Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sticker
11. jún 2014

Ešte jedna otázka - môžem miesto mascarpone dať od Tami smotanovú nátierku? Resp. mám dve mascarpone a ešte mi treba jedno, tak to chcem dať tú nátierku? Či mám utekať radšej do obchodu 😝

mimcak
11. jún 2014

@sticker Určite áno.Ja ked mám väčšiu dávku ako ty dávam bežne pomazánkové maslo tesco a vôbec to nepoznať. A ked robím iba pre nás tak mascarpone ani nedávam.

jakelina
11. jún 2014

@michaela3011 řehtám se tu jak blázen

michaela3011
11. jún 2014

@jakelina mne bolo tiez stale pri tom do smiechu 😀 ale do takeho ironickeho 😀 a najlepsie bolo ked sa mi z jednej slahacky stalo maslo 😅 😀 pritom som ju neslahala dlho...

vcera mi ten moj najmilovanejsi vravi, ze jeho synovec ma narodeniny a jeho sestra ocakava tortu 🙄 esteze dnes rano bola riadna burka a nie je take teplo, takze sa dam na to nahovorit 😀 do soboty daco zrobim 😝

jakelina
11. jún 2014

@michaela3011 tak u nás vedro pořád, máme už i v bazénu vodu 31 stupňů, odpouštíme a přidáváme studenou. Není se kam schovat a v práci vedro a doma v podkroví ani nemluvím 😝

michaela3011
11. jún 2014

@jakelina sme predvcerom grilovali na zahrade a nakoniec sme len pozerali na tu kopu mäsa 😀 nikto nemal chut v takom teple 😀 pekne vychladeny radler som si polozila do chladku a do 5min bol teply 😖

blancagon
11. jún 2014

pre dcéru do školky 🙂

akzuzs
11. jún 2014

@jakelina aj u Teba je teplo? 😀 Predstav si že aj u nás 😀 😀 😀 😀 😀

dm1
11. jún 2014

ach kocky ani nehovorte o teple cakaju ma v tomto tyzdni 2 torty a kopa modelovaciek ma poraziiii. Nemate postup na delfina?

jakelina
11. jún 2014

@akzuzs nekecej 😀 😀 😀

jakelina
11. jún 2014

@dm1 já dělám čtyři dorty, tak mě porazí 😝 Delfína jsem udělala podle fotky, je to lehké zvířátko 😉

dm1
11. jún 2014

@jakelina ja "len" 2 jedna z toho poschodka ale tuism mam vsetky tvory z mickeho klubika + morsku s tym delfinom ma porazi pri tom :p. Ach jaj

daniela09
11. jún 2014

pondelková, stihla som to ešte pred tou horúčavou

jakelina
11. jún 2014

@dm1 tak to modelování nezávidím, mně to šlo hrozně špatně, ty detaily jako ručičky a tak, no hrůza a to jsem dělala ovečku Shaun a na ni asi pět set kuliček, vrrrrrrrrrrrr 😝 Jinak lehké postavičky, ale všechno mi trvá dvojnásobek co jindy. Jak přijdu z práce, tak je tu tak vyhřátý vzduch, že mi to úplně teče. A dýl jak do 22 hodin nevydržím, normálně mi padá hlava do kýblu se Smartem 😲 😲 😝 😝 😝

natalinka98
11. jún 2014

Ženičky, idem robiť poťah z cukríkov, keď ho chcem zafarbiť mám dať farbu už do hotového alebo keď sa mi cukríky roztopia tam pridám farbu, zmiešam a potom spracujem s cukrom?

jakelina
11. jún 2014

@natalinka98 můžeš tak i tak, pokud chceš všechen mít jedné barvy, tak přidej hned jak je rozpouštíš

zuul
11. jún 2014

@ikula2 dievcata ja ked robim zvieratkove, alebo inak zdobene. beriem 1,50 az 1,70e. 20mafinov mi trva dlhsie ako 2 torty.

zuul
11. jún 2014

@mimcak na tortu odporucam kvapku Ivory. ja som robila minuly vikend a kupila som aj CREAM, no s nou bola viac zlta.
ale daj ozaj len kusocek, lebo bude velmi tmava.

79zuzana
11. jún 2014

Ahojte, po dlhociznej dobe pridam moje torticky. Robim ich tak 1 za mesiac, takze vela ich nebolo 🙂 Ale zase take nadhery tu pridavate, ze nestiham zasnut ;)

dm1
11. jún 2014

@jakelina ja sa teraz pozeram poriadne na tortu co mam robit a ten Mickey a MInie navrchu stoja :o :o :o

mimcak
11. jún 2014

@zuul Ďakujem. No a ja som plánovala kúpiť tu CREAM takže asi sa neoplatí však?

jakelina
11. jún 2014

@dm1 no vidíš, aby jsi to neměla moc jednoduché 😀 😀

begalova
11. jún 2014

Ahojte totričkárky, neviem, či to patrí do tejto skupiny, ale potrebovala by som poradiť, mám robiť krém na tortu, mal by byť pribináčkový ale chceli by ho jahodový. Ako do neho zakomponovať jahodovú dreň aby bol dostatočne tuhý a neroztekal sa? resp. ak by ste mali nejaký fajný krém jahodový s tvarohom, poprosila by som o postup. Ďakujem 🙂

lokalistin
11. jún 2014

@begalova ja rozmixujem jahody z nich uvarim jahodovy puding a vymiesam s mascarpone, cukor a citronovu stavu podla chuti, ja mam jahodovy ole, ak by nahodou bolo riedke, ale väcsinou nedavam je to uplne tuhe, mozes mascarpone vymenit za tvaroh, len ten neni taky husty, ale mozes aj vanilkovym zahustit

denisak77
12. jún 2014

@daja55 formičku diviaka mám formy OB,asi sa to tak volá tá stránka

denisak77
12. jún 2014

@daja55 ale nerobí sa s ňou dobre a aj spoje veľmi vidno,nepáči sa mi

mimusa94
12. jún 2014

Kocky potrebovala by som poradit idem robit tortu na promociu ma to byt otvorena kniha na nej ciapka a diplom...chcelaby som sa opytat s akou farbou ponatierat boky knihy (stranky) aby vyzerali ako ozajstnee...a vrch ciapky robite z oplatky? Dakujem velmi pekne

jakelina
12. jún 2014

@mimusa94 nedělala jsem ještě čepku, ale boky knihy jsem potřela jemně kakaem.

petkaa28
12. jún 2014

Ahojte, prosim vas, nemate niektora ulozene insp tort oblozenych cokoladkami a hore vela roznych sladkosti? Pripadne ovocie? Dakujem pekne za kazdy obrazok 🙂