Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
10. jan 2013

@dm1 aha takže zmiešaním, bude bledší......a z toho čo si písala na akú tortu to vyjde potiahnuť?

dm1
10. jan 2013

@dajna11 to mas malicko ved si predtav aka velka je jedna tablicka cokolady. Ved z toho ti vyjde nieco okolo 250g hmoty tak rataj zhruba ako ked z hmoty potahujes ze kolko potrebujes

pipka
10. jan 2013

no moje zlate...líp už to neumím 😅 😅 😅 😉

dm1
10. jan 2013

@lubicakovac ja ju mam doma len este akosi nebol cas vyskusat ju 😝

pipka
10. jan 2013

som si zmenila aj foto, ak by ste ma nespoznavali, tak to som ja 😅 😅 😅 😀

jakelina
10. jan 2013

@lubicakovac já nemám, ale je to na květy ne???

lifinka
10. jan 2013

@jakelina teda holka, klobouk dolů, mě by trefil šlak dělat více dortů po sobě..... 😉

lubicakovac
10. jan 2013

@jakelina je to na kvety vraj
@dm1 no ja ju asi budem musieť, bo idem robiť kvetinovu svadobnu tortu

dm1
10. jan 2013

@lubicakovac ja som doteraz robila vsetky kvety aj plno na svadobkach len z MMF pripadne z SF

vecernicci
10. jan 2013

holčiny, mimo téma, budu že neuhodnete, kam si nakonec pojedem pro pejska, teda fenečku?
Na Slovensko 😀 😀 tady naše kolegyně @elienka je tak hodná a nechá nám holčičku border kolie, teda křížený s místním Don Juanem, ale je nááádherná
kuk 😉 http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/6...

vecernicci
10. jan 2013

@pipka náhodou je úúúúúplně suprová, mně čeká až v únoru 😉

mariann2
10. jan 2013

@lubicakovac na kvety je tá hmota výborná, ja som z nej robila ruže na túto trojposchovú svadobnú, rýchlo schne, pekne drží tvar

dajna11
10. jan 2013

@dm1 no ved to sa mi hned zdalo málinko,to potom aspon 3-4 čoko

jakelina
10. jan 2013

@vecernicci tak to si hned nakoupíš ten jejich cukr 😀 😀 😀

dm1
10. jan 2013

@dajna11 jj je to dost draha hmota veru 😝

dajna11
10. jan 2013

@dm1 veru je,chcela som to skúsiť takú čoko tortičku ale chcela som kupiť hotovu hmotu,len nemali,iba bielu čoko a to som nechcela,tak skúsim toto zmiesiť s velvetom

dajna11
10. jan 2013

@lubicakovac ja z nej robím kvety,aj nejaké postavy som robila....je super,rýchlo tuhne a super drží tvar,ja mám doma trošku vlhko a toto sa mi osvečilo,je super tvrdá a dosť rýchlo

elvira
10. jan 2013

@mