Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
13. apr 2012

@mamina1978 jak jste se měli?? To musela být zabíračka, naši kluci jsou v cizím prostředí za dva dny na pár facek 😀 😝 😀

njonja
13. apr 2012

@zdenallicka no, tak moj mm ma uz teraz 53, takze to na tych 60 nedosiahneme, aj keby sme sa ako snazili🙂

njonja
13. apr 2012

@mamina1978 dakujem moja🙂 Tu v nem.sa vola creme Paradies. Musim to skusit s nim..len ja ho moc nemusim☹ Ale co uz , ked to inac nejde.... Dufam, ze bolo dobre na dovolenke🙂

njonja
13. apr 2012

@alenv to poznam, kazdy si mylsi, ze tie detajly su samozrejmostou. Pritom su , aspon u mna, len dobrou volou🙂

njonja
13. apr 2012

@stankapk velmi pekne si ten okraj vyriesila🙂

mamina1978
13. apr 2012

@dajna11 nadherne kvietky ...superska kombi.... 😵 😵 😵 😵 😵 Jemnucke a ako ozajstne 🙂 😉

vecernicci
13. apr 2012

teď jsme dorazili z nemocnice, byli jsme na příjmu a nastupujeme v neděli večer, ušetříme jeden celý den v nemocnici a v pterý už snad půjdem domů 😉

@zdenallicka a to potřebuješ figurku, nebo 3D? zkusím pohledat 😉

zdenallicka
13. apr 2012

@vecernicci Figurku, postavičku.. Už teď mám z toho hlavu v pejru, nesmím zklamat neteřinku..🙂 Díky!!!

vecernicci
13. apr 2012

@lifinka to určitě udělalo to ovoce, přece jen je v něm dost vody, spíš poukládat navrch, ono se to vsákne do korpusu ta šťáva a nebo dávat navíc půlku ztužovače 😉

vecernicci
13. apr 2012

@jakelina nádherná kytička, takovou chci zkusit taky, ale až bude příležitost 😉

mamina1978
13. apr 2012

@jakelina Ahoj,dakujem za opytanie 🙂 Detska boli super ...poslusne ... 😉 akurat ze prve dni len lialo ako z krhle, tak sme stravili dost casu v aquaparadies ( tobogane, morske vlny , tocenka,vyplavanie do dazdoveho bazenu 😅 lebo vonku prsalo. Ale ten pohlad na zasnezene hori z bazenu bol uzasnyyyy 😵 . A potom jeden den sme skoro rano vyrazili do Bratislavy na vylet pozriet moju maminu a sestru 😅 bolo to niekolko stoviek Km , ale co uz narobis na dovolenke, ked len leje... 😠A deti sa taaak tesili babinku pozriet 🙂 😉 A posledne dva dni bolo krasne slnecne pocasie, tak sme si urobili prechadzky po okoli. Ale bola som sklamana, lebo 99% stromov bolo ihlicnatych 🙄 a ja som sa tak tesila , ze vyskusame tie korbaciky upliect ☹ . Ale uz som rada , ze som doma. Kocham sa na vasich tortickach a snazim sa vas docitat, medzi detmi,ktore maju este stale prazdniny, a medzi hromadou prania...este ze mam 8 kilovu pracku a tam sa hodne zmesti. X 4 pracky denne teraz po dovolenke mam co dopravat.A potom uz sa tesim lebo moj synacik bude mat 3 roky za dva tyzdne, tak si musim pripravit toho Meister Manny s naradim 😅 🙂 Ale tesim sa na to velmi. 😉

dajna11
13. apr 2012

@mamina1978 dakujem,ja sa tak teším že sa mi podarili,stále na ne pozerám...asi ich ani nedám na tortu 😀 😀 😀 😀

mamina1978
13. apr 2012

@dajna11 hej!!!! to mi snad neurobis 😠 , ved sa uz neviem na nu dockat ,som ti pisala, ze si ju chcem ulozit!!!! 🙂 😉 😉 😉 😀 😀 😀

vecernicci
13. apr 2012

@zdenallicka tady je hafo pejsků, ale jako na potvoru žádný maltézák http://lovelytutorials.com/forum/showthread.php... ještě pohledám 😉

dajna11
13. apr 2012

@mamina1978 😀 😀 😀 ale nie...dnes ju musím odovzdať...čo by som na ňu dala...nejakého plyšáka.... 😀 😀 za hodinku snád bude hovoto!

