Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
23. sep 2014

@nika1985 podľa mňa ich presvedč, že v takej mini torte 7x7 cm to je tak na jeden hryz, že sa to nedá porovnať s normálnym kúskom torty. Radšej im sprav na jednu poschodovú tortu 30 mimoňov 😅

babyleakiko
23. sep 2014

Ahojte chcela by som sa opytat ako a kde mam kupit ten fondan co sa dava na vrch torty chcela by som modry...poradte

nika1985
23. sep 2014

@jakelina tak napisala som jej ze pod 7e ked tam chcu aj tie postavicky urcite nepojdem a ci sa da zmenit tvar z okruhleho na stvorec tak uvidime hadam sa v skole rozhodnu ze to som draha a budem mat klud.

nika1985
23. sep 2014

dakujem babule za odpovede

sasettka
23. sep 2014

@pristela mam to presne takto!! 😕 😅 tyzden co tyzden maju moje torty min. 1 spolocny znak, ci uz je to plnka, alebo ze vsetky potahujem napr. bielym potahom, alebo vsetci chcu maliny...alebo ze robim len detske..... sranda... 🙂 tento vikend to su napr. len detske.. teda jedna vynimka - ovocie v zelatine - ale tiez na detsku oslavu 🙂)
a to ich nijako neovplyvnujem, proste to tak je 😅

janka22201
23. sep 2014

@jakelina
@sasettka Ďakujem véééľmi pekne 🙂

pristela
23. sep 2014

@nika1985 mrk toto foto je od Miruš Regulyovej z FB neviem ci ju mas v priateloch ale skus sa jej spytat kolko brala za jednu takuto torticku

nika1985
23. sep 2014

@pristela dik idem skusit oni chcu toto len tu velku lezatu a tie male okruhle ty si poklad 🙂

sikag
23. sep 2014

@sasettka skusim. a cim si striekala?

sasettka
23. sep 2014

@sikag ja s tym cukrarskym perom, s nim sa mi dobre robilo, takze som neskusala ine

mysiatkoo
24. sep 2014

info pre vsetkych, ktori este zvazuju, ci sa pridaju na stretko

termin 25.-26.10. vyzera byt realny, zatial potvrdeny zaujem u 14ks sladkozienok, plus 2x jednodnovky, zbytok zvazuje alebo kvoli terminu prist nevie..

Ak je tu este niekto, kto sa bude xciet pridat, tak prosim info do IP, pridame vas k debate o stretku. Prosim, urobte tak

do tejto nedele, teda do 28.9.

Potom zacinam hladat konkretne ubytovanie a musim mat jasnejsiu predstavu o pocte ludi. dakujeeeem 🙂

sikag
24. sep 2014

@pristela @maya30 kocky poradte ako na krivu tortu 🙂 foto som videla u zanetky, ale pre zaciatok skusim iba 1 poschodie, len mi pliz trosku popiste ako na to zrezavanie 🙂 dakujeeem 🙂

nika1985
24. sep 2014

Ahojte baby prosim co je to Hobbit mam robit tortu s touto tematikov a mne to ujo google vyhodil len take domceky alebo carodejnika posielala som akurat pani mail nech mi posle nejake obrazky lebo vazne neviem.Dakujem

maya30
24. sep 2014

kočky pridávam tortičku z časopisu a tú inkriminovanú neprevzatú 😉

maya30
24. sep 2014

@sikag najprv si ju otocim dole hlavou a orezem spodok aby bol uzsi, az potom zrezavam vrch - skrátka zacnem zrezavat v 2/3 torty, to zrezane otocim o 180st. a kremom prilepim na tu nezrezanu cast tak aby bola este vyssia

pipka
24. sep 2014

@maya30 tá je krasna, taka nenapadna ale kraasna 😵 😵 😵 to si striekala cez sablonu..ci ako si to malovala tie štáty? 😕

abriela
24. sep 2014

@maya30 ta s kocikom je nadherna a aj ta druha je pekna

mia1111
24. sep 2014

babulky moje sladkééééé, 100rokov som tu nebolaaaa, nestíhačky pri krpke 😝 , prosím-prosím, potrebujem ultra-rýchlo objednať hmotu, asi smartflex, alebo aj White-icing, len netuším, kde je super cena a aby som ho do piatku mala doma.... poradíte? 😵 😵 😵 😵 Vopred ďakovaaaaaam 😵 😵 😵 😵

mirinecka
24. sep 2014

@mia1111 skus šikovnamama alebo doven

mia1111
24. sep 2014

@mirinecka ďakujeeeeem 🙂 . A šikovnamama vie dodať tak rýchlo? Máš skúsenosť? A ten druhý e-shop nempoznám 😕 😅

mirinecka
24. sep 2014

@mia1111 to teraz neviem ale tuším minule im to trval dva dni, alebo ešte toptortička to mi prišlo na druhý deň, ale neviem už akú majú cenu. Z dovenu som tiež už objednávala ale neviem ako rýchlo to prišlo 😒

sollange
24. sep 2014

@nika1985 Hobbit je taký menší mužík ako trpaslík,ale nemyslím s bradou alebo čiapočkou..Boli napr.vo filme pán prsteňov.Majú veľkosť ako deti,ale sú dospelí.Dúfam,že som pomohla 🙂

nika1985
24. sep 2014

@sollange jej dakujem ten film som nevidela hihi ale nieco este pomrkam podla obrazkov

sollange
24. sep 2014

@nika1985 a ešte majú špicaté uši ako elfovia a veľké chodidláú/pomerovo k postaveú😀 .Tiež som našla hlavne domčeky v kopcoch.Lebo v tom filme takto žili,mali v kopčeku domček.Skús cez google hobbit cake.Iné ma nenapadá 😉

nika1985
24. sep 2014

@sollange dakujem skusim mam to nastastie az na 25.10 uz som pisala pani nech si posle nejake znaky co tam chce ze nemam ani sajnu o tom🙂 najlepsie by asi bolo dat tam jedlu oblatku hihi

maya30
24. sep 2014

@pipka jani to som si vystrihla sablonu z vykresu a nastriekala airbrushom....bola to vlastne moja airbrushova premiera a takto dopadla 😖 teraz ho budem vytahovat vzdy so zlym pocitom 😝

pipka
24. sep 2014

@maya30 ale precooo, ved to je super 😕 😵 😵 😵 mne sa to strasne pacilo, take ine je to a krasne 😵
ja som najprv myslela, ci si nepouzila taku tu pvc sablonu, co sme kedysi na zemepis nosili, ze slepa mapa sa to volalo 😉

ale potom som nevedela, ci si zhanala slepu mapu aj toho druheho statu...mimochodom aky bol ten druhy 😕 😅

ale ak sablona, tak uplne super napad 😎 😎 😎 big like! 🙂

lokalistin
24. sep 2014

@maya30 no podla mna airbrush premiera viac nez skvela a oni mozu banovat, boli by viac nez spokojni 😉

maya30
24. sep 2014

@pipka noo presne aj ja som nosila do skoly slepu mapu, vyzeralo to ako pravitko 😉 len tu som potrebovala prisposobit velkosti, takze som si tie staty odkreslila z monitora 😅 to druhe bolo irsko...no a cele to dopadlo zle preto, lebo po tortu si neprisli a rozdala som ju susedom 😝

maya30
24. sep 2014

@lokalistin si zlata, ale stale ma to trapi, ono od cudzieho by som to brala inak, ale od dobrej kamaratky...