Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. sep 2013

@mysiatkoo no ani nemluv, já jsem tlustá dost i bez toho. Ale co peču, tak já to skoro nejím, úplně jako blééééééééé- dorty

dm1
23. sep 2013

kocky pridavam svoje tohtotyzdnove pre nedostatok casu som bola aj rada ze chceli kopiu mojej predoslej 😝

broucek2
23. sep 2013

Jedna rychlovka pro rodinu na víkend. Pokus o první krajku, příště je potřeba vyšší dort

lokalistin
23. sep 2013

@njonja ahoj ,prosim ta ty si tu raz hladala nejaku marcipanovu plnku, aj si ju vtedy robila? ako si robila? dakujem

akzuzs
24. sep 2013

@livia76 dík za super návod už aj uložený do inšpirky. Akou farbou si farbila ja mám práškové ale tie čo si tam dávala vyzerajú inak

sticker
24. sep 2013

@zuzka7512 Ja som robila teraz z 8 vajec a pekne na 2x som prekrojila... A plnka by mohla stačiť. Tiež si vždy poviem, že si poznačím koľko toho miniem do akej formy a vždy zabudnem, keďže ja pečiem málo 😝

livia76
24. sep 2013

@akzuzs 🙂 čierna je gelovka, hnedá prášková s alkoholom

martuska75
24. sep 2013

@broucek2 jééééj toto je krásne. ja zatial len obdivujem a prvý krát som skúšala poťahovať. Musím si niekde pohľadať ako sa robí tá krajka. Alebo sa to kupuje hotové? Asi nie čo? To sa nejako odtláča, alebo je na to forma?

martuska75
24. sep 2013

@jakelina fúha 500 eur za tortu je normálna cena za tortu? (pozerala som ten link čo si pridala. Ja zatial veľmi nepečiem len to strašne obdivujem. Už som pozerala či niekto takéto nádhernosti nepečie v mojom okolí ale teda 500 za tortu by som si veru nemohla dovoliť. 😢

katkak23
24. sep 2013

@dm1 dakujem no vyskusam a uvidime co z toho bude hihi a aj ovocie davas navrch ci len coko zalajes?

njonja
24. sep 2013

@lokalistin cau moja. Napokon som ju nerobila nijako zvalstne, len som dala medzi dve plnky z parizskej slahacky marcipanovu "deku". Som totiz nasla takmer vsetko, co sa dava do cesta a nie ako plnka.... Nestazovali sa, bolo to pre kamosku. Len hovorila, ze to bolo v tej torte strasne sladke. Ale na to som ju upozornovala a odhovarala - chela cokokorpus, plnku a marcipan!

tinamk
24. sep 2013

ahojte dievcata potrebovala by som poradiť ako mám spraviť to tienivanie dostala som takéto presne zadanie a neviem ako na to ci gelovkou a hubkou? mam to aj pomacat vo vode? joooj pezradna som🙂) a esre nemáte nahidiu nejaje inspi na detsky traktorik prosim o tapetku...dakujeeeeem moooooc S každú pomoc

dm1
24. sep 2013

@katkak23 ja zalievam coko

jakelina
24. sep 2013

@martuska75 mají je předražené a některé teda nejsou ani moc vypracované a každá kočka tady umí stejně hezké.

mimcak
24. sep 2013

@laumi nie nebude,ale daj pod plnku džem. Ja robievm aj bez ovocia.

tinamk
24. sep 2013
katrin21
24. sep 2013

@kvietocek7 https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...

chcela si recept na coko korpus..
robila som ten od dad212 na prvej strane ..6 vajec , voda, olej, hladka muka, roztopena cokolada do cesta.. Uz som aj predtym robila je dobry..
A krem som robila ten s mascarpone , tiež na prvej strane krem od mizulienky 🙂 ale dala som 3 slahacky, 3 biele čokolady aj stužovače, ale len 2 mascarpone. stacilo až až

mimcak
24. sep 2013

@jakelina myslíš,že v miske tu korytnačku a nebude to potom taky velky kopec? ma to vyzerať asi tak toto mi poslali.

mimcak
24. sep 2013

baby,že objednávka torta štvorec a na nom košík s jablkami do 5kg no ja niesom kúzalník.Kto to dá? 🙂

katkak23
24. sep 2013

@dm1 a este blba otazka 😀 ten vrch zalievas coko po tom ako das okolo torty coko pasy alebo pred tym. dakujeem

jakelina
24. sep 2013

@halienka včera jsem zapomněla napsat, má výkon 1000W

jakelina
24. sep 2013

@mimcak já ji ještě nedělala, tak nevím, ale asi bych upekla ve velké misce a ten vrch sřezala do roviny a nebo pak pláty, ale to budeš mít víc odřezků. Ale zase je asi využiješ, pokud nebudeš tu hlavu a nohy dělat celé z hmoty, tak se budou hodit.

dm1
24. sep 2013

@katkak23 az po ale najskor este kremom zahladim pripadne medzery medzi tym bokom a vrchom torty a potom nalejem coko hore dostredu a naklanam do stran kym sa nerozleje k bocniciam a nespoji sa s nimi

mimcak
24. sep 2013

No tak uvidím ako to urobím ach jaj to bude zas boj. 😖

mimcak
24. sep 2013

Baby čo by ste urobili na 50 manželom ktorý majú družstvo sú to moji krsný a budú mať velkú oslavu.chcú niečo spojené s tým,ale neviem čo 3D kravu som najp.myslela ale toho sa obávam načo by sa potom podobala 😅 tak ma napadlo či náhodou nemáte vy nejaké inšpir na farmu pre dospelých,alebo ničo také.

katkak23
24. sep 2013

@dm1 super dakujem a este posledna vec cca ake hrube maju byt tie čoko platy na bokoch alebo nemas nejaku foto tvojje torticky nemas albumik s tortami som ti kukala v profila 😉 dakujeeeem

katkak23
24. sep 2013

@mimcak no ja som akurat teraz ukladala obr a mne sa strasne pacia tieto mozno aj obe ale tak neviem ci je to pre dospelych podla toho aki su oni nakloneni takymto veciam 😉

jakelina
24. sep 2013

@mimcak já vím, že ji dělala Lusilka, ale ona už sem nechodí a pekla to v té velké misce z Ikea, ptala jsem se jí na to.

mimcak
24. sep 2013

@jakelina aha tak skúsim pozrieť u nás takú väčšiu misku,lebo čo mám to by bola malá. tiež sa mi inak pzdáva lepšie v miske,lebo zrezávať okruhly korpus je asi väčšia piplačka .tak pôjdem pozrieť či budú mať.

mimcak
24. sep 2013

@katkak23 no uložila som si do inšp.,ale to asi nie pre nich 😖 😅