Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

govinda
16. dec 2013

@jakelina dík za info 🙂

macickarebeka
16. dec 2013

@michaela3011 dakujem za rady. 🙂 zapisem si ich.
@lokalistin noemovu archu som nerobila este. Svadobka je tu.

macickarebeka
16. dec 2013

tie postavicky mi nechceli na torte drzat a spravila sa mi tam priehlbina, ktoru som musela zakryt. to bol dalsi problem. Lepila som glazúrou, vodou i kremom a nic nepomohlo. Napokon sme tam napichali sparatka.
Dalsi problem bol, ze v torte bol jahodovy dzus a vytekala.

preco boli tieto problemy?

dm1
16. dec 2013

@macickarebeka na prvy problem - postavicky - davala si ich asi do nezachladenej torty ked sa ti urobial priehlbina a ked su takto na boku torty je najlepsie ich rovno napichnut na sparatko a mas pokoj. Kremom lepit na obk isto nie krem povoli a ozdoba zleti ked tak takto nabok davam kusok potahovky namoceny vo vode resp. take lepidielko z toho.
Na druhy problem -sama si si odpovedalal - bol tam dzus asi moc pripadne presiakol k hmote a ta sa topila a vytekala z pod zbytoku potahu

lokalistin
16. dec 2013

@govinda v pohode pisala som, ze nic v zlom ja som si az neskor vsimla, ze si to bola ty, WI je tiez potahova hmota White Icing je ovela mäkksia ako smart lahko ju rozpracujes ale ked modelujes je moc mäkka a lepkava, ale to predtym nebolo, posledny rok je tak, ale pre mna naj, K2 na potahovanie super, chutovo naj okrem praveho marcipanu, ale nemodelovala som s nou, ine nepoznam

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin @govinda K2 je asi ta najhorsia hmota na modelovanie 😅 pokial nemodelujes uplne pidi prkotinky 🙂 inak pri väcsej modelazi nedrzi tvar. raz som s tym modelovala 5cm macka a na druhy den z toho bol obezny 4cm maco 😀 ale asi som K2 moc rozpracovala a necakala kym poriadne ztuhne. cize mozno sa s tym da modelovat ale vsetko asi solo a potom ako to zatuhne a vyschne, tak potom skladat 😅 ale existuju lepsie hmoty na tu modelaz, tak preco si to zbytocne komplikovat? 😀

lokalistin
17. dec 2013

@macickarebeka a to nemas ani jednu fotku, kde je torta cela? cim potahujes a co davas pod potah? skus vyvalat väcsi kus potahovky, zabranis tym tim faldom na spodu torty. co to je okolo tych postaviciek? a co si robila s dzusom? ja robim bezne plnku z dzusu a nic nevyteka, ale samozrebme ju oganazujem alebo obmaslovym. este jedna rada, ked mas hrbolatu tortu bez potahu nebudes ju mat bez hrbolov s potahom, takze tortu sa pokusit dostat do rovna maslom s cukrom, alebo ganazou a nechat poriadne vychladnut. Az potom ked si uplne spokojna s vysledkom az potom dat potah. a este nieco, asi presne vies, co som tou archou chcela povedat, teda ak sa chces naozaj dalej venovat peceniu, ak ta to naozaj bavi, tak sup naspät na tu stranu, kde si sa tak velmi urazila a citaj az po koniec,su tam super linky, kde je presne do detailu,ako si to krasne oganazujes. mne sa to tiez nedari 100% ale nevzdavam skusam furt, a som velmi vdacna,ked si baby tu najdu cas a poradia a skritizuju a neosocujem sa na ne, ale snazim sa tie rady si zobrat k srdcu. Nepytam rady, ked ma nezaujimaju odpovede. Dufam, ze si sem po 2x prisla s inym postojom, ako 1x .pretoze ja to tu necitam, pozeram iba obrazky ma vie poriadne nas.at

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 no mne teraz sada aj to WI, ale videla som babu, co robi len s K2 a nadherne veci, ale pravdu mas naco si to komplikovat, ked sa da aj jednoduchsie

lokalistin
17. dec 2013

Baby prepacte, ale zase som raz musela

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin da sa snou robit, no treba ju mat aßpon jeden den dopredu zafarbenu a treba snou co najrychlejsie robit. rychlo mäkkne v rukach a pracovat snou v lete si neviem predstavit. vlastne viem 😀 na zaciatkoch som pouzivala len K2 😀 ale odkedy poznam MMF, tak len toto pouzivam 🙂 a este jednu hmotu ale neviem jej nazov. tu pouzivam iba ak ide o velku modelaz. ta hmota je po chvilke tvrda ako kamen. nejaka specialna na cukrarsku modelaz. no neda sa na nu malovat, je dost mastna. ☹

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 furt rozmyslam,kto si, a az teraz ako si napisala aßpon ma napadlo,ze ty si tu pisla minule,ze zijes v nemecku a robis mmf s maslom a preto ju asi nemas cisto bielo,ze?

