Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

frlka
24. dec 2012

VSETKYM MAMICKAM STASTNE A VESELE SVIATKY, VSETKO DOBRE DO NOVEHO ROKA!!!! 😉

aduskatt
24. dec 2012

@frlka predpokladam, ze je to chantilly, recepty najdes na nete🙂 ja mam recpt ulozeny v inom PC, takze teraz ti neviem povedat presne mnozstva, ale ide tam slahacka, vanilkova esencia, konak Grand Marnier, brandy, kryst cukor, kysla smotana farbi sa jedlou farbou. Ak ti to vydrzi do pozajtra, tak ti napisem presny recept, aj s tym, kolko sa mrazi, tusim 15 minut pred slahanim treba dat nadobu do mrazaku

zuzka7512
24. dec 2012

ŠŤASTNE A VESELE VIANOCE...

lubi22
24. dec 2012

Želám krásne sviatky 😵 😵 😵

nika1985
24. dec 2012

@lamps jaj moja donesiem rychlo sa daj dokopy donesiem Ti salat to este stiham aj kapusta je uz skoro hotova.

lamps
24. dec 2012

@nika1985 😀 😀 😀 ach, ďakujem, ty si aká dobrá duša, ako tak mám navarené a napiecť som stihla v predstihu, dnes mi je už lepšie tak sa to dá 😅

elienka
24. dec 2012

Babenky, krásne vianoce aj vám prajem,

pridávam moju druhú poťahovanú tortu resp. torty - také malé darovačky na vianoce (cca 1,2 kg), chcela som si vyskúšať poťahovať hranatú tortu.

Inak skúsila som znova MMF, a toto bolo aj chuťovo prijateľné, nedala som kyselku a pridala som mandľovú arómu a musím povedať že mi toto MMF aj chutilo na rozdiel od toho s kyselkou. Aj sa mi s ním robilo super. Ako som sa toho MMF bála, tak sa mi páči, lebo vyjde dosť lacnejšie oproti smartflexu. Použila som cukríky Haribmo chamalows barbeque - super, že som ich nemusela umývať, len tá cena - kúpila som v kauflande a 100 gr. balenie stálo 0,90 eura. Musím vymáknuť ten americký týždeň a do miestneho Lidlu ísť hneď ráno, lebo tu v Senici sa to vypredá rýchlosťou blesku

nika1985
24. dec 2012

@lamps to som rada len sa poriadne zotav a potom nauc manzela varit🙂 drzim palce nech to vsetko zvladnes uz len chvilku potom si vyloz nozky a tes sa s detickami 😉

lamps
24. dec 2012

@nika1985 no naučiť mm variť je takmer nemožné, po 15,5 roku to vzdávam 😀 😀 😀 holt nemôžeme mať všetko 😉

frlka
24. dec 2012

@aduskatt jeeej, dakujem, si poklad, kludne staci neskor. chcem to robit az medzi sviatkami 🙂 dakujem.

aduskatt
24. dec 2012

tak predsalen este jedna vianocna🙂) 3 kg, u mna uz klasika parizsky krem, banany, orechovoskoricovy korpus

aduskatt
24. dec 2012

a vobec netusim, preco mam dve rovnake fotky🙂

aduskatt
24. dec 2012

a este pridavam jednu z jeho prirodzeneho prostredia, xixi

aduskatt
25. dec 2012

@frlka 2/3 salky smotana na šľahanie
1 CL vanilková esencia
1 CL brandy (konak)
1 CL konak 'Grand Marnier' je mozne nahradit pomarancovym likerom
1/4 salky cukor kryštál
3 PL kyslá smotana

Pouzit treba velmi chladnu misku aj (metly), cca na 15 minut v mraznicke. Smotanu, vanilku, brandy, a konak 'Grand Marnier' a slahame s elektrickym mixerom na strednej rychlosti 1 minutu. Pridame cukor a kyslu smotanu a slahame dalej asi 3 min, pozor na preslahanie, aby sa nezacalo tvorit maslo! Pouzivame okamzite, zbytok dame do chladnicky a pred novym pouzitim znova preslahame.

frlka
25. dec 2012

@aduskatt dakujem 🙂 urcite vyskusam a potom pridam foto 🙂 A zafarbit jednotlive poschodia ruziciek mozem gelovymi farbami, co pouzivam na farbenie marcipanu?

aduskatt
25. dec 2012

@frlka ja som farbila slahacku s praskovymi, ale myslim, ze by to slo aj gelovkou

frlka
25. dec 2012

@aduskatt dakujem 🙂 skusim gelovou,..praskovu zatial nemam ☹ uvidim, ci to bude dobre 🙂 velka vdaka za rady a recept 😉

mizulienka
25. dec 2012

@lienka_1 krasne mas kolaciky, ukazkove...ako prosim ta robis tie parizske rozky? a tie pralinky mas ake prosim ta?
dakujem 😉

pristela
25. dec 2012

Ahojte holčiny moje sladkééé 😵 😵 😵 Príjemné sviatkovanie želám🙂
pridávam tortičku, chceli štvorec s Mickey rozdelený na polovicu , malej narodky a malému meninky , tak jedine co som vyhútala bolo toto bo mne sa taaaak nepáčia tie farbou preseknute tortičky ☹ tak som to chcela nejak oddeliť ale aby to bolo stále jedno 😀

mamina1978
25. dec 2012

@pristela Nadhernaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 ukladam 😵 😵 😵 😵

sisix
25. dec 2012

@pristela krasna 🙂

mimcak
25. dec 2012

@pristela nádhera s dovolením ukladám 🙂

pristela
25. dec 2012

jeej holky vsak to aka česť , dakujem 😵

jaja555
25. dec 2012

@mamina1978 Krásnučká, jemnučká vianočná tortička . Krásne sviatky a do Nového roku 2013 Vám všetkým len to najlepšie a najkrajšie ... nech sa Vám všetkým všestrane darí 🙂

luciahromadkova
25. dec 2012

zopar svietnickov, maju chyby ale mam z nich radosť,tie posledne zabalene, su male darčeky 😉,
idem vás docitat a doplnit foto,
prijemne vianocne dni 🙂

luciahromadkova
25. dec 2012

vianocna torta pre nasho dedka k narodeninam 😉

luciahromadkova
25. dec 2012

vianocna torta pre nasho dedka k narodeninam 😉

janula.h
25. dec 2012

@pristela krásne si to vymyslela 😉

luciahromadkova
25. dec 2012

medovničky a vianočne kolačiky

janula.h
25. dec 2012

žienky please poraďte akú mám urobiť tortu na 50 pre chlapa nie knihu dikyyyyyyy