zdenallicka
13. apr 2012

@vecernicci Děkuji..🙂 Nějak to vykoumám..🙂

vecernicci
13. apr 2012

@zdenallicka anebo zkus prohledat tyhle stránky, jestli tam něco není https://plus.google.com/photos/1067972371595023...

luba142
13. apr 2012

ahojte baby, potrebujem poradit, nemate niektora recept na krem to torty kam ide biela cokolada, mam 2 bielych barankov z bielej cokolady a napadlo ma,zeby som do nejakeho kremu roztopila. Dik za rady 😉

jakelina
13. apr 2012

@luba142 stačí rozpustit ve šlehačce, nechat přes noc v lednici a druhý den studené vyšlehat. Šlehej ve studené míse, nepřelévej z lednice do teplé misky.

jakelina
13. apr 2012

@mamina1978 tak to jste si super užili, máš hodné děti. 🙂 Ti naši jsou asi nějaká divná sorta 😀 😀 😀 Oni jsou nejraději doma, asi to mají po mně. Já se po týdnu na dovolené těším domů a dýl bych tam nevydržela 😝

luba142
13. apr 2012

@jakelina a to mam aj prevarit tu slahackuz? Lebo ja robievam parizsky krem tak,ze si uvarim slahacku s kakaom a na druhy den ju slaham vychladenu. A ked to chcem pod potahovku tak asi potom musim nejake maslo do toho dat a potriet povrch?

mamina1978
13. apr 2012

@vecernicci BARBIEEEE 😅 no tedaaa, ty sa vies vzdy tak super vynajst 😵 . Aj ja improvizujem rada , ale toto je napad za million 😎 😎 😎 😎 .
Takze ja si asi jednu barbie poriadim do mojich potrieb na pecenie 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Lebo po mojich 4x cisarsky sa uz dievcatka nedockam, tak si tu babiku kupim aspon pre seba 😀 😀 😀 😀
Samozrejme len kvoli tortickam 😉 😀 😀 😀

zdenallicka
13. apr 2012

@vecernicci Ty jsi BOŽÍ!!!! 😵 😵 😵 Děkuji!! 🙂 🙂 🙂

vecernicci
13. apr 2012

@mamina1978 to víš, já když někdo chce udělat panenku, tak si ji nejdřív doma učešu, poňuchňám a pak jim ji dám 😀 😀

mamina1978
13. apr 2012

@jakelina my cestujem velmi radi a veeeeeelmi vela. Deti prakticky vyrastli v aute 😉 😀 ked este najstarsi dvaja nechodili do skoly, tak sme boli viac na cestach ako doma. Teraz chodime sice casto, ale ked velky maju skolu tak len s tymi dvoma malymi. Manzelik ked cestuje pracovne , tak ja si s detmi rada pochodim po roznych mestach, alebo detskych , sportovy parkoch.....uz mam prejdene skoro cele nem. a niektore velke mesta aj viac krat.Takze jednodnove, dvojdnove vylety su velmi caste,ale dlhe dovolenky nemam moc rada , ale co clovek nevydrzi koli detom. 😉 😀

larah
13. apr 2012

Baby moje nervyyyyyyy.... moja prva zakazka... na poslednu chvilu a este aj svadobna, uf... ale tusim sa mi aj celkom paci 🙂
Kolko by ste za nu pytali?? Ma cez 4 kila...

monika76
13. apr 2012

@larah len 4kg ? určite?to je nejaka velmi lahucka na dvoj poschodovú...

ikula2
13. apr 2012

@larah do tych 45eur a neviem ci ratas aj podnos, zarataj si obrucky a vyzdobu co si kupovala k cene torty podla vahy. Viem ze uz baby isli hore cenou, lebo aj vajcia aj potahovky su drahsie.

pipka
13. apr 2012

@larah kraaaaasna je 😵 no podla mna kludne 45-50€ si pytaj, ved si sa namakala 😉 a aka je plnka 😕