Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
11. aug 2015

@sasettka
@jakelina dakujem 🙂

lucula73
11. aug 2015

@jakelina aha,čiže ak to nechcem otáčať,tak len čo najkrajšie urovnať ako si písala nižšie....no skusim,bo sa mi nechce robiť mantinely...a ďakujem za odpoved 🙂

luciahromadkova
11. aug 2015

dievcata viete niekto poradit... robim tortu na svadbu do rodiny, bude cestovat cca 1,5 hod. stvrtok v noci alebo piatok skoro rano, bude to poschodka, svadba je v piatok
dali by ste aj plnky napr. pribinacikova, coko s mascarpone, kvoli teplu sa bojim a tiez dali by ste aj ovocie mrazene, cerstve do plnky...? dakujem

katarina51
11. aug 2015

@mojmacik Spodný priemer bol 28cm a z priemeru 24cm bola yrezaná loďka a domček. Spodok bol pribinák 2xplnený, ale hrubšia vrstva a loďka a domček len 1x plnené.

lelec
12. aug 2015

@asfodelka to je modelovane alebo obrazok

govinda
12. aug 2015

Dievčatá, to ako robíte teraz tie torty???? Ja som mala problém potiahnuť v tom teple tortičku, v byte mám 32°C, neskutočné toto, ťažko sa čokoľvek robí ☹ Tortička zo včera ...

asfodelka
12. aug 2015

@lelec ak myslis tu masu tak to je na foto papieri vytlacene a zapichnute do torty 🙂

pppeeetttaaa
12. aug 2015

dievcence potrebujem radu.. prave mi zrusili piatkovu tortu a ja mam uz korpus upeceny... mozem ho dat zamrazit a pouzit na tortu o 2 tyzdne? ci ho mame zjest radsej? aj ked su to potom vyhodene peniaze.. co mam robit...

jakelina
12. aug 2015

@pppeeetttaaa můžeš

stebota
13. aug 2015

@pppeeetttaaa dobre ho zabal aby nenapáchol a šup do mrazáka 😅 😅 😅 😅

pppeeetttaaa
13. aug 2015

@jakelina
@stebota dievcence diky uz je na kamen 🙂

katarina51
13. aug 2015

@stebota krasne. Chcem sa opýtať tá zelená na tej krstnej ja aká farba ???

sticker
13. aug 2015

Tak pridávam moju tortu č. 100. Nikdy by som neverila, že to dotiahnem tak ďaleko 🙂. Nikdy nedám postavičky ako vy tu, ale keby mi minulý rok niekto povedal, že spravím vôbec nejakú postavičku, tak sa sklátim od smiechu 😝 😅 . Ale tak ja stále hovorím, že to treba brať s humorom, čo vytvorím 😀 Táto tortička ide na chatu, jednej super rodinke a od pondelka sa na ňu tešia a to teší zase mňa 🙂 Vďaka tejto rodinke som sa naučila piecť bezvaječný korpus 🙂
A hor sa dovolenkovať, konečne 🙂

stebota
14. aug 2015

@katarina51 teraz si to tu čítam dakujem ,tá farba je gelova wiltonka zelená ale kedže je viac odtienov ako pozerám na nete som v práci doma ti na to mrknem ktorá to bola 😉 😉

mojmacik
14. aug 2015

taka nevydarena rychlovka....ale ako podakovanie postaci....je to od nas pre firmu,ktora nam tak trochen zasponzorovala skolske potreby,kedze je naaaas viac prvacikov 🙂 ... vlastne okrem tasiek vsetko ...a preco ten dracik,lebo sa tak volaaaaa ako ten drak

nika266
14. aug 2015

Môže isť meskarpone do mrazaku?

chvapilu
14. aug 2015

ahoj můj dnešní pro tetičku ,a děkuji za pochvalu minulého dortu ,přeji krásný den

jakelina
14. aug 2015

@nika266 myslím že ne

katka512
14. aug 2015

BABULE PROSIM --poradte dobru plnku do torty a aj korpus.....rozmyslam ze orechovy korpus+vanilkovy krem a maliny alebo visne 😵
dakujem

lokalistin
14. aug 2015

@nika266 nie

moja dnesna 40-te vyrocie sobasa

lokalistin
14. aug 2015

aha, no a fotku

tatya
14. aug 2015

baby, mam taky problem, poslala som mm kupit Smartflex na potiahnutie torty a on namiesto "velvet" kupil "flower" ☹ mozem aj s tym Flower potiahnut tortu? doteraz som potahovala len s Velvet a z flower robila kvetinky a postavicky...

halienka
14. aug 2015

@tatya nemám skúsenosť ale podľa mňa môžeš, len to výnde drahšie, a je tuhšia, takže sa asi bude horšie rozvaľkávať a ľahšie trhať, takže na to bacha...

sticker
14. aug 2015

@nika266 Určite nie. Skúsila som raz a po vytiahnutý bol úplne nepoužiteľný 😒

danihela
14. aug 2015

Ahojte, flower je na výrobu kvetov, je podobný ale rýchlejšie tvrdne a schne. Neviem, skôr si myslím, že nieje vhodný na potahovanie celej torty.

vlasta80
14. aug 2015

na zajtrajsiu svadbu na ktoru sme aj pozvaní....tak dufam ze prezije 😝 😝 😝 😀 😀

nika266
14. aug 2015

Tak tu su moje tortičky tento týždeň ,hotova sebevražda vtom teple 😝 😝

rachel36a
14. aug 2015

Dinova 😁😁😁

euka210
14. aug 2015

...čo s domacim nepravym marcipanom (sus. mlieko, cukor) ...ked postoji stvrdne...ako zmakcit? Skusila som mikrovlnku, no som mala pocit, ze potom sa dost mrvil...viete poradit?

govinda
15. aug 2015

Tak pridávam aj jednu zo včera, ale fuj, v tom teple už žiadnu tortu nerobím 😠 V byte 32°C a všetko sa mi topí pod rukami ☹