Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
9. jan 2014

@vlada111 dakujem velmi pekne, je suprova, a okruhla,,,a konecne nieco ine, nie zelena klasika ;) Uz viem co budem robit ;) s dovolenim, som si ju ulozila....dakujem este raz 🙂

pristela
9. jan 2014

@michaela3011 😀 😀 😀 😀 😀 myslíš taka ta "gulicka" na konci páky ktorou sa točí ? či? 😕 bo ak to , tak to som tam nedavala narocky, ono to vsetko cestovalo hodinu autom a ta rucka by isto neprezila, aj tak som mala strach o ušká na šalkach a nieto o mlyn 🙄 🙄 mlyn som robila podla štyroch roznych typv 😅 a z kazdeho som vzala fakt len to najjednoduchšie 😀 😀 😀 😀 😀

michaela3011
9. jan 2014

@pristela aaaano presne ta vec 😀 😀 😀 ale aj bez toho to je nadherne 😵 a to v kazdej salke bolo meno? 😕 moooooj nerv 😀 sa ti muselo velmi chciet 😀 ze je to tak??? 😀

gumidekmomo
9. jan 2014

@pristela perfektnáaaa 🙂

mirka100911
9. jan 2014

@pristela Ked som inak dnes hladala na Googli toho kona, dala som si tam nieco take ako "konik z marcipanu" alebo podobnu kravinku a niekde v strede obrazkov som vies co nasla? Tvoju fotku!!! 🙂 Aj UjoGoogle ta pozna ked sa spomenie marcipan.. 😀

pralinka25
9. jan 2014

@pristela krasne mas tie salky
ako dlho ti to prosim ta trvalo?
ja som robila tento pondelok 12 salok do prace rpe kolegov a teda nikdy vice. este som fotky ani z fotaku nestiahla co mam pri pohlade na salku tik v pravom oku :D
si si musela tiadne maknut. aj ten mlyncek super

pipka
9. jan 2014

@lawli ja mandla 😉

pipka
9. jan 2014

@pristela odpadla soooooom 😕 😕 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎
kraaasne a to mnozstvo...kalap dole zena moja, som na teba pysna 😵 😵 😵

co si davala do tych salok? len korpus, alebo je to aj cokoladou zaliate...ci co este?

pipka
9. jan 2014

ja som dokoncila konecne tortuchu, no padaaam na usta uz od unavy..takze fotim az rano 😝 😉
ale ziadne zazraky, bo chceli presne taku istu, co som uz robila..no aj tak som ju aspon minimum zmenila 😝 😉
zase Rapunzel s oplatkou a satami z hmoty 😉
preco po mne ludia nechcu len mackov a psikov? pomooooc 😅 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
9. jan 2014

@mimcak link nemam , ale mam ulozene tieto 😉

pipka
9. jan 2014

@mimcak aaaa uzasnaaa som nasla som aj link 😀 😎

http://www.studiocake.com/#!wee-cakes/c10e2

lenuliatko
9. jan 2014

Žienky, chcem sa spýtať... nemám s tým ešte skúsenosti, ale dá sa pekne nafarbiť poťahovka (K2) metalickou farbou? Dnes som chcela objednať, ale akosi rozpačito mi pani odpovedala a pri farbe bolo napísané, že sa s ňou môže rovno maľovať na poťah. Doma mám práškovú bielu perleť a chcela som zafarbiť trošku poťahovky, aby bola taká lesklejšia, ozdobnejšia, na ornamenty a ružičky. A myslíte, že veľa tam toho prášku pôjde, aby to bolo viditeľné? Ďakujem

vlada111
9. jan 2014

@lenuliatko to sa ti neprejaví ten efekt, ja poprášim nasucho a je to perleťové

lenuliatko
9. jan 2014

@vlada111 Aj ja som už poprašovala, ale nie je to až tak celkom ono. Dám tu fotku, že čím by som dosiahla talké niečo

lenuliatko
9. jan 2014

Také niečo...

