Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

haannka
26. apr 2015

@maya30 Ja proste neviem ako sa toto da stihnut??? Aj spis?

akzuzs
26. apr 2015

Ahojte idem si pozrieť vaše tortušky a poukladať inšpirácie. Ja len poskromne a zajtra ešte dve pridám. Peknúúúúúú nedeľu

lamps
26. apr 2015

Ahojte sladulienky 🙂 ja tento týždeň len tak skromne a jednoducho 🙂

mimcak
26. apr 2015

baba zháňam ten patchwork mesta New York neviete kde majú,lebo kde pozerám tak všade je vypredaný.

jenie123
26. apr 2015

@maya30 uzasne torticky..🙂🙂 stojan si doniesla pani co si tortu objednavala.. Hovorila, ze to ma z mikrovlnky.. 🙂 a velmi pekne ďakujem.. 🙂

elamaslakova
26. apr 2015

@maya30 Prekrásne ako vždy

elamaslakova
26. apr 2015

@jenie123 Nádherné tortičky

elamaslakova
26. apr 2015

Pozdravujem vás dievčence, krásne tortičky ste porobili a zase niektoré aj vo veľkom množstve za čo ich obdivujem, ja som mala len jednu tak pridávam foto

grasie
26. apr 2015

@lokalistin tá tortičkq je nááádhernáá 😵 už aj na fb som na ňu pozerala, a teraz toto čítam 😲
by som jej švacla peniaze späť, zobrala tortu, nech si dá spraviť inde. apeken bysom trebárs aj ostatných kolegov ponúkla z nej.

@maya30 och koľkáá krááása 😵 😵 a ten počet, uf.

Ja som mala tento týždeň 3 ks, a už fakt že nikdy viac, prvá bola na piatok, tá ma veľmi veľmi bavila, aj aibrushovú premiéru som dala, poschodky na sobotu, tá 50tková na mňa príliš vážna, a vidno, že aj kvety nie sú moja silná stránka, ale tak sná´d je pozerateľná, a krstinová presne podľa obrázka, nevládala som už, poťah sami pototo, z posledných síl som ju dokončila, našťastie pre kamošku, ešte som jej doniesla hmotu nech si doplní diakritiku 😝 a včera sme mali taký minikurz modelovania, to som si normálne oddýchla tam a baby boli veľmi šikovné 🙂

sikag
26. apr 2015

ahoj po 2 tyzdnoch 🙂 idem rychlo popozerat nove skvosty 🙂
@grasie ta zarina so zvonilkou je dokonala! a neskutocne sa mi paci ta na prijimanie ci krstiny
a tot moje torty (hadam som ich neste nepridavala, uz mi trosku prepina 😀 😀 😀 )

nika1985
26. apr 2015

Ahojte po takych nadherach pridavat no co uz mala som len jednu aj to taku tu pre susedku takze som sa nejako nepretrhla. Plus som skusala novu plnku a kolacik bez mlieka a muky pre nase opice zatial nikto nezistil ze je tam cicer 😀

nika1985
26. apr 2015

@maya30 nadherne vsetky daj si oddych lebo Ti ta ruka odide ja som mala tento tyzden len jednu chvalabohu uz mi je trosku lepsie klop klop. Pocuj ako to stihas? rada by som vedela tvoj rozpis na tyzden ci tam mas aj nejake hodinky na spanok lebo sak to mnozstvo je neuveritelne ale ta kvatila este viac pri tolkych. A s tym julom drzim palce.

lubkavargova1
26. apr 2015

Zeny, a vy sa preco neprihlasite do nejakych sutazi???? Ci pana, niektore tu su ovela krajsie a dam aj krk na to, ze chutnejsie ako co su v telke, tie torty.

lokalistin
26. apr 2015

@grasie dakujem ti zlato, ach vies co, to je taka truba, uz davno som povedala, ze pre nu viac piect nebudem. Pre nu som robila prvu tortu, pri nej som zacala. Vtedy dostala dve torty za 20€ inklusive babiku, teraz beriem 40€ asi pre to sa jej furt nieco nepaci 😝

lokalistin
26. apr 2015

@maya30 ooooooooooooooooooooooooooo

lokalistin
26. apr 2015

@jenie123 ja som hned myslela, ci to neni z mikrovlnky, mam taky isty, ale nikdy by ma to nenapadlo, tak urobit-super napad

lokalistin
26. apr 2015

@grasie aj ja chcem kurz 7.5. idem na SK nemas cas 8.5.?

