Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

staankaa1
5. mar 2014

@jakelina ja som zatial robila len ten pribinacikovy krem podla receptu co som nasla tu na mk a ten mi na tortu stacil ale teraz idem robit vacsiu tak budem toho potrebovat viac a chcela som skusit aj nejaky iny tak preto sa pytam ze podla coho to odhadnut ale ako pises ak ostane tak ho natriem na roladu alebo dam do mrazu🙂

sticker
5. mar 2014

@jakelina Fuha... no sypké mám len tie tri základné z drogérky 😅 😀 A ešte jednu modrú.... Ja to asi zafarbím keď ju spravím... Len som si to chcela uľahčiť 😀

mamina1978
5. mar 2014

@jakelina no neviem ,ci je to vazne,ci nie.... este stale ma vysetruju.Trpnu mi nohy od spodu po kolena a v pravej nohe a ruke mam zmenene reakcie. Vcera mi roboli aj lumbalnu punkciu, a teraz mi davaju cortizon v infuzkach..... takze cakam co bude dalej ☹

sticker
5. mar 2014

@mamina1978 Mňa hneď napadla platnička... 😒 Ale tak isto to môže byť aj z prepracovania a zo stresu..... Každopádne dúfam, že Ti tam pomôžu aby si mohla čo najskôr ísť domov za rodinkou 🙂

nika1985
5. mar 2014

@sticker ak sa mozem pripojit ja tiez sypem praskovu z drogerky a pri roztapani ked miesam vidim ci pridat alebo je dost prip. ked uz mam s cukrom tak pridam gelovky trosku.

blcha
5. mar 2014

@pristela tak som dnes robila ten mrkovovy korpus a robila som z 8 vajec a tu mrkvu som si pekne pracne struhala rucne skoro ma slahlo no ale vysledok paradny krasne mi vyrastli a uplne super to vonalo ako sa to pieklo tie orechy vo vnutry no paradicka a chutia skvelo lebo sak vrch mi spravil troska sopku tak sme hned kostovali Eliska sa uz teraz tesi ze ma najvonavsiu tortu 😀 😀

nika1985
5. mar 2014

@sticker ale inak v pohode som uz davala aj gelovku rozpusti cukriky a pred pridanim cukru daj gelovku odhadm a miesaj s cukrom potom dofarbis predsa je to lahsie ako zamiesit bielu a potom farbit.

jakelina
5. mar 2014

@staankaa1 záleží i jakou dáš vrstvu, však to doma sníte, když zůstane. Raději tak než dodělávat z půl dávky 😉

jakelina
5. mar 2014

@mamina1978 ach jo, taková mladá kočka, držím palečky 😉

jakelina
5. mar 2014

Holky dejte někdo ten mrkvový do receptů prosím, taky někdy zkusím. Ještě jsem neudělala ani ten acidkový, asi zítra stihnu. Však já nevím čí jsem, daně v práci, jsem zavalená papíry, sem chodím za odměnu. Vždycky si řeknu, že po půl hodině práce se odměním a kousek dočtu 😀 😝 už aby byl tento měsíc za mnou 😝

nika1985
5. mar 2014

ja som dneska tiez skusala ten mrkvovy len ako kolac ale uz su tu iba 3kusky a to starsia vyhlasila ze je fantasticky dakujem @pristela za receptik
@jakelina skusala som aj ten acidkovy je dost tazky na vahu a nam teda osobne moc nechutil o gastanovy tu bola bitka o tento mrkvovy tiez a ten acidkovy tu bol 3dni

lawli
5. mar 2014

@sticker ano ja som písala, na začiatku som používala práškovú z drogérky ,tu som si rozpustila v poháriku s citrónkou ....a teraz dávam gelovku, tak ako píšeš špáratkom...potom to špáratko otriem o lyžicu ktorou miešam...a čo sa týka odtieňa ,cukor ti malinko zosvetleje farbu...ja si ju robím vždy máááličko tmavšiu ako potrebujem a keď vypracujem s cukrom ,tak potom (málo kedy) ešte prifarbím ;)

michaela3011
5. mar 2014

@sticker ahoj, mozem sa spytat, ze ako pecies??? 😕 kam polozis formu??? kedze ti pripecie spodok... nepecies na roste v strede??? 😕 ja peciem normalne na 170 a nikdy sa nic nepripieklo

dida38
5. mar 2014

aaach jooo.....modelovanie figúrok nebude moja silna stranka ☹ sa tu trapim so smoulinkou a nejak jej nie je velmi podobna 😀

pristela
5. mar 2014

@jakelina Andelka ten recept na mrkvac tam uz niekde je, dokonca tusin vo viacerých verziach 😉 tiez som kupila acidko 😀 😀 😀 co maju zakazané doma chytat, bo u nas vzdy jedno v chladnicke musi byt, su s nim uplne ze neuveritelneee muffiny 😉

pristela
5. mar 2014

@dida38 nic si z toho nerob, ona je chudatinko modré taka nekopirovatelna 😀 neboj na oslave sa bude pacit kazdemu 😉

lokalistin
5. mar 2014

@mamina1978 jejda Zdeni co sa zase deje? Drzim moc pästicky,nech sa vsetko uz konecne na dobre obrati

