Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
31. okt 2012

@vlada111 jo jo , leží , tak snad krk stíha uschnuť , len bych zabila toho mojho pubertaka!!! idem mu dat hmotu do ruk nech urobi on Rapunzel 😠 😠 😠

pak sa baby nedivte ked tu pisem pochybnosti pri svojich tortách , ale ked u nas doma, si myslia ze to má byt presna kopia bez chybičky a vsetko mi tu ofrflú, že to nieje dobre ☹

eliska22
31. okt 2012

@pristela aspoň sa musíš snažiť, mne zase na všetko povedia, že super krásne a teda popravde niekedy si to nemyslím 😝 😀

dm1
31. okt 2012

@vlada111 ja davam tiez hlavy schnut zvlast najlepsie na vate na ktoru dam sacok aj ked tam to potom treba hladkat aby nebolo vidiet trosku zvlnenie po sacku 😝.

aduskatt
31. okt 2012

Micky, komu chyba nieco vo vybave, kuk sem 🙂
http://www.hypernakup.biznisweb.sk/e-shop/domac...

dm1
31. okt 2012

@pristela mne zase hovori ako eliske na vsetko ved to je dobre co sa ti nepaci a pritom viem ze to dobre nie je 😝

pipka
31. okt 2012

no moja halloweenska a idem vas docitat 😉

blcha
31. okt 2012

@jakelina tak som si skusila urobit tu praskovu farbu doma a podarilo sa je ale fakt bleducka ale dakujem pekne za radu nemala som doma ziadne poriadny alkohol len domacu slivovicu tak to aj pekne vonia este raz dakujem za radu
kvetinky som nafarbila len troska mne sa aj tak pacili len biele ale ked nevesticka chce aj troska fialove ono to nieje moc vidno ale musi jej to stacit 😉

pristela
31. okt 2012

aach u nas je najlepsie ked nieco vymodelujem, usijem, nakreslim a idem s tym za mojim, že nech povie co to je 😀 😀 nikdy "neuhadne" on nevie rozoznavat trebars kreslene zvieratka, take nakreslene ako z rozpravky, vzdy povie , ale pes nema v skutocnosti také oci !!!! 😅 😅 😅

blcha
31. okt 2012

@aduskatt ake dobre ceny to je ako u nas u cinana aj on ma take ceny len mensi vyber 😉 😉

pristela
31. okt 2012

@pipka jee, ta je suprova 😵 😵 😵 a uuuzasne potiahnutá!!! žena ty sa lepsíííííš ! normal som rada ze si moja !!!! 😀 😀 😀 😀 inak zena ja na teba vcera myslela!!!! 75€ alebo tak nejak , Vyhne , na 2noci s polpenziou a volnym vstupom do welnes , aaaach 😵 som u nas v meste citala v cestovke aj s drahym , ze by mi mohol kúpit aby mal odo mna konecne pokoj 😀

pipka
31. okt 2012

@pristela ze by sme si spravili radost pred Vianocami? 😕 😎 😎 😎

blcha
31. okt 2012

baby rada by som este par rad od vas poprosila na buduci vykend idem robit svdobnu tortu moja prva poschodova moja prva vacsia prva co nebude len pre nasu rodinu ale pojde na verejnost som z toho troska laknuta uz teraz rozmyslam co a ako nechapem ako zvladate ze 10tort tyzdenne ja idem robit jednu a uz mi sibe teraz a mam este kopec casu no chcem sa spytat na spodnu chem spravit cokokorpus a rafaelo plnku a neviem co do toho ci banany alebo maliny druhy bude mramorak s pribinakom noa neviem ci banany ku priinaku alebo k rafaelo vrch spravim z toho co zostane mne vzdy tej plnky vela zostava tak poradte ako to mam zakombinovat a chcem sa spytat ked budem tu tortu plnit v stredu vydrzi to v pohode do soboty? aj ked je tam to ovocie? a mam spravenych asi 20malych kvietkov a tri veke kaly to je asi malo mam predstavu ze od vrchu by padal akoze taky zavoj marcipanovy a na nom tie kvietky a na vrch to marcipanove srdiecko ak sa mi podari este mam spravenu aj taku krabicku v tvare srdiecka do nej dam obrucky na krabicke budu sediet male holubicky ale aj tak tam toho bude asi malo asi by som mala spravit este aspon tri kaly to je jednuduche tie mi idu joj buduci tyzden vas tu budem asi dost otravovat ale snad poradite nech sa mi to nerozpadne na tej svadbe je to pre brata a moja svagrinka povedala ze ona si nedava piect ziadnu hlanu tortu sa ja jej spravim uz mam teraz z toho nervy ja som fakt zaciatocnicka no bude to zaujimave

vlada111
31. okt 2012

@pristela kašli na nich. Máš ich doma, čo? No aj my tú našu. JA som nevedela, že ju muž odhlásil zo škôlky a som sa tam s ňou dnes trepala a učka, že vy tu čo chcete? Tak šup domov 😒