aduskatt
9. jan 2014

@lenuliatko natries tekutou perletou, napriklad, tou metalickou, co si chcela kupit, na povrch torty

lenuliatko
9. jan 2014

@aduskatt ďakujem, a rozrobiť práškovú v troške vody by šlo, či by to nebolo také pekné?

aduskatt
9. jan 2014

@lenuliatko skusala som v alkohole tie leskle ciastocky tam zoxidovali a metaliza sa stratila, s vodou som neriedila, farby riedim len vodkou

lenuliatko
9. jan 2014

@aduskatt tak fajn, aspoň viem, že nemám experimentovať a radšej kúpim hotovú tekutú farbu. Ďakujem krásne 🙂

vlada111
9. jan 2014

@lenuliatko kúp si tekutú, len pozor, musíš pretreť len raz a koniec. Keby si mala čmuhy, nechať vyschnúť a znov ale zase rýchlo Tieto tekuté farby sa lížu ☹ a vyzerá to potom otrasne ☹

vlada111
9. jan 2014

@aduskatt super účes, už sa teším naživo 😉

aduskatt
9. jan 2014

@vlada111 diky🙂)) no, sak uz bolo na case zasa po dvoch rokoch zmenit🙂

pristela
9. jan 2014

@pralinka25 ja ani neviem kolko to trvalo 😕 som popri nich robila aj tie torty a este som musela stohat jednu babulu aj kabatom a klobukom ☹ ale nebolo to nejak dlho, ono to celkom slo, len mala som malo casu nejak to urobit lepsie

@pipka šálky su normal mini tortuše, korpus 2x plnený , višňovým džemom, čoko plnkou + višne , keby to bol len cisty korpus to by bolo labúúúžo 😀 ,žena!!! som strasne stastná,že si na mna pysna!!!!! o to mi stále ide ,túžim len po tvojom písme plnom hrdosti na mna , děkuji, děkuji vám 😵 😵 😵 😀 😀 😀

@lenuliatko žienka, netráp sa natieraním , je to zbytocne komplikovanééééé, kup si rovno perleť v sprey-i , tym len celu tortusku prestriekaš a mas to krasne ciste, bez čmúh a v kazdom záhybe,ked budes natierať tekutu nemusi sa ti to vsade podarit rovnomerne a bude ti to trvat straaasne dlho, dá sa to v pohode robit aj praskovou perletou, riedenou bielym alko ale v pohode aj vodou, ja som riedila aj aj , len si musis usypat viac perlete aby si ju mala zarobenu taku hustejsiu, vtedy nerobí tak čmuhy a nemusi sa pretierat viac krat

pristela
10. jan 2014

@aduskatt jaaaaj, po ušiach dostanes 😝 😀 😀 😀 vsak ja tu citam prispevky, od niekoho, este pozeram foto ze to vypada na jednu holku z fb a potom ti tu niekto okomentuje novy uces a mne sa tym zasvietilo 🙄 🙄 🙄 až pak som precitala meno 🙄 este že som ťa dve strany čítala ako novú 😀 😀 aale inak krásna, mladšia , nová v téme 😀 😀 😀 teším sa na tortičky 😀 😀 😀

lokalistin
10. jan 2014

@lenuliatko alebo perletovy sprej

eliska22
10. jan 2014

@pristela akože neviem sa vynadívať, nádhera 😵

aduskatt
10. jan 2014

@pristela dikyyyyyyyyyyy🙂))) sak toto, ze nova🙂 tak sa teda vitam medzi Vami, sice nemam cas citat skoro 6 tis sran dozadu, ale vy ste tu vsetky take zlate, ze mi urcite poradite, ked nebudem nieco vediet 😀

aduskatt
10. jan 2014

@pristela
@lokalistin baby sprejova perlet napadla najskor aj mna, len neviem, ci som slepa, ale mne sa vidi, ze perletove su len tie ozdoby, nie cela torta, preto som to ani nenavrhpvala, inak jasne, ze je to najmenej pracna varianta

mimcak
10. jan 2014

@pipka jeeej ďakujem,ty si poklad.Tie sú úžastné. Tie čo máš uložené sú ešte krajšie ako na tom linku. 🙂 Ďakovala 😉