woman04
6. mar 2014

@mamina1978 och...tak skoré uzdravenie,nech si rýchlo fit...mamina je zlatá 😉

woman04
6. mar 2014

@sticker ja dám gelovku špáratkom na cukríky odhadom...až potom topiť ..aj keď dve farby,napr.modrú a žltú na zelenú...v podstate pečiem pre zábavu,tak aká farba vyjde,taká je 😀

sticker
6. mar 2014

@michaela3011 Ja mám rošt v strede a na tom mám ešte naopak položený taký obyčajnejší plech a na ten plech to dávam. A aj tak vždy tŕpnem, ako to bude vyzerať odspodu 😒 Mramorák som už celkom vychytala - pri tých 150 hodinu je to super. Ale ten acidkový musím ešte nejako odstriehnuť, lebo fakt bol odspodu mierne chytený 😒
@lawli Idem skúsiť to farbenie cukríkov. Som zvedavá, čo mi z toho vznikne 🙂

mimcak
6. mar 2014

@nika1985 aj ja som teraz skúšala ten acidkový zajtra má môj Tomáško meniny tak bude malá tortička. Tak som skúsila ten.Ale máš pravdu je teda riadne tažký a neviem mne nejako moc nenarástol a zdá sa mi ,že výjde o dosť drahšie ako napr.mramorový.
U nás sa zelenina nejako neobľubuje,ale láka ma vyskúšať ten mrkvový ,ked ho tak chválite. Možno najbližšie pre nás vyskúšam.

nika1985
6. mar 2014

@mimcak presne s acidkvym uplne suhlasim a ten mrkovy skus neolutujes 😉

aduskatt
6. mar 2014

@mamina1978 drz sa, nech si cim skor fit

mimcak
6. mar 2014

@mamina1978 držím palčeky,rýchle uzdravenie. A nerobili ti CT,alebo niečo také?

jakelina
6. mar 2014

@pristela tak jdu tam kuk, děkuji a teď nevím jaký dřív upéct, jestli ten mrkvový nebo ten acidkový 😒 😀
Kluci ti starší jsou na kolejích a nejezdí každý víkend domů a já když upeču z celé dávky, tak to jíme dva i tři dny roste mi z toho akorát pr...... Víš co myslím

pristela
6. mar 2014

@jakelina och , to si pis, ze viem o com hovoris , ja sladke mooooc lubim a prosto musim 😀 teraz sa mi podarilo kooonecne schudnut tak tiez rozmyslam co upiect aby to stihli zjest iný rychlejsie ako sa k tomu ja dostanem 😀 😀 😀 ,ten mrkvovy robim aj ako muffinky, a ked das mensiu davku 😉 ale z tych 4vajec to je tak do 24cm formy, co nieje az tak vela a da sa jest ako bábovka bez naplne .
V noci som premyslala,kedze som zas ako veverica kukala do stropu/ musim kuk tie lieky co mam , sa mi to nezdaaa/ ze co urobit na oslavu pubosovi, myslim "slane" na jedenie, vzdy im vymyslam nieco ine, take viac zdravsie a hlavne lahsie nech nejdu s tazkym a bolavym zaludkom od nas , uuuuz ma konecne napadlo, tak o starost menej, ale uz sa mi mínaju napady, uz aby mali chalani 18 rokov 😀 😀 😀 😀

pristela
6. mar 2014

@mamina1978 aj ja drzim jasnacka palcoky, neboj , vcul za mladi si to odkrutiš a na starobu budes ako mladica "kruuuumple" okopávať 😀 😀 😀 😀

jakelina
6. mar 2014

@pristela tak to taky moc dobře znám, jak můj manžel lehne a spí do dvou minut a já čumím do tmy a dvě hodiny nemůžu usnout a to ani nemám žádné léky. 😀 Stačí když mě něco leží v hlavě a neusnu, včera mě to postihlo taky a ráno to bylo těžké vstávání, jela jsem s malýma k zubaři, tak jsme museli po 7 hodině už být v autě a to byla honička. Malý o víkendu vstane v 6 hodin, ale přes týden mi visí na noze a mrčí, že chce ještě spinkat. Mám podezření, že se kolikrát vzbudí až na vzduchu jak vyjdeme z domu. Chodí mi tu s přivřenýma očima a napůl spí. Včera jsem mu sundala pyžamo a šla si čistit zuby přijdu a on zase na sobě pyžamo místo oblečení a zdrhal mi do postele. No a večer už bych šla spát a z pokoje slyším jak si tam vykládá potmě s plyšáky a to je 22,30. Nevím kde jsem udělala chybu, nějak nevím co udělat, aby šel spát dřív. Včera už jsem měla na stole i vařechu a on se stejně vyplížil ven a chtěl napít v 22,15. 😝 😝 😀 😀 😀

pristela
6. mar 2014

@jakelina haaaaaahaaa, to poznaaaaam 😀 😀 😀 ibaze moj byva hore do polnoci a viac 😠 😠 neprinutim ho spat nijako ☹ on ani cez vikendy rano neskor nevstava, potom nastane jeden den, kedy organizmus si asi uz povie dost a spi mi az do 14hodky 😖 ja som uz skusala vselico nanho , ale nic, no on aj ked bol babo takto "spaval" 😝 ted ho idem prihlasit na karate tak snad mu to pomoze sa upratať do kože 😀

jakelina
6. mar 2014

@pristela no nevím kam přihlásím toho mého, ještě chvilku a podám si žádost do blázince já 😝 😝 😀 😀