pipka
31. okt 2012

@pristela oo dakujem ti, normalne ta vybozkavam az budeme spolu 😀 sak ako svoju mooozem 😅 😀

inak ona je v skutocnosti taka jemne fialkova, len ten blesk to asi trosku skreslil 😒
ale mm pochvalil, decka sa nevedia dockat, kedy uz na party budeme, ze kedy sa bude krajat 😀

tí duchovia su obalene gulate lizatka 😉 pre 6 detí...dufam, ze nepride detí viac 😅 ale mam este dve v zalohe...kdyby něco 😝 😀

eliska22
31. okt 2012

@pipka jéééééj Janka tá je rozkošná 🙂

lubi22
31. okt 2012

Mozes sa spytat, ked sa bavite o postavickach. Je prilis dlho urobit postavicku dva tyzdne pred tym, ako sa pojde robit torta? A tak isto ozdoby? Bolo by to zo smartflexu tvrde ako kamen, dalo by sa to jest? Chcela by som upiect torticku s muffinkami do skolky na vianocny vecierok, ale prideme domov len vecer predtym, tak keby sa to dalo urobit vopred dva tyzdne predtym by som to stihla, takto jedine ze nespat 😅 Dakujem 😵

vlada111
31. okt 2012

@pipka parádna

pipka
31. okt 2012

juuuj dakujeeem babulky 🙂

dm1
31. okt 2012

@blcha v stredu by som veru neplnila ak to ma byt na sobotu zvlast ked sa to malokedy na svadbe cele zje 😕 a este ked tam je ovocie podla mna to je strasne skoro

blcha
31. okt 2012

@dm1 no ved aj ja si myslim ze je to skoro ale ja na tu svadbu idem v stvrtok som to chcela ozdobit lebo poobede uz som objednana na nechty a s tymi uz asi moc toho nenazdobim neviem co teraz spravit v piatok mam este kadernicku tak neako nestiham ale asi to budem musiet tak spravit ze budem plnit vo stvrtok a v piatok zdobit to by bolo uz rozumnejsie asi dam si spravit kratsie nechty chcela som dlhe spicaky ale to by sa mi v nich asi aj tazko prebalovala a vsetko zle robilo z malou tak neviem nakoniec koli torte aj nechty zrusim 😀 😀 😀 😀

zuul
31. okt 2012

@blcha
@aduskatt
@dm1 dievcata ked zarobim praskovu farbu s alkoholom, treba velmi rychlo farbit? nevyschne hned ta farba? ked sa alkohol odpari? dakujem vam.

dm1
31. okt 2012

@zuul no ono to dost rychlo sa odparuje ale sak vobec nevadi ked vyschne prsknes tam dalsiu kvapku alkoholu

pristela
31. okt 2012

@zuul no mala by si hned bo sa ti bude objem zmensovat, najhorsia je zlatá práškova s alkoholom to mi mizlo pred očami este som ani len 2x nenamočila štetec 😕 /dala som si len do mini vrchnaciku/ normal som sa pak na to pozerala ako tam tie trblietky tancuju, miesaju sa a zrazu nikde nic 😀

blcha
31. okt 2012

@zuul tak ja netusim ja tomu nerozumiem ja som len zaciatocnik ja robim len s cukrikovou hnmotou a t farbim ked rozpustam cukriky takze to len nasypem vzdy do tych roztopenych cukrikov a miesam alebo v citronovej stave koru tam pridavam 😉

jakelina
31. okt 2012

@blcha nemáš vůbec zač. 😉 děkovat

jakelina
31. okt 2012

@pristela odpařovat 😀 😀 😀 však to nesmíš z toho upíjet 😀 😀 !!!!!!!!!!

zuul
31. okt 2012

@dm1
@pristela
@blcha dakujem koceny. ja idem na striebornu, muscle flasa to bude dnes... ked odlozim dnes deti k babkovcom. ale tesim sa na to.

@pristela vitaj v klube, ja mam teraz popripravovane cars na torty a moj druhy, ze ten a ten vobec tak nevyzera, ani tento sa nepodoba. a pomaly ani nevie co to je vymodelovane, skratka nie je v obraze. 😀 chlapi 😀
nech sa rapunzel vydari. isto si ju ulozim, aj my mame maniacku na nu.

pristela
31. okt 2012

@jakelina neblázni , som obetovala bacardi co mam na mojitko a ono mi to utekalo pred očami !!!!! no niiikda váááác, taká škoda 😀 😀 😀

jakelina
31. okt 2012

@pipka ta je krásná. 😉
@pristela no to je, však to snad raději přijedu vypít k Tobě a přivezu ti nějakou levnou vodku 😀 😀 😀

blcha
31. okt 2012

@jakelina ale mam ja som rada za kazdu radu co mi to date lebo viem ze je tu vela ziem co pisu a chcu poradit a ze vam to tu uz niekedy lezie na nervy a ja som zaciatocnik vela sa od vas ucim nemam sancu precitat vsetko tak potom sa musim pytat a vzdy ma potesi ked mi niekto nieco poradi 😉