Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@hrablica krasna, mna to caka o mesiac, ked pojde moj starsi na prve svate prijimanie.

cestovatelkaandrea
4. máj 2015

@jenie123 naaadherneee torticky 😉

jenie123
4. máj 2015

@adrika202 ďakujem.. Si zlaticko.. 🙂🙂 na tej poschodovej boli vsetky plodiny a kvety, ktoré babka pestovala.. 🙂🙂

tinkaro
4. máj 2015

Ahojte, mozem vas poprosit recept na plnku s mrazenym ovocim? Dakujem🙂

nika1985
4. máj 2015

@tinkaro skoro do kazdej plnky sa da pouzit mrazene ovocie

hrablica
4. máj 2015

@cestovatelkaandrea. Ďakujem 🙂

tinkaro
4. máj 2015

@nika1985 len neviem ci je ho potrebne rozmrazovat 😒

timotejkabrejkova
4. máj 2015

Žienky potrebujem niejaku ľahšiu plnku na tortu aby torta vážila menej. Ďakujem.

nika1985
4. máj 2015

@tinkaro nie ja natriem plnky poukladam ovocie zakryjem platom a tak kolko krat chces plnis.

abriela
4. máj 2015

Aj ked niesom aktivna prispievatelka, len viacrocna citaleka, dnes idem k vam uz druhykrat pre radu.

Tema: ROZLUCKA SO SLABIKAROM, trieda Lienky. Slabikar je so sasom. Planujem dat odlietajuceho sasa na balone /to maju na zadnej strane obalu/ a dalej mi nic nenapada????
PROSIM VAS o NEJAKU INSPIRACIU.
D A K U J E M

akzuzs
4. máj 2015

Dievčence,potrebujem radu, idem robiť trojposchodovu tortu a asi ju budem musieť v strede okrem iného vystvystuzit stredovom tyčou,či?alebo ako?

mimcak
4. máj 2015

@abriela a nejaké písmenká okolo torty ?

abriela
4. máj 2015

@mimcak Miska, juuuj zabudla som napisat, podmienka je otvorena kniha, preto zvazujem, ze saso v balone a pismenka, mavajuce deti, lienky??? všetko 2D

mizu89
4. máj 2015

@akzuzs akeho tvaru bude torta?ja ked som robila 3poschodku tak som tyc nedala iba pri 4poschodke aj to bolo kazde poschodie ine(kruh,6uholnik,gula a 3D srdce).ak sa bojis tak si daj karton pod kazde poschodie 🙂

blancagon
4. máj 2015

@abriela len tak ma napadlo,neaké ceruzky ,vodové farby ,peračník?

laumi
4. máj 2015

kráááásne tortičky ste popridávali 🙂 normálne žasnem nad tými dielami ....... a moje pokusy :

nika1985
4. máj 2015

@akzuzs ja by som urcite vystuzila istota 😉 uz je dost teplo nevies ci bude dlho vonku a tak

antenka1
4. máj 2015

@akzuzs ja som robila trojposchdovu bez stredovej tyce.vystuzila som len spodne a stredne poschodie a v pohode. torta mala 13kil.
@abriela ved si to pekne vymyslela s tym sasom. Zas aby to nebolo preplacane.🙂

matomi
4. máj 2015

@akzuzs ja dávam pod 2. a 3. poschodie podložku a do 1. a 2. poschodia dam bambusové paličky. Velmi sa mi ináč osvedčili činske paličky z lidla keď majú čínske dni. 18 párov za tuším 1,99 eur alebo 1,49 už neviem presne. Samostatné slamky ako výstuž nedávaj. Môžu sa prelomiť pod váhou torty.

