Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daja55
22. feb 2014

@nika266 Tá s mackom je fantastická 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mimcak
22. feb 2014

@zuul Aj ja by som hned brala ešte nejakú ☹

daja55
22. feb 2014

Čaute, KRÁSNE TORTIČKY STE NAPIEKLI 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ja po týždni v posteli ,ešte stále nie som fit,ale čo už...Pridávam svoje, s vypätím posledných síl.Rodostrom - presne podľa predlohy -jabĺčka a lístky s iniciálkami a Spidermani- pre dve spoločné oslávenkyne.

denisak77
22. feb 2014

@pristela krásna tortička

florentina
22. feb 2014

Krásný víkend, kočky...
přídávám jednu dračici, pro svou dračici...podle manžela to prý ale vypadá jak veverka, no co nadělám, že 😀

ajka82
22. feb 2014

Ahojte, moje tohtotyzdnove torticky... to srdiecko posledne aj s prierezom(bledy piskot+pribinak+malinovy dzem)-nam ku kavicke, lebo som mala robit este jednu poschodku, len bola pre chorobu zrusena a tento uz sa akurat piekol v rure, lepsie povedane, mladsia si ju privlastnila potom, ze k meninam a musela som jej vymodelovat rychlo vilu, ktoru si posadila na torticku aby bola spokojna 😅 sice jas som s nou spokojna nebola, kedze mi trvala urobit asi 30 min cela a na opravu som nemala cas, ale jej sa pacila, aj ked povodne mala stat na torte a nie sediet...aj je to vidiet na jej nohach :-s 😀 😉 (ksichty ja musim vzdy aspon 6x zgulat, lebo ich neviem na prvy sup aspon nejak normalne vymodelovat 😖 )

bubobubina
22. feb 2014

@florentina podla mna je zlatunkaaaa 🙂 robila si podla nejakeho postupu, ci len tak?

luciahromadkova
22. feb 2014

@pipka jaj zavidim ticho volno....my mame nahlasených z 5 skoliek vratane mojej 70 deti, tak sa tesim a dufam, ze vsetky nepridu...nie zeby mi vadili deti....., a tebe prijemnu dovolenku

maya30
22. feb 2014

@bubobubina @daja55 dakujem baby, da sa to stihnut, ale domacnost je ako po vybuchu, sa bojim ze sa tu niekde zamotam do pavucin 😀

bubobubina
22. feb 2014

moja, na velku oslavu, tak velka 🙂 11 kg

adrika202
22. feb 2014

a posledná konečne ,okopírovaná od @halienka 🙂 dakujem 🙂

jorsulova
22. feb 2014

Zajacik 🙂 trochu vyzera ako krizeny so psom, ale som rada ze ho mam z krku ...

elamaslakova
22. feb 2014

Dievčence pozdravujem vás a pridávam pár mojich výtvorov a idem sa tiež potešiť vašimi

elamaslakova
22. feb 2014

Kabelka louis vuitton

elamaslakova
22. feb 2014

Pre jakubka v námorníckom štýle

elamaslakova
22. feb 2014

Podkova na 50-ku

elamaslakova
22. feb 2014

Fialové štvorce na 50-ku

zuzka7512
22. feb 2014

dievčatá,prosím vás je tu niekto???potrebovala by som vedieť,ako dlho sa má chladiť šlahačka s čokoládou???idem robiť mascarpone krém( do rolády) a chcela by som to spraviť ešte dnes...ďakujem...

florentina
22. feb 2014

@bubobubina děkuji 😉 ...dělala jsem bez postupu, dva kulaté krorpusy, z jednoho jsem vyřízla hlavu a z druhého trup a ořezky jsem použila na ocas. Dotvarovala jsem punčovinou....

florentina
22. feb 2014

@zuzka7512 já když spěchám, dám do mrazáku, nevím přesně čas, prostě než to ztuhne, tak 1-2hoďky pak stačí. V lednici jinak ideálně přes noc....

zuzka7512
22. feb 2014

@florentina ja som to dala do chladničky a je to tam asi 2,5 hod...ďakujem...

mamcas
22. feb 2014

@ejkula ta harmonika je super 🙂 mozem sa opytat ako si ju robila a pre kolko ludi asi bola? Vyrezavala si iba na dvoch miestach? Podla foto to tak vyzera 🙂 dakujem za odpoved 🙂

mamcas
22. feb 2014

@pristela @jakelina boze babule zlate co by som ja bez Vas robila? Ten karton je super napad, hned pri dalsej tortuske aplikujem 🙂 dakujeeeem

lokalistin
22. feb 2014

@maya30 @pristela wow
Zanet nadherna je,ja som vzdy chcela robit Nemovu,ale nikto nechce ☹

florentina
22. feb 2014

@mrka2 ten kočárek s těma zvířátkama je hrozně sladkej🙂

florentina
22. feb 2014

@mirinecka krásný dortík

florentina
22. feb 2014

@maya30 zlato, ty jsi opravdu přírodní úkaz, klobouk dolů....!

luci79
22. feb 2014

@mirinecka
@mimcak dakujem 😉

ejkula
22. feb 2014

@mamcas ďakujem za pochvalu 🙂 . Torta má 2 piškóty a v strede je s penovou (bielkovou) vložkou. Tú som si spravila hneď menšiu, vrchnú piškótu som zrezala a to som použila na dotvarovanie vrchu. Torta bola počítaná na 25 - 30 ľudí , rozrezala som ju na tretiny a ešte trochu zostalo. Odfotím ešte zvyšok v priereze a dám sem. Snáď som vysvetlila, čo si chcela vedieť 😀 . 🙂

mamcas
22. feb 2014

@ejkula ani nie 😀 xixi ja som totiz presvedcila pani co chcela harmoniku, ze to nevyzera dobre, ale tato tvoja sa mi moc paci a reku, zeby som ju aj skusila spravit keby som vedela ako 🙂 fyzicky ju nemam k dispozicii 🙂