Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
12. júl 2014

@akzuzs neboj, o whirpool znacke viem svoje 😝 nastastie ja som ju nikdy nemala, ani pracku ani chladnicku nic..ale nasi mali a co mali, to sa im pos...lo 😠 🙄 takze whirpool ja ani zadarmo 😅 😝

blahowoman
12. júl 2014

Mojmu synovi k 2 rockom.

pristela
12. júl 2014

@luciahromadkova bacha na tie eko programy, nie vzdy najnizsi cas znamena najnizsiu spotrebu vody, ja co som mala tu prvu bosch tak ta mala navod aj presne kolko vody atd kazdy program spotrebuje a eko program mal najvacsiu spotrebu vody a teda ze to bolo fest dost ☹ ted co mam boschku tam uz to pre istotu v navode nerozpisovali 😠

lokalistin
12. júl 2014

@maya30 mne ten filmovy pas urobil manzel od vladky @vlada111 a to som potom poslala do obchodu a mi to vytlacili, bolo to super este raz diky 😉

akzuzs
13. júl 2014

@vlada111 Whirpool a vydržala len tri roky a zajtra sa nám na to príde pozrieť opravár tak som zvedavá ako dlho vydrží. Sestra mala tiež a vydržala tiež kolo 3 rokov potom sa pokazila dala do opravy 100ečiek a teraz prerábala kuchyňu a kúpila Bosch. Suseda, kámoška druhá suseda majú Bosch a majú ich roky rokúce a moja je v čudu.Teda dúfam že nebude. No a ešte na margo Whirpool. Keď sestre prišiel opravovať chlap myčku a aj pred nedávnom pračku (tiež značky whirpool) tak jej povedal že keby nebolo tejto značky nemali by toľko roboty, tak že sú radi že je a majú kopec práce. Inak som počula že aj Elektorlux majú dobré myčky.

akzuzs
13. júl 2014

@jakelina že dvakrát denne malú. Asi som není normálna ja mám 60tku a tiež ju púšťam dvakrát no a už sa mi stalo aj tri krát za deň. Žeby som ju nakoniec ja zavarila???? To sa mi stalo s pračkou. Keď sme sa zobrali a kúpili byt kúpili sme pračku a po 5 rokov kaput. Opravár povedal že bola v katastrofálne preťaženom stave. Odvtedy mi manžel dohovoril že pračka nemusí ísť u nás každý deň a niekedy aj dvakrát za deň 😅 😀 Kúpili sme novú (lebo som nechcela v rukách ako staré matere 😀 😀 😀 😀 ) a začala som prať menej tak 3x za týždeň fakt menej a neperiem v nej už koberce a pod. Možno aj s tou myčkou to bude podobne že som ju dorazila nakoniec ja 😕

akzuzs
13. júl 2014

@pristela @luciahromadkova pravda pravda s tým eko. Ja som mala celkovo myčku ako eko myčku a hlavne som chcela kôli tomu programu. Myslím že som ho ani raz nevyužila.Alebo len pár krát. Neviem. Vždy som ten najrýchlejší. Eko nežralo veľa vody lebo som mala zásobník na vodu a vtedy tam využívalo aby šetrilo vodou ale elektriky tam malo mnoho spotreby. No a mala som aj nočný program a tan zas umýval riady cca 3hodiny. Tak to nebolo ani raz. Keby mi teraz prišlo akú tak čo najmenej programov, rýchli program a ináááááá značka 😀

jakelina
13. júl 2014

@akzuzs můžu tě uklidnit, já peru i čtyři pračky denně a minimálně jednu každý den a první AEG jsem měla 12 let a bez poruchy. Druhou mám taky AEG a zatím víc jak rok šlape dobře 😉

maya30
13. júl 2014

@vlada111 vladi to by bolo uplne super, mozem ti tie obrazky poslat aj na Fb ? dííík 😵

pipka
13. júl 2014

@akzuzs no kde su tie casy, ked si moja babicka kupila jednu z prvych automatickych praciek Tatramat, potom som po babke zdedila byt..aj s prackou...vkuse fungovala bez opravy az do 2006-teho roku, ked som ju darovala kamoske a kupila som si novu 😀 😀
a u tej kamosky este stale ideeee 😅 😅 😅 😅 😅 akurat ze ked zmýka, tak na nej sedi aby nebehala po kupelni..ale ideeee 😅 😀 😀 😀
tak take pracky a ine spotrebice sa dnes uz teda nerobia 😅 😝

pristela
13. júl 2014

@pipka moja, ja som akurat nedavno pubosovi vravela ako som si ja pravala rifle 😀 😀 😀 bo co sme mali pracku tak ta by ich neutiahla 😝 , normal vo vani , prehnúť cez bok vane a rajbákom rajbať 😀 😀 😀 vyplešteu oči ako by som z ineho storocia 😀 😀 😀

pipka
13. júl 2014

@pristela veru 😀 😀
ako ja ked som detom hovorila, ze som mame z tabora pisavala listy 😀 😀 😀 😅
ze a preco si jej neposlala sms-ku? 😅 😅 😀 ale malo to svoje caro 😵 buduci rok hanke pribalim do tabora dopisny papier a obalky 😉 sak hadam pisat sa za rok nauci 😅 😵

