Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

luciahromadkova
15. okt 2013

@zojaaa treba rozmiesat v troche vody alebo bieleho alkoholu /ten vyprcha z hmoty/, a zamiesat do hmoty, na farbenie hmoty su urcene gelove farby a praskove napr. tienovanie kvietkov, ale uz predtym zafarbenej hmoty, zafarbi si hmotu vopred, daj do sacikov a zabal, farba sa rozlozi a hmota trochu sadne, kedze budu tie farby rozmiesane s vodou, nedaj vela vody/alkoholu, lebo potom bude hmota mazlava a bude sa moc lepit 😉
ved skusit mozes vykrajovat a jednoducho to potom das do gule a das do sacku a zabalis, das do vedierka, ak chces ako sa s tym bude robit....., mozes skusit vykrajovackou vykrojit vacsi kvietok dat na chvilku vytvarovat do nejakej mini misticky, ja davam do platoveho obalu v com je ulozene tofifee... a vykrojis mensi kvietok das zas na chvilu vyformovat a potom nalepis na vacsi kvietok stred urobis z cukrových guliciek napr. dr. oetker, alebo aj z mini kusticka hmoty 😉

vladiella
15. okt 2013

@luciahromadkova smartflex velvet a marcipan pravy nie??

vladiella
15. okt 2013

@luciahromadkova lucka, keby som mala viac casu, tak tie otazky a Tvoje super pomocne a podrobne odpovede prekopirujem do receptov ci postupov... ak by si mala chvilku ..??? fakt je to super, a uz by sa usetril cas zas odpovedat, stacil by link na marcipan2 alebo recepty...

luciahromadkova
15. okt 2013

@vladiella SFv urcite nie, a pravy marcipan... no ak by si si doma pomlela mandle a urobila s cukrom asi ano... ale pravy marcipan v predaji je vzdy nejaky podiel mandli, cukru a urcite aj niecoho ineho... takze bud precitat zlozenie alebo urobit podomacky...
este ma napadlo sa spytat na creme ole, tak mozno mi pani odpise... resp. potrebujem nejaky stuzovac slahackovych plniek resp. pribinaka....
kludne okopiruj, ak to ma niekomu pomoct..., len ja to tu musim obmedzit, lebo mi stoji doma robota..... 😒 a potom chodim spat o 3:00

alionuska
15. okt 2013

@eeffka ja potahujem len s MMF,ale loptu som robila tak,ze som do MMF primiesila trochu WI,lebo MMF sa neda tak krasne zafarbit na cerveno...rozpadava sa.

zojaaa
15. okt 2013

@luciahromadkova
Prepac, nerozumiem....
Co mam dat do sacku?
Mozem teda vykrojit tie hviezdicky a nejak uskladnit do piatku?

mamcas
15. okt 2013

@zojaaa ak mozem odpoviem za Lucku. Ona to myslela tak, ze nafarbena hmota sa skladuje v dobre zatvorenom mikrotenovom sacku a ze ak chces mozes vyskusat ako sa Ti s hmotou robi, povykrajovat si a potom to ale zrusit, dat do jednej gule z hmoty a nechat si to v sacku. Dopredu sa neoplati pripravovat hviezdicky a podobne, lebo to stvrdne a nebude sa ti to dat prisposobit na tortu a bude sa to lamat.

luciahromadkova
15. okt 2013

@zojaaa uz ti odpovedali, skusim ti sem hodit obrazky toriet zdobenych vykrajovanými ozdobami

a tiez tu su torty s hviezdickami
https://www.google.sk/search?hl=sk&site=imghp&t...

daja55
15. okt 2013

@pipka všetko robím z hmoty a farba je gelovka zmiešaná s alkoholom

vladiella
15. okt 2013

@luciahromadkova
a s kym si pises? tiez by ma zaujimal nazor na zelatinove stuzovace:
http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb...
len neviem ako to zisti ked vyrobca na obsah lepku svoje produkty netestuje a neoznacuje...http://www.oetker.cz/oetker_cz/html/default/deb...
odobne vitana...

