Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petkaa28
8. nov 2012

@luciferova
1. Ktora hmota je lepsia sa nedopatras nikdy, kazdemu vyhovuje nieco ine...osobne som zo suseneho mlieka este nerobila, iba z matshmallow cukrikov a bolo to ok. Po case sa ti s tym vsak prestane chciet kaslat a kupis hmotu v obchode.
2.lepit sa da troskou vody alebo si kup origos jedle lepidlo, stoji cca 3 eura
3. Farby v tescu kupis iba tie normalne praskove v sacku, mozno tym mmf (marshmallow) hmotu zafarbis kym bude tepla a tekuta, ale moc tomu neverim. Radsej si kup- tortomania.sk, peciem.sk, tortyodkamky.sk....gelove su skor na farbenie hmoty, praskove na detaily a kreslenie
4. Ak si rozhodnuta na hmotu zo suseneho, tak netusim. Ak mmf, tak mne to neslo zafarbit ked tam uz bol cukor.

@vonicka pozri tortomania.sk, peciem.sk, tortyodkamky.sk..na zaciatok mozes skusit smartflex velvet, to 1,4kg vedierko ti bude na 26cm stacit, an na vymodelovanie niecoho navyse. Zozenies tam aj farby, aj ine pomocky. Vyvalkas to na cca 2-3mm, podsypat staci jemne prask cukrom

stankapk
8. nov 2012

@dadka212 to bola kamoškina kamoška, ale pýtala som sa a že boli spokojní 🙂 ja mám túto plnku tiež najradšej, aj môj muž 😉 a ešte sa spýtam, dávaš k nej aj nejaké ovocie? lebo ja len ríbezľový lekvár.

dadka212
8. nov 2012

@stankapk ja dávam buď banány alebo maliny, LP, jahody, višne kto čo chce potom samozrejme lekvár najčastejšie višňový ak to nie je pre deti rozriedim trochou rumu 😉

muffinka8
8. nov 2012

Prosím vás, mám už upečený čoko korpus a k tomu budem robiť čoko plnku zo šľahačky a čokolády. Ale chcem to vyskúšať v mätovej verzii. Mám aj sirup na korpus a aj ten aroma olej do plnky. Myslíte, že to bude stačiť či k tomu dať nejaké ovocie, alebo lekvár 😕 lebo mne sa k tomu akosi nehodí nič 😀

ajka82
8. nov 2012

@alenv ja som formy prestala vymazavat davnejsie a det tak len piskotove cesto aj to len spodok formy jemne pretrem...lebo mne vzdy zostavali kraje nejake moc vlhke 😕 ale ja som bola prvy krat tiez prekvapena ze je korpus tazky, ale ked si vezmes ze tam mas vyse pol litra acidka, 400-500g muky, cukor, tak to ani tak nie je, ked to zratas.
inak zajtra ho idem robit znova plus aj ten jeden s orechami na nedelu bezvajecny...

jakelina
8. nov 2012

@luciferova tady takhle můžeš udělat hasičské auto na bok dortu, není to můj dort, inspirace z netu.

jakelina
8. nov 2012

Já mám dnes den na pytel, včera jsem si opařila obě ruce slepičím vývarem a dnes musím nabarvit potahovku a dodělat dort. Auvajs, bolí to jak hrom.

dm1
8. nov 2012

@artepf neni zac 🙂. ja uz som upiekla ale zatial len zaklady a veci na svietniky

rapunzel1
8. nov 2012

@luciferova dá sa robiť aj zo sušeného mlieka, na normálnu tortu cca 26 priemer potrebuješ asi 800 g hmoty, ale musíš ju valkať väčšiu, tak si zarob aj 1 kg, dá sa kúpiť hotová, máš to jednoduchšie, hlavne keď začínaš
farby sa dajú kúpiť práškové v tescu, ale na farbenie celej hmoty sa používajú gelové farby eschopov, alebo z kamenných obchodov špeciálnych na pečenie, na tieňovanie, sa používajú potom prachové farby, je dobré si trebárs pozrieť nejaké videá na postupy, ide to jednoduchšie. Oblátku pripevníš špeciálnym lepidlom modecor, alebo pipin gel, ktorý kúpiš tiež v eschope, alebo v cukrárskych potrebách, dá sa vraj dať na poťah aj jemná vrstva masla a tak prilepiť, ale to som neskúšala. Nech sa ti darí

dm1
8. nov 2012

@pipka @pristela kocky moje tak ja zial chata isto nie 15.11 mam termin operacie, budem tam asi tyzden a to ma rovno pustia a budem asi este chvilu na PN takze nehrozi ☹ . Musime potom zopakovat nieco na jar 😉

florentina
8. nov 2012

Ahoj holky moje zlatý. Poslední dobou nemám moc přehled, co se tu děje. Moc mne to mrzí, jsem si tak zvykla na ten relax v podobě dočítání a pokoukání vašich příspěvků, ale máme nějaké problémy s počítačem a načítá se mi teď jedna stránka 1-5minut a to se prostě nedá. Už tak mne to tady stálo hafo času, který jsem však ráda "obětovala", ale takhle to prostě nejde, to bych nedělala nic jiného. Tak vždycky kouknu jen na pár posledních příspěvků a zbytek mi uniká....😖

Reference o čokoflexu nepodám, dcerka včera měla teplotu, tak jsem nakonec nakupovat nešla, ale až budu mít doma, určitě pak napíšu....