jakelina
13. júl 2014

@pristela tak to já taky tak a měla jsem jenom jedny rifle, tak jsem je kolikrát ještě vlhké dosušovala fénem a pak v nich i šla z domu a jak byla zima, tak se mě šla pára, jak se ta vlhkost odpařovala 😀 😀 😀

maya30
13. júl 2014

baby davam tych par mojich co som zvladla za 2 tyzdne, ale ani tie sa mi nechceli a je to vidno 😝 dostavam sa pomaly do normalu, oci sa mi otvaraju ze aku mam zanedbanu domacnost, budem mat co robit cele leto 😅

mirka100911
13. júl 2014

@pipka Ale zasa si zober, ze tie spotrebice (nabytok, stavebny material.....) a vobec vsetko okrem potravin stalo vtedy 4 mesacne platy na tu dobu... A teraz taky spotrebic stoji cca tretinu terajsej vyplaty... Takze co je lepsie? Aby si na vsetko roky setrila a potom to fungovalo donekonecna, alebo ked to stoji oovela menej, ale ovela menej vydrzi? 😉 Ja si pamatam, ze nasi v roku okolo 1985 dali za obyvackovu stenu 12 000 korun, za obyvacku dali 15 000. Ved to bolo hroooozne prachov vtedy... Ved zarabali okolo tisicky, dvoch.....

mirka100911
13. júl 2014

@pristela Ved si z ineho storocia ako tvoj syn predpokladam, hehe.... Vlastne uz som si pozerala ze ma 15... Tak este nie.. 😝

mirka100911
13. júl 2014

@pristela Teraz ma napadlo, kde si zobrala 15 rocneho syna??? Ved vyzeras na fotke na cca 28, maximalne... 😀

nika1985
13. júl 2014

@vlada111 dakujem to vyzera super vyskusam to je jedno ake natierkove maslo len smotanovove?prepac ze sa pytam ale to vsetko len vyslaham a natriem nic viac?

pipka
13. júl 2014

@mirka100911 no statisticky vzate, setrili dlhsie, alebo si mohli zobrat bezurocne pozicky, co vtedy bolo uplne bezne...a mali zariadene a splacali po stovke mesacne..ale pracka vydrzaka 30 rokov... dnes na nu musim tiez setrit, to zas ne ze ne...ja mam plat 500€ 😝 a musim sama zivit dve deti 😅 takze tiez odlozim max 50 za mesiac..aj to ked jooo peciem 😅 😉
kupim spotrebic a za 5 rokov kaput 😖

teda mne klop klop zatial chladnicka vydrzala 14 s jednou opravou a pracku mam od toho 2006 zatial ide...tak ale uvidime... 😅 😉

pipka
13. júl 2014

@maya30 Majka kraasa, ale ty uz oddychuuuj, uz na torty zabudni aspon do konca leta 😠 😎 😎 😎

nika1985
13. júl 2014

@maya30 jej su krasne len oddychu kolko ide. S dovolenim mozem sa inspirovat tou zabkovou akurat nieco take mam v plane robit nasej na 3 roky chodi vsade zo zabami 😉

pristela
13. júl 2014

@mirka100911 no mozno to je blbe ale mne sa viac pacilo v tej dobe, boli rozne firemne tabory,výlety ROH 😀 , lyziarske, besiedky, pionierske výjazdy,vsetko "zadarmo" dokonca aj na lyziarsky ti pozicali celu vystroj zadara, ted ked mi pubos zahlasil 200€ na tyzden lyziarskeho + vystroj a oblecko, bo nema= dalsich 200€ + nejake vreckove, to je pre mna nerealne dat tolko na tyzden, a teda viem ze lyziarsky musi byt, tam su ine zazitky 😀 😀 😀 tiez ako @pipka pise je pravda, vtedy sa vyrabali spotrebiče z ineho nez dnes, moj mal umyvacku este v roku 4-5 medzi prvými a ked sme pak kupovali spolu boschku, kolo roku 2008/9 tak ked ju otvoril ziral ako puk, ze vsak dnu vsetko umeleeee, ze oni nemali dnu absolut nic umele, aj opravar nam pak vravel, ze sa ted vyraba tak na 4roky vsetko, aby ludia ked sa pokazi kupovali 😠 😠 😠
inak to s tym ze som z druheho storocia, pak ze teda este nie, a pak kde som vzala 15rocneho bolo faaakt dobre 😀 😀 😀 som sa v priamom prenose omladzovala a taaak ryyychlo 😀 😀 😀 😀 😀

evala777
13. júl 2014

ahojte, moja víkendovka 😉

vlada111
13. júl 2014

@nika1985 originál to má byť nátierkové Philadelfia, len neviem, či ho u nás majú. Ja som ho už jedla a je ako napr. Bánovecké alebo Tami. Dávam dve tieto maslá a 125g normálneho a postatné podľa chuti. Ja to posypávam orechami opraženými, ty keď budeš robiť tortu, daj och možno pod plnu. Nebolo by zlá potrieť korpus ríbezľovým lekvárom. Ale musím povedať, že kam túto tortu prinesiem, pýtajú si recept 🙂

mimusa94
13. júl 2014

@jakelina a co toje??

jakelina
13. júl 2014

@mimusa94 co myslíš?? Nevím na co se ptáš??

vlasta80
13. júl 2014

vikendova🙂

blahowoman
13. júl 2014

Mojim rodičom k 60narodeninám

blahowoman
13. júl 2014
blahowoman
13. júl 2014

tortička a originál.....