matomi
4. máj 2015

@abriela možno na druhú stranu dať niečo ako: Hurá sme druháci alebo 2.A alebo neviem čo sú. V druhej triede je už čítanka a tam je to zas len o čitaní. Z matematiky je sčitanie odčitanie do 100 a slovenčina spoluhlásky samohlásky dvojhlásky. Tak možno niečo skombinuj. Ale fakt to hlavne nepreplácaj. Ináč ak ten šašo zo šlabikara je Hups, tak mne by tam najviac pasovalo; Zbohom hups už sa nevracaj. Hrozny šlabikár. Ale to už je na inu tému. 🙂

akzuzs
4. máj 2015

@matomi @antenka1 @nika1985 @mizu89 Keď robím poschodovú tak dávam vždy slamky a do slamiek vpichnem špajchlu. Druhe poschodie uložim na kartón a potom na tie špajchle v slamkách. Dvojposchodovú v pohode udrži. Aj v léte v teplotách ale s trojposchdovou nemám skúsenosť. Tak myslíte že tú stredovú tyč netreba? A torta bude mať cca 15kg

abriela
4. máj 2015

@matomi prvaci sa lucia so slabikarom 13.5. Skola este bezi, takze prechadzaju potom na citanku

antenka1
4. máj 2015

@akzuzs moja drzala uplne v pohode.
Robila som ju v oktobri ale pamatam sa, ze bolo dost teplo. mozno zalezi aj od toho cim budes plnit. ovocie som mala len v tej najmensej hornej. Ale ak chces mat istotu, tak si tu tyc priprav a uvidis mozno aj podla toho ake budes mat nakoniec jednotlive poschodia. Ozaj, mala som ich oganazovane.

mimcak
4. máj 2015

@abriela ja by som dala,len toho šaša s balonikmi a písmenka.Ešte ak tak možno len také malé lienky dookola podavala kolko ich je v triede. Ako píšu baby,aby tam toho nebolo veľa.

abriela
4. máj 2015

@mimcak bude to otvorena kniha preto zvazujem ze na jednej strane saso v balone, asi 20 lienok a mozno vymyslim nejaky kratky vers, na tu druhu stranu 🙂

kvojtanikova
4. máj 2015

@daniela09 ahoj chcem sa spytat na ten ruzenec na torte - je iba normalne lepeny na tortu gulka po gulke alebo najprv urobeny mimo torty (navleceny na snutku alebo daco) a polozeny? A este tu modlitebnu knizku ten obrazok co je navrchu je ako urobeny? dakujem za odpovede, prave sa snazim daco vyrobit pre syna, ktory ma prijimanie teraz v nedelu a tak hladam a patram po vsetkych moznych inspiraciach.

antenka1
4. máj 2015

dievcata dostala som neodolatelnu ponuku od mojho draheho: "vyber si na narodeniny nejaky mixer". Totiz momentalne robim s mixerom, ktory funguje uz len silou vole. Je polepeny lepiacou paskou a zvuk, ktory vydava by zobudil aj mrtveho 😀 .
tak vas chcem poprosit poradte mi co si mam vybrat. poskulovala som po kenwoode... chcela by som konecne nieco poriadne ale velmi sa v tom nevyznam. Nech to ma tie kadejake metlicky na cesto, sneh, plnky atd.
dakujeeeeem 🙂

lokalistin
4. máj 2015

@abriela mne ten cokoladovy korpus tiez vobec nechuti, ale ja som na cokoladove takcitak divna, skusala so ich kostovat viac a zatial jediny co mi chutil som hned pytala recept( nevedela som co to je, doniesol sef do roboty) bol brownie od Dr.Oetker a raz som jeden uzasny piekla, ale neviem, ktory recept to bol 😢

stebota
5. máj 2015

@akzuzs bambusove tyčinky úplne stačia a pod každe poschodie podložku stredovu tyč netreba mne tie tyčky udržali 3 poschodovu bez problemov a nikdo sa nesťažoval a na tej svadbe som bola a pekne držala 😉 😉 😉

stebota
5. máj 2015

@butterfly333 korpus sa ti piekol dobre? 😉 😉 😉