lokalistin
26. apr 2015

@nika1985 ta piratska je nadherna

evicaka
26. apr 2015

ahojte, prispievam aj ja.... baby mám doma troch chlapov a kritika nenormálna.... Už sa bojím aj odovzdávať tie tortičky, taká som zdeptaná. Komentáre typu "tie Tvoje postavičky majú všetky obrnu" alebo "kde si videla taký traktor" a pod...no čo už.

kukulka1
26. apr 2015

Ahojte šikulky,krásne tortičky tu zase pribudli,radosť pozerať!Ja pridávam dve tortičky pre toho istého oslávenca,prajem krásny zvyšok víkendu!!!

maya30
26. apr 2015

@lubkavargova1 pretoze vo vsetkych internetovych sutaziach je dolezitejsie kolko mas priatelov ktori ti tortu lajknu a nie to ci je ozaj aj pekna 😝

maya30
26. apr 2015

@nika1985 no veronika tento tyzden to bol cisty stres, maly mal v utorok narodeniny, takze k tortam som sa dostala az v stredu, nic pripravene a to som vo stvrtok odovzdavala 1, v piatok 4, v sobotu 2 a dnes poslednu, takze som mala co robit, nastastie tam nebolo az tak vela modelovania, tak sa dalo, skor ma rozculuje ten vecny bordel v kuchyni a to robim aj na zajtra jednu aj na utorok, tak si vravim ze nema vyznam riadit 😝 A tie ruky...viem ze musim dat oddych, lebo inak to neprejde, ale tazke to je teraz, lebo je sezona a normalne sa urazaju ludia ked poviem ze mam plno, ako keby nechapali ze jeden clovek ma obmedzene moznosti, to keby som zobrala vsetkych tak za tyzden ich je aj 30 😖

maya30
26. apr 2015

@haannka ale ano, jasne ze spim 😀 mozno menej ako ini, ale spim 😉

lubkavargova1
26. apr 2015

Nemyslela som internetove sutaze...to su onicom. Co mate z like-ov? Nic. Ale origos sutaz pre cukrarov kde by ste mohli odprezentovat svoje diela, sikovnost pecenia.

mimcak
26. apr 2015

@sikag tú šalku si položila na čiernu krabicu a odfotila ????? 😀 😀 😀 😀 😀 Krásne tortušky

jenie123
26. apr 2015

@sikag sama nadhera 🙂

dagmarmustafa
26. apr 2015

Caute žienky, moje posledné a idem hladat inspiracie na dalsie.Este ze su 2 piatky po sebe volne.Tesim sa.

nika1985
26. apr 2015

@lokalistin dakujem pekne povodne chceli lod cierna perla potom ze chcu cokoladovu tak som ich prehovorila na nieco uplne ine este tam boli coko gule lebo maly ich si to vyziadal ale to som davala az po foteni.

mimcak
26. apr 2015

@maya30 prosím ťa ty si minule spomínala tie simboli na birmovku. Nevieš mi pradiť.Mám robiť tortu ako obetné dary do kostola na birmovku.Nevieš poradť čo tam. Napr.knihu s holubicou,či krížom? Alebo môže byť niečo s kalichom,hroznom ja vôbec neviem.

sollange
26. apr 2015

@nika266 Ja som si kúpila na poťahovanie Rainbow červenú aj čiernu a trpko som oľutovala.Pripadá mi ako guma,ešte aj tak chutí/teda sladká guma/,ťahalo sa to,nedalo dobre vyžehliť.No nikdy viac.Možno to s ńou neviem,normálne robím so Smartom,ale robila som tablet,chceli červený,tak som skúsila.Tú druhú hmotu ,čo si písala som tiež skúšala,ale len ako podklad na roodinný erb,čiže priamo som s ńou nepoťahovala,ale minimálne chuťovo je oveľa lepšia. 😉