vladiella
15. okt 2013

@mamcas ale ak vykroji vyzdobu a da opatrne krabicu, na ktorej to povystiera do sacku alebo inak riadne zatesni proti vzduchu tak to rovnako nevyschne ako ta hmota v sacku... 🙂 nie?

mamcas
15. okt 2013

@vladiella neskusala som 🙂 je to mozne, ale osobne sa mi robi lepsie ked to mam cerstve, aj viem kolko mi toho treba 🙂 ak si urobi dopredu, mozno bude mat toho malo, alebo zbytocne vela... ale teda skusit moze 🙂

binka79
15. okt 2013

babeny, viem ze to sem nepatri, ale chyba mi posledny sutazny kod z krabici sunar complex a muz nekupil dnes, prosim prosim, este dnes sa da, zajtra uz nie, kto mi pomoze?

daja55
15. okt 2013

prosím baby, dajte nejaký tip na dvojtortu pre zdrav.sestričku a kamionistu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

daja55
15. okt 2013

@luciahromadkova
@vladiella
@alionuska
@mamcas
@binka79 prosím baby, dajte nejaký tip na dvojtortu pre zdrav.sestričku a kamionistu Ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

binka79
15. okt 2013

@daja55 co tieto?

daja55
15. okt 2013

@lokalistin
@mamina1978
@aduskatt
@dagmarmustafa
@jakelina prosím baby, dajte nejaký tip na dvojtortu pre zdrav.sestričku a kamionistu Ďakujem 🙂 🙂 🙂

binka79
15. okt 2013

urob dve srdcia, na jednu daj kamionistu a na druhu sestricku ... vyber si, to som nasla na nete, take co sa mi zdali vhod

binka79
15. okt 2013

@daja55 alebo urob jednu velku obdlznikovu, kamion a vedla sestricku ako osetruje kamionistu 😀

daja55
15. okt 2013

@binka79 Vďaka , skusim niečo skombinovať

dm1
15. okt 2013

aach kocky sa tu serinkam s tym mostom apollo vobec netusim ci to bude drzat pokope :(. otazka pre blavacky - most apollo je stvorprudovka ci 2?

macamac
15. okt 2013

@daducha krásne tortičky 🙂 🙂 🙂
tá svadobná, čo je dohneda s mladomanželmi je veľmi pekná a netradičná 😉
to si tie postavy ty modelovala 😕 bo sú dokonaléééé 😵

mysiatkoo
15. okt 2013

@dm1 2 jednym a 2 druhym smerom... v strede tusim oddelene ak ides do takyx detailov 😉 a aj autobusova zastavka je na moste 😅 😝
@lokalistin ja by som urobila papuce s logom 😀

dm1
15. okt 2013

@mysiatkoo juj diky no nervy mam lebo to ma byt torta max. 4kg a teda detaily pojdu zrejme bokom lebo sa mi tam proste nezmestia :(

jakelina
15. okt 2013

@daja55 zlato nemám uložené takové inspirace a ani jsem nedělala.

nika266
15. okt 2013

Musím sa vám pochváliť ,vyhrala som takéto postavičky od Miroslava Wallu,tak sa im teším,moja prvá výhra v živote

nika266
15. okt 2013

skusim to otočiť

nika266
15. okt 2013

A tu je moja práve dokončená

zojaaa
15. okt 2013

@mamcas
@luciahromadkova
Ahojte, tak hmota super, pekne som vyvalkala, ako tak povykrajovala, ale to farbenie hroooza....
Tie farby mi uplne zle prekrivali tu bielu, bolo tam vidiet tah stetcom, no uplne zle....neviem, ci som dobre rozmiesala tu praskovu farbu, ale prva trieda vytvarna bola lepsie ako toto, co z toho vzniklo....
A ked som to potom skusila tak, ze som tu farbu dala do smartflexu a zapracovala rukou, tak sa mi to vobec nepacilo, bolo to uplne slabo zafarbene a bez lesku...take nic....
Tak neviem....

lokalistin
15. okt 2013

@mysiatkoo no na tych prtavych topankach to logo asi nebude vidiet a na celej torte ide hlavne o to logo uz som z toho zufala uvidim v kazdom pripade peciem za chvilu okruhly korpus dalsie sa uvidi- diky