložím moju už aj odovzdanú,asi už aj spapanú.princeznovskú stonožku a pepina pig v škôlke.Dúfam,že sa tie zvieratka aspoň trošku podobajú 🙂 . Papier som nakoniec volila bieli svetlo zalený som nezohnala tak som dala ten. 😝 Inak som si nevšimla,že maminka pepiny upadla pri fotení,mala už toho asi dosť. 😀

mamcas
7. jún 2013

@mysiatkoo ja som to urcite rukami zamazala, boli to take capky. Natrela som ju nakoniec celu olejom a hoci je to desne, vravim si, ze dajme tomu je to taky akoze obal tej knihy :P Ved ten moze byt hocijaky :P Tu je finalny vysledok:

mysiatkoo
7. jún 2013

@lokalistin no veru lepsie raz vidiet ako 1000x citat... 😉

mia1111
7. jún 2013

@mamcas - vyzerá ako kožená, je to OK, neboj. Mňa teraz napadlo, ale neviem, či by to šlo na takom tmavom podklade, ja som si raz urobila šmuhu s rukou na takej svetlunkej hnedej torte a sa mi to lesklo aj pri fotení, tak som to potrela jemnunko štetcom namočeným v solamyle a dobre som ho oklepala pred nanášaním na tortu a bolo to lepšie, tie lesklé plochy zmatneli, ale neviem, či by ten solamyl nebolo vidno na takom tmavom podklade, ako máš ty. Na svetlunkom mám odskúšané, aj na bielom je to fajn, niekedy sa stane proste chybička, tak takto sa dá zamaskovať, ale tmavý som veru ešte netestovala (asi preto, že furt robím svetlý poťah 😅 ). Ale vyriešila si to dobre, neboj 😉

mia114
7. jún 2013

ahojte, jaj babulky konecne mam hotove torty, tento tyzden to bolo tazke kedze som bola dost v praci a dnes po nocnej robim.

mamcas
7. jún 2013

@mia1111 joj dakujem moc 🙂 mi odlahlo. Ja som predtym robila z K2 a na nej to nebolo tak vidno. Solamyl som skusila ale nepomohol :( podla mna presne preto,ze to uz je moc tmava farba a je na nej vidiet komplet vsetko. Ale tam myslim,ze to bude ok,hlavne nech im chuti 🙂 inak je to na stretavku po 40 tich rokoch 🙂

viera6
7. jún 2013

@zklimekova aku to maš velkost tej knihy a čim si plnila?ja som mala na posledy na cely plech a važila 8,720kg jedna polka bola parížska a druha šlahana nad parou...

mia1111
7. jún 2013

@mamcas - presne to som si myslela, že na tmavý podklad solamyl nie, ja som skúšala len na svetlý. Ale fakt si to vyriešila dobre a total sa to hodí na stretávku po toľkých rokoch, fakt super 😉 . Mne sa lesklé torty nepáčia, také tie bežné, ale tu sa to naozaj hodí, lebo to vyzerá ako lesklá koža 😉