Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
24. nov 2013

@jakelina ooo dakujem, zeby? 😕 😅
to by ma pristelka zabila, keby som jej miesto v posteli nedrzalaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lokalistin
24. nov 2013

@pipka si uzasna zenska

aduskatt
24. nov 2013

@pipka drzte sa, urcite sa to utrasie, hlavne, aby ste boli spokojni

zuul
24. nov 2013

@pipka Pipuska drz sa, isto bude dobre.

zuul
24. nov 2013

moje dve a jednu kacickovu som zabudla odfotit 😖

anibas
24. nov 2013

@pipka ☹ ☹ ☹ Janka niečo je tento rok zlé vo vzduchu, už 3 známe manželské páry - navonok bezproblemové sa rozišli - čo sme s mm v šoku

lucula73
24. nov 2013

@jakelina Majka,ja mám presne tú mickey robiť o tri týždne............to je z toho videjjka,nie?prosím ťa,čo si dala po bokoch tej dolnej torty ďalej???som si ju uložila,nech to video furt nepušťam potom 🙂
a tá kniha je krásna tiež,tú som si s dovolením uložila,lebo na 50ku pre chlapa nemám žiadne nápady 😉

lokalistin
24. nov 2013

@anibas tento rok je totalne debilny, v nasej rodine 6 operacii a to len velmi blizka rodina

lamps
24. nov 2013

@pipka Janka, silno držím všetky palčoky, ktoré mám a mmoooooooooc ti želám, aby bolo už len lepšie 😉
Dievčence moje vy ste také šikovné, pozrela som len fotoše vašich tortičiek, večer vás pekne poctivo dočítam, ja žiadne objednávky na tortuše nemám, ale už sa chystám na tortičku pre našu Veronku ku 6-tym narodkám. Tu je jej veličenstvo princezná, chúďatko má trochu kypré tvary, ale Veronka sa z nej tak veľmi teší, vystískala ma, vyboškávala s komentárom, že ona si ju predstavovala inak, ale táto je vraj krajšia ako tá v jej predstave. Veľmi chcela, aby mala princezná žlté ligotavé šaty a kvietky. Je to moja zatiaľ najväčšia postavička, má až 27 cm

lokalistin
24. nov 2013

zlaticka robila niektora z vas tortu,ktorou chlap chce poziadat babu o ruku? taku s tou krabickou hore, kde zapichne ozajstny prsten? mna napadla hned len tiffany krabica s malou hore, ale chcela by som nejaku romantiku, mate nieco?dakujem

mimusa94
24. nov 2013

@pipka no to bude asi tym :/ :/ ale preco len predna cast torty??? :/ aj korps bol taky vodnatejsi :/

lokalistin
24. nov 2013

@lamps kraaaaasna a z pribehu sa mi az slzicka tlaci do oci

lamps
24. nov 2013

@lokalistin ďakujem, ale rozplakať som ťa nechcela, slzičku ti na diaľku utieram 😉

lokalistin
24. nov 2013

@lamps no ja som taka citlivka a vcul tak ci tak furt revem takze 😉

lamps
24. nov 2013

@lokalistin no tak to máme asi obe rovnaké urevané obdobie, tiež mi je hneď všetko ľúto a smoklím

jakelina
24. nov 2013

@lucula73 zlatko dala jsem tam obláčky a kytičky, paní chtěla dort přesně podle toho videa, tak to bylo šup šup hotové. Taky jsem to pouštěla třikrát dokola jak blázen, než jsem to dodělala 😀 😀

lokalistin
24. nov 2013

@lamps vy mate kedy tu OP

lamps
24. nov 2013

@lokalistin 4.12. nastupujeme a operovať by ju mali 5.12.

h2
24. nov 2013

@maya30 Teda, klobúk dole, za 3 dni taká nádhera! Tá žabková je úplne úžasná a mne osobne sa strašne páči aj tá s tou krásnou smutnou sovičkou... 🙂

ajka82
24. nov 2013

@lamps my budeme s mladsou na kramaroch tvrdnut 3.12. 😅 keby ste tam o den skor, som vas mohla povzbudit trosku 😉

lokalistin
24. nov 2013

@lamps no budem na vas mysliet ja idem zajtra ☹

pipka
24. nov 2013

dakujem babulky, drzim sa 😉 pecieeem , tak nemam cas na nejake sprostosti 😝 😀 😀

lucula73
24. nov 2013

@jakelina 😀 😀 ,sa smejem,lebo som akurát včera večer písala tej kočke,že to video si budem musieť púšťať dokola,lebo si nepamatám,čo tam bolo 😉 ,veľmi mi prišla táto foto vhod,.........len hore pojde mickey 🙂
A prosím ťa,koľko vážila,vieš?a koľko si mala spodný korpus priemer?vďaka moc 😉

pipka
24. nov 2013

@mimusa94 mozno aj podla toho ako bola torta otocena v chladnicke, mohla nasat aj vlhkost zo zadnej steny, ja tam davam za tortu vzdy karton 😉 aby sa ani podlaozka nedotykala zadnej steny.

mimusa94
24. nov 2013

SKODA no 🙂 ja som este len zaciatocnik to bola moja 4 torta :D tak duufam ze nabuduce to bude lepsie 🙂 dakujem za rady 🙂

mimusa94
24. nov 2013

@pipka watw by som sa rada opytala ...ked nedam pod potahovkuuu maslo ale normalnu plnku mi spravi pod potahovkou take vzuchove bubliny a nieje taka rovna a pekna ako napriklad tvoje torty..newes mi poradit ako spravit aby ten potah bol pekny rovny?

lamps
24. nov 2013

@lokalistin
@ajka82 keď to tak tu čítam, tak sme si mohli kľudne na kramároch urobiť stretko 😀 😀 😀

ajka82
24. nov 2013

@lamps ale 4.12. ma chlap volno zatial, tak keby bolo treba cosi, mozem zbehnut za vami 😉 deti by som tam nerada tahala ked nemusim

jakelina
24. nov 2013

@lucula73 vážila 6,5 a spodní korpus byl 26 cm.

lamps
24. nov 2013

@lokalistin s tými znamienkami si už bola?