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin ano 🙂 😅 😀

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 v nemecku je nieco vo vzduchu? ked tu buntosime?

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin 😀 moze byt 😀 o desiatej vecer ma napadlo, ze idem robit mramorovy korpus 😀 absolutne. ma to netaha do postele 😒

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 ja som chcela,ze ked dojdem z roboty 23:00 upeciem korpus a budem modelovat branky a futbalistu a pohadala som sa s frajerom tak tu sedim a cumim do kompu a nemam ani korpus ani nic vymodelovane,ale co nevadi, nejak to dogabem 😉 ,ale teraz fakt nemam chut nieco robit, tak pekny vecer este idem do sprchy a pojdem drichmat pa

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin tiez zijes v Nemecku? su tu vobec niekde predajne s cukrarskymi pomockami? 😕 ja. som natrafila iba na jednu a to tiez v Drazdanoch. potom ked som potrebovala tlacit na jedly papier ma skoro ovalila ta cena na internete co to pytaju 🙄 zlate Slovensko a 5€ za A4 😀 tak priatel sa nahneval a zakupil tlaciaren s potravinarskym farbivom 😀 ked budes potrebovat nieco tlacit daj vediet 😉 😀 rychlo poslem 😀 vraj tu tlaciaren treba casto pouzivat 😀

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin ten moj je na nocnej. dnes mam pocit, ze kurime vdaka peceniu 🙄 chcel odomna pizza sticks, potom ja som chcela cupcakes a potom ma napadol ten mramorovy korpus len tak na stredu ku kave, kedze pride buduca svokra. a to este neviem jak ozdobim tu tortu 😀 asi iba obmazem mascarpone kremom, supnem na to maliny a par snehovych vlociek, ze akoze vaaaanocnaaa 😀

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 jaj no ze som to ja nevedela,ja som minule kupila justina bieber a hannah montana za 15€ A4 skoro ma slahlo a nakoniec ten kolega tortu objednal inde,kedze som bola v nemocnici a bal sa, ze mu ju nebudem moct spravit. Dobre vediet fakt- tesim. Ja som pri Mnichove a tu teda nieje ziadna predajna,aspon o ziadnej neviem. Ja som 2x brala od jednej baby zo susednej dediny 10€,ale naposledy ako som potrebovala neodpovedala na mail a nebrala telefon,tak som musela objednat z netu a teraz zas

lokalistin
17. dec 2013

@michaela3011 jejda ja som teraz hladna a ty tu provokujes s pizza sticks 😀

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin my sme na internete nasli 14€ za A4 a pocitali sme, prepocitavali a neobjednali. na druhy den som prisla domov z prace a pri dverach som zakopla o velku skatulu a pozeram, ze ten blazon to predsa len kupil 😀 ked som mu hovorila, ze zas tak casto nepeciem tak sa branil tym, ze to bude ponukat cez ebay 😀 5€/A4. vidis to, zajtra sa ho musim na to spytat 😝 😀 ci uz zacal 😀 tak ked budes potrebovat urcite napis 😉

michaela3011
17. dec 2013

@lokalistin nie vsetky som mu ich nabalila do prace 😉 😝 este ostalo zopar 😀

zuul
17. dec 2013

dievcata nejake inspiracie na "happy new year" tortuse?
google taha same eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

evicaka
17. dec 2013

dievčence, aj sa potrebujem inšpiráciu na nejakú s fotoaparátom pre mladú slečnu....prosííííím... nič ma nenapadá

elamaslakova
17. dec 2013

@evicaka Pozri sem možno ťa niečo inšpiruje http://www.pinterest.com/search/pins/?q=Cakes i...

tinucha
17. dec 2013

Ahojte. Kočky mám upiecť tortu na 28.12., veľkú pre 40 ľudí. 24.12. ju robiť nebudem a 26.12. tiež nemôžem, lebo máme rodinnú oslavu. Myslíte, že by som korpusy mohla upiecť už 23.12.? Budem robiť mramorové. Oni po tortu prídu 28.12. ale oslavu majú 29.12. Nevyschnú mi dovtedy?

ajka82
17. dec 2013

@tinucha ja myslim, ze cisty korpus mozes v pohode...po vychladnuti daj do sacku a do chladu 😉

evicaka
17. dec 2013

@elamaslakova ďakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tinucha
17. dec 2013

@ajka82 tiež si myslím, len s tým nemám skúsenosti, ešte som tak nerobila. Ďakujem. 🙂