kamaska501
8. nov 2012

ahojte baby chcela by som radu ako spravit na torte modliacu knizku kazda rada pomoze dakujem pekne 😉

lubi22
8. nov 2012

@rapunzel1 - platit sa da jednine kartou. je jedno, ci je debetka alebo kreditka, len ju musis mat zaregistrovanu na paypale, kedze takmer vo vsetkych pripadoch na ebay-i sa neda platit priamo kartou ale je to bezpecnejsie cez paypal. Ta registracia vacsinou trva dva az tri dni.

florentina
8. nov 2012

@jakelina to je pěkná nepříjemnost...tak foukám na dálku, ať se to brzo zlepší...P.S. včera jsme dojedli marmeládku od tebe...mňam!

jakelina
8. nov 2012

@kamaska501 obal nějaký oplatek do potahovky a nahoru kříž.

jakelina
8. nov 2012

@florentina no moje blbost, tchýně je nemocná, tak jsem jí honem honem chtěla uvařit silný vývar a přetekl mi tlakáč. 😝

lubi22
8. nov 2012

@pipka - take komentare mozu mat ludia, co v zivote neupiekli ani jednu tortu a maximalne tak babovku v nedelu. A pod 3 kg torta to sa ako da? Ja teda peciem iba pre nas, ale ked si spocitam, ked nakupujem smartflex, vsetky veci do pecenia, dzemy, ovocie, maslo, este si vzdy aj nejake pomocky, tak tortu peciem iba pre to, ze ma to bavi a ze mam z toho radost a deti tiez, neusetrim takmer nic oproti tomu, keby som tortu objednavala, resp. ked si tu usporu prepocitam na hodiny, kolko mi to trva a este je to aj v noci na ukor spanku, tak sa to absolutne neoplati. Neviem, preco si ludia myslia, ze je to super zarobkovy biznis. Kamoska nech si vyskusa upiect sama, ved pomocky jej mozes pozicat, som zvedava, ci by ju to vyslo pod 30 Eur.

alenv
8. nov 2012

@ajka82 já ti napíšu jak vyšel.. takže mám dávat spíš po 200g a 200 ml, že a jednu lžičku nevrchovatou sody.. budu péct na 140 bez ventilátoru a nevytřu formu drž mi pěsti

alenv
8. nov 2012

@jakelina asi něco ve vzduchu☹( mě to taky začlo ten den.. malej se probudil s teplotou včéra bylo očkování. korpus mi nevyšel a bolí mě záda 😖

jakelina
8. nov 2012

@alenv tak ať je líp 😉 Jdu potahovat, tak snad se mi to povede. 😀

muffinka8
8. nov 2012

@lubi22 @pipka @dadka212
... veď keď teda chcú lacnú tortu tak upečte takú ako v telke, korpus prerežte raz a tenko natrite maslom s cukrom, prípadne do toho pár kvapiek arómy nejakej, ozdobte ako zvyčajne a je to 😅 😀

sisix
8. nov 2012

@79zuzana Ahoj, proto se mi nepovedla ani na 2 pokus. 🙂 Dekuji moc za radu. Andrea

ajka82
8. nov 2012

@alenv vsetko si nasyp aj nalej po 200ml...lyzicku mozes dat aj kopcom...ja som tak dala

rapunzel1
8. nov 2012

@lubi22 a to je zase čo????? to registrovanie na tom paypale a ako sa to robí???? jáj, pokiaľ sa tým preluskam....hlavne, keď neviem moc anglicky.... keď mám klasika mastercard, ako ďalaj s tým a nestratí sa mi to čo som už našla a dala do košíka. sa pýtam jak mimo.. ale šak som z toho nejak zmätená.

mariann2
8. nov 2012

@jakelina joj, mojko, mne sa tá popálenina akurát zahojila, juj, bolelo to 2 týždne, len si nestrhuj pľuzgiere a dááávaj na seba pozor ☹

heni79
8. nov 2012

@stankapk
@dadka212
Na Kollárovej, je to otvorené teraz nejako koncom leta, bývalo tam kedysi mäsiarstvo (Kopecký). Je to dosť veľké, nedá sa to prehliadnuť. 😉

kikina84
8. nov 2012

@simasa no ved preto sa pytam..chcela by som ju dat na krem..robim to prvy krat,preto neviem ako to chyti 🙂

lokalistin
8. nov 2012

@kikina84 ja som robila s oblatkou teraz prvy krat a bola som prekvapena,ze aka bola hruba. Natrela som si potah jedlym lepidlom a polozila na to, ale nemala som ho rovnomerne nanesene na torte a na druhy den mi to trochu vlnilo, ale nebolo to vidiet.Ale s tym lepidlom urcite nie vrch natierat ja ked som trosku po vrchu presla ked som tam chcela dat tie perlicky tak mi to hned rozmazavalo tu farbu http://mnam-torten.jimdo.com/galerie-torten/geb...

zvedavamt
8. nov 2012

Mna toto zaujalo na pecenie a zdobenie je tu vela veci:
http://www.dedra.cz/cz/prochazky/peceni/
Mate niektora skusenost s tymi vytlacacimi formickami?
Idem zdobit v decembri malej tortu, tak tu chcem povyberat.

daniz
8. nov 2012

@dm1 Danka, dlho som tu nebola, a čo sa deje? Ja teraz moc nepečiem, chystám sa na vianočné a adventné svietničky.