Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

halienka
23. máj 2014

@evala777 perfektná 😀

grasie
23. máj 2014

@evala777 suprová je, ako živá 🙂

grasie
23. máj 2014

@jakelina práveže ja by som piekla a zdobila do aleluja aj v tomto teple, namiesto toho sedím v kancli 😒 ale myslím, že je to hlavne naivitou začiatočníka, že ma to tak chytilo 😀
vy, čo už máte pár 10 tort odžitých, už máte optiku v reály 🙂

daniela09
23. máj 2014

@muffinka8 ja si uvarím naraz aj 4-5 plechoviek, a postupne otváram podľa potreby, mám ho v potravinovej skrinke , a nič mu nie je, naposledy som varila v novembri, a posledné som otvorila včera, a bolo ok.

muffinka8
23. máj 2014

@daniela09 vďaka 🙂 my sme tento týždeň nejak mimo 😀 v nedeľu sme zabudli dať jedlo na noc do chladničky a Salko mám tiež od nedele na linke 😀 😅

mamina1978
23. máj 2014

Tak pomalicky sa zase rozpekavam 😀 😀 😀 moja neutralna torticka pre 3 oslavencov susedovcov . Ti rodicia mali narodeniny 18.5 otec 19.5 mama .... obaja oslavili (63r.) A ich syn 20.5 (43r.) Tak som ich odbila takouto neutralnou rychlovkou... 😀 😀 😀 Ale boli spokojny 😉 Korpus vanilkovy, plnka vanilkovy pribinacik s malinami (vaha 6,2 kg )... 🙂

grasie
23. máj 2014

@mamina1978 parádna je, ale rýchlovkou by som to zrovna nenazvala, teda aspoň ja by som sa asi dosť zapotila 🙂

mamina1978
23. máj 2014

@grasie dakujem 🙂 a toto bola pre mna fakt rychlovka. Uz som zeleninku robila viac krat len s mensimi obmenami.Tak to slo sup sup..... 😉

akzuzs
23. máj 2014

Caute tortarky,júj zas krásne torty a viem si predstaviť čo tu bude po nedeli a hlavne od takých hviezd je @priatel alebo @jakeline a ostatné.Ja si sedím na chate,nohy vyložené hore, v chladničke dve torty nedorobene,zajtra odovzdavka a ja mám všetko na haku 😀 Hlavná vec ze som v utorok spravila statnice,tak som oficiálne magistra a dobrovolne nezamestnaná 😀 Ale to je jedno slnko svieti,tráva zelená a deti zdravé no čo viac si priat 😉 Tak zdravím vsetke a pekný slnečný den pri horúcom pečeni tortuch

eliska22
23. máj 2014

@jakelina ja dnes idem z roboty rovno do kuchyne robiť tortu 😝 a celá rodina ide grilovať 🙄 takže čo ti poviem, celé zle 😀

eliska22
23. máj 2014

@dagmarmustafa krásne tortičky všetky 3 a tá fialová sa aj mne veľmi páči 🙂

cestovatelkaandrea
23. máj 2014

@moicka nahodou je podareny 😉

blancagon
23. máj 2014

moja jednoduchá,plnka karamelová s bielou čoko a pribináčik s jahodami.

moicka
23. máj 2014

@levandulka3 presne aj ja. Vytesena z krajky a nic ☹ 🙄 Ak by si nahodou prisla ako s tym, daj prosim vediet. Dakujem

pipka
23. máj 2014

no hotovo a konecne vikend 😎

mamina1978
23. máj 2014

@pipka kraaaasna detska tortuska..... 🙂 Jani mas tu gombikovu silikonku , zeee 😉 Ak mozem poprosit link, alebo ma ju aj ten cinan 😵

pipka
23. máj 2014

@mamina1978 jasnee, od čínana ju mam 🙂 ta ruzova je to 😉
a ja mam este jednu, tu uz mam daaaavno, taka kde su len gombiky, take mensie, ta stala tusim okolo 6€ ked som ju kupovala, ale to uz mam hadam aj vyse dva roky 😉

mamina1978
23. máj 2014

@pipka dakujem krasne 😵 a este ta raz pootravujem 😀 😀 😀 Prosim ta kolko tych gombikov je na tej cinanskej silikonke? 🙂

marianabila
23. máj 2014

@evala777 😲 tak tá je veru krááásna!taká pekná realistická 🙂

pipka
23. máj 2014

@mamina1978 na tej cinanskej je ich tusim 7 alebo 8, 4 take velke, 2 stredne a dva male 😉
a na tej co mam zvlast cisto gombikovu, tak tam je ich tusim 15 v roznych velkostiach 😉

lokalistin
23. máj 2014

@adda789 ahoj az teraz docitavam, potiahla somtortu normalne ana vrch este jeden plat, ktory som rozstrapkala a navlnila, rohy su male ohnute trojuholniky a potom este ta vrchna strana tiez ohnuta a potom hnedou prachovkou, dufam, ze si to z tych mojich hatlanin pochopila 😉 a neni neskoro a inac dakujem 😉

elamaslakova
23. máj 2014

Prinášam vám trošku zimy v tomto teple aj keď len s tortičkou z rozprávky Frozen

aadulik2110
23. máj 2014

ahojte, som taká "rekreačná" tortičkárka a tentoraz som si kúpila silikónovú formičku - bábätko a chcem sa spýtať, či stačí do toho hmotu natlačiť, alebo tú formičku nejako vymazať, alebo vysypať cukrom. Ďakujem za odpoveď

elamaslakova
23. máj 2014

@aadulik2110 Môžeš trošku solamylom posypať , ale ja to nerobím , len natalčím hmotu , dám trošku do mrazničky na takých 5 minút a vylúpnem ho von

grasie
23. máj 2014

Dievčatá pridávam jednu pre vášnivého rybára 🙂
Zákerná rybka sa celkom podarila, ale červík je nejaký moc vyškerený na to, že mal mať hrozitánsky strach 😀
jo a ak sa ráta aj rákosie, tak mám prvú rastlinku na drôtikoch 😝 😀

timuss
23. máj 2014

@grasie tá je super 🙂

woman04
23. máj 2014

Ďakujem za palčeky dievčatá,veľmi potešili... 😉
@pipka tieto gombíkové sa mi páčia 🙂
@evala777 perfektnáááá...ja zrovna na nedeľu idem robiť sovu neterke,ale chcú len taký klasický kruh s krídlami,tak som zvedavá,čo vykúzlim 😀

pipka
23. máj 2014

@woman04 dakujem katulik 😉

zenabla
23. máj 2014

@grasie Ahoj, ja nepečiem torty, ale fascinuje má Váš neskutočne namakaný horný okraj. Ako to robíte?🙂

woman04
23. máj 2014

@mamina1978 na Aliexpresse je kopa gombíkových silikoniek,skús pozrieť.. 😵 ..inak nechápem upozorneniam,v mobile som videla od teba upozornenie a doma na nete som nič nenašla 😨 ..možno si len niečo "lajkla" a ono to niekedy preskočí z páči na nepáči a opačne 😀