Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chvapilu
6. mar 2014

@akzuzs děkuju moc!!

ajka82
6. mar 2014

jeden dnesny...ale na zajtra 😉

lokalistin
6. mar 2014

@lucianak preco?vyzeraju zaujimavo
@chvapilu pekne,len ak mozem jednu radu skus nabuduce tu topanku nie tak vykrutit na päte(priehlavok), ale ju nechat taku viac splyvajucu,dufam,ze chapes, co myslim,nic v zlom

sticker
6. mar 2014

@jakelina @lokalistin Baby čo mám spraviť s tými ružami, resp. odlomenými lupienkami 😒 Na tej jedno to až tak nevidno, by som to nejako asi položila na tortu práve na tom mieste, ale tá väčšia... ja neviem.. mám skúsiť odstrihnúť ten nalomený lupienok, akože tam ani nie je? 😒

jakelina
6. mar 2014

@sticker tak ho odloupni a přidělej nový 😉

jakelina
6. mar 2014

@sticker a nebo tam udělej poupě a k tomu to přilož, to zamaskuješ to ulomené

maya30
6. mar 2014

baby 1kilova torta ma aky priemer ? a z kolkych vajec ? 😝 @jakelina majka ty si tusim raz robila taku prtavu 😝

jakelina
6. mar 2014

@maya30 zlatko já udělala čtverec, ale vyřezala jsem z plátu, tak už nevím 😝 Ale mohlo to být tak 15x15 cm a plněné nějakým lehoučkým krémem bez ovoce

lucianak
6. mar 2014

@lokalistin ale sú rozstrapkané konce a trošku mi aj praskala hmota 😖

lokalistin
6. mar 2014

@sticker ak to este nemas vytvrdnute a riadne zlepene, tak skus vymenit, ak sa to uz neda dat prec tak to nechaj,ved ked sa pozries na kvety v zahrade ,idu deti okolo otrhnu kusok z lupena a tak to mas aj ty 😉 , mne sa tiez minule odlomilo,ale ked ich potom davas na tortu, tak ich skus naaranzovat tak,aby to nebolo vidiet, napr. prekryjes druhou ruzou

sticker
6. mar 2014

@jakelina Nový mi asi nepôjde dať... lebo tam mám odspodu aj ten zelený list... No skúsim asi ten púčik... Ten som vlastne tiež ešte nerobila 🙂

maya30
6. mar 2014

@jakelina dakujem, tak to bude stacit ked to dam do rafiku v ktorom peciem horne poschodie, to ma 16cm...no radost piect 🤐

sticker
6. mar 2014

@lokalistin To som včera robila, takže sú už pripravené akurát na tortu... Uvidím, ak by mi nedajbože ostalo moc času a nevedela by som čo od radosti, tak spravím nové, inak sa pokúsim to nejako zamaskovať.

lokalistin
6. mar 2014

@lucianak ja mavam tiez niekedy roztrapkane pozri tuto fotku,tie ruze vlavo su tiez roztrapkane, ved v prirode tiez nieje vzdy vsetko presne https://www.modrykonik.sk/blog/lokalistin/album...

nanna11
6. mar 2014

Dobry den, chcela by som sa Vas, zienky, spytat, ci sa daju pouzit na zafarbenie Smarflex hmoty aj obycajne potravinarske praskove farby. Zatial som pouzivala len gelove, ale ja peciem iba sem-tam, pre rodinu, tak pre mna je to zbytocna investicia...

ajka82
6. mar 2014

@maya30 ja som tiez mala taku na doma...ale priznavam, uplne presne neviem, lebo som odlievala z mramor.cesta do 18cm priemer ale vyzeralo mozno 2,5vajca a parizska slahacka z jednej smotany poliata cokoladou...ak dobre pamatam 900g mala.

lucianak
6. mar 2014

@lokalistin veď tie sú úplne super, ja na teba zďaleka nemám 😅

lokalistin
6. mar 2014

@maya30 ja som robila toto v 17,5 a mala 1,75kg,takze ak nebude taka vysoka

lokalistin
6. mar 2014

@lucianak diky,len netreba byt naseba taka prisna

Baby inac ja zacinam v robote 14:30 a este sedim doma a pisem tu s vami 😀 😀 😀 😀 😀 ,letim pekny den

zuul
6. mar 2014

@maya30
ja som robila tuto a mala 1,3kg
18cm a teda z 2vajec.

maya30
6. mar 2014

@ajka82 @lokalistin @zuul dievcata dakujem 😵

jakelina
6. mar 2014

@maya30 já mám taky tu 16 a dělám ho celkem často a vždy má přes dvě kila. 😝 Budeš to muset udělat nízké

jakelina
6. mar 2014

@jakelina tady ty jsou oba v 16 a jeden s pribiňákem a druhý s nugátovým krémem a dohromady měly 4,3 kila.

jakelina
6. mar 2014

Tak ať neproděláš. 😒

jakelina
6. mar 2014

@maya30 píšu už si sama sobě 😀 😀 😀

maya30
6. mar 2014

@jakelina no to mi ani nehovor 😅 sice ked si spomeniem na tie stvorcove minitorticky co som robila 7x7cm a tie vazili 400g tak to neviem ako sa mi tam figurka vojde 😝

jakelina
6. mar 2014

@maya30 a proč chtějí takový malinký?? 😲 😲

maya30
6. mar 2014

@jakelina nesu to ako darcek...uz brali odo mna viackrat normalne velkosti, inak by som to nezobrala

artepf
6. mar 2014

holky, pořád nemůžu přijít na to, co mám dát na dvoupatrový dort pro chlapa ke 40, jak jsem psala, má prý rád ženský, alkohol a depešáky 😅 , nemáte prosím nějaké inspirace vyloženě neutrálních dortů pro chlapy, nejlíp dvoupatrových, abych si to mohla třeba jen nějak doplnit nápisem DM atd..? Já jsem fakt úplně bez nápadu ☹