Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
13. dec 2013

@govinda vydrzi, ale vybrat z chladnicky.-) zabalit do igelitu a do uzavretej nadoby......v chladnicke Ti moze splesniviet

mysiatkoo
13. dec 2013

@timuss tot moj nazor : ak sa ti podari urobit ryhy do kvietkov aj listkov a trosku dotienovat nejakymi praskovymi farbami, moze to byt pekne... len... si nie som celkom ista kombinaciou farieb, ktore si zvolila, ale to je cisto subjektivne 😝 😉 a ak mas extruder, na tie stonky by som ho vyuzila - pripadne aspon striekacku, aby to bolo rovnomerne...

mysiatkoo
13. dec 2013

@mamcas heh, tak ten stres nezavidim...slusne si sa s tym popasovala 😵 😵 aku to mas pouzitu farbu? paci sa mi...

@ivkaivka sikovnyyyyyy manzel 😉

lawli
13. dec 2013

@woman04 ďakujem 😵

anda1980
13. dec 2013

@pristela Ahoj, prosim Ta, minule si spominala nealko vajecny liker, co si robila tusim vlani pre synatora, mohla by som dostat recept? Dakujeeem

kovacsova
13. dec 2013

ženičky nádherne tortičky

kajina
13. dec 2013

Tak se taky pochlubím. Je to úplně první pokus o dort (jakýkoliv) a dělali jsme ho teda společně s manželem 🙂

lucula73
13. dec 2013

ahojte kočky,
som akurát dorobila,tá ružová je na želanie,mal byť v posteli macko,zajko a ježko,čo už.........povodný obrázok z netu bol krajší,lebo bol iných farieb ako si vybrali.
a kniha je podľa jakelinky,ďakujem za dovolenie ju urobiť..ale som ju odflákla,nemala som čas...

mimcak
13. dec 2013

Fú práve som dokončila notebook ktorý pôjde na zajtrajšiu tortu.A mám už na dnes toho akurát dosť. Ešte Vám hodím fotoše tortičiek.Autobus ešte z minulého týždňa a dve na dnes. A trošku Vás idem pozrieť 🙂 .

katkak23
14. dec 2013

tak truhlica je na svete a pridavam posledne co som sem nestihla ani dat :o)

lucia80
14. dec 2013

@zoja1983 ďakujem, ja tiež, len kvôli tomu blbému otváraniu som nevedela. dnes idem ale na to.

lamps
14. dec 2013

Dievčence sladké, pridávam moju tortušu, vôbec s ňou nie som spokojná, ale už kašlem na to ....požiadavka bola, aby bol na tortičke motýľ, veľký kvet a lúka. A čítam tu akých pomocníkov - mixérikov si kupujete, tak sa za moju Veronku pochválim ja 😀 😀 😀 už aj ona má svoj mixér, vymixovala mi v ňom šľahačku do kávy 😀 😀 😀 a dokonca jej ladí aj s kuchyňou

ajka82
14. dec 2013

tak tento tyzden mame za sebou, aj ked kamion som robila od 2 do 5:20 🙄 a cokoladovu ani nehovorim 😖 😅 buduci zacinam hned pondelkom, som sa nechala ukecat kamoskou pre maleho do skolky 😅

evicaka
14. dec 2013

@lamps ako vždy - úžasnááá tortička a postavička ani nehovorím... 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
14. dec 2013

moj domaci malinovy frutafill🙂

aduskatt
14. dec 2013

a este vcerajsie a dnesne tortuse.......popri trojdnovej navsteve sa faaaaaaaaaaaakt bohovsky robia torty......tu s poziarnikom som fotila ked mi uz zvonili pri dverach, takze este horsie ako moja obvykla zla kvalita

jakelina
14. dec 2013

A moje víkendové. Mám dost.

aduskatt
14. dec 2013

@jakelina a zasa Krteceeeeeeeeek 😀

gumidekmomo
14. dec 2013

ahojte kočky tak pridavam dalsi moj vytvor do zbierky ..a ako vzdy krasne torticky ste popridavali 😉

lokalistin
14. dec 2013

@lamps prve co ma napadlo süss
@jakelina krasne tortule, len ako uz @pristela pisala, ked mas ten napis takto vedla torty, alebo na hladkej ploche, tak sa da vygumovat

tak a moja jedna dnesna, velmi tazko sa mi robila, som myslela, ze ju ani nedokonam, kedze som dostala sms, ze zomrel dedko-piatok 13 😢 dam vam aj fotku, ktoru mi poslali, ako ma vyzerat, tak som povedala, ze bude trosku ina

denisak77
14. dec 2013

@lamps tie tvoje postavičky sú perfektné,videla som iba hlavu postavičky a hneď som vedela ,že je to tvoja práca ,krásne ,mne moc figurky a postavičky nejdú,som nejaká kľavá

lokalistin
14. dec 2013

aha no a fotku, inac Andrejka ta tvoja mala kolko? nieco cez 4kg? tato moja je mala tusim 25x25 a ma 6,85 kg

halienka
14. dec 2013

@aduskatt čo to je frutafil? 😅 Už som to na nejakých cukrárskych stránkach videla v ponuke, ale priznám sa vôbec neviem čo to je a na čo sa to používa? 😅 V tom tvojom hrnci to vyzerá ako dáky džem 😅

aduskatt
14. dec 2013

@halienka zahustena ovocna stava konzistencie takmer dzemu s kuskami ovocia🙂 fruit ovocie fill plnit, plnka🙂

halienka
14. dec 2013

@lamps krásna tortička, ako ty môžeš byť so svojími tortičkami nespokojná nechápem 😀 Len mne na tom motýlikovi chýbajú krídelká ešte 😅
@ajka82 tá čokoládová je úplna bomba 😵
@jakelina krásne všetky do jednej 😵 pani krtečková 😀 toho v lietadielku určite raz okopírujem, lebo je úžasný 😵
@lokalistin krásne obe 🙂 Inak čo si dávala ten leták na ten mixér, tam je misa 4,3 litra, nie je to málo? Ja by som chcela aspoň na 10-12 vajec, aby som mohla dvojitú dávku urobiť na 23 cm kruh keby bolo treba, to asi potrebujem väčšiu, že?

halienka
14. dec 2013

@aduskatt takže sa to používa namiesto džemu alebo aj do plniek?

aduskatt
14. dec 2013

@halienka miesto dzemu🙂 a ked ostane, tak do palaciniek🙂 alebo so zbytkami korpusu

halienka
14. dec 2013

@aduskatt ahááá, ďakujem, zas som o čosi múdrejšia 🙂 😀

lamps
14. dec 2013

@lokalistin no na tvoj komentárik som musela použiť prekladač 😀 😀 😀 😀 ja vôbec neviem po nemecky 😀 😀 😀 a myslíš túto poslednú tortu? tá vážila 4,80 kg obe poschodia boli plnené len dvakrát. A v jednej vrstve bol čokoládový maslový krém. Ja keď robím štvorcovú 25 x 25 cm tak váži okolo 4,50 - 5 kg, keď je naplnená na dvakrát.

nika266
14. dec 2013

Tu je moja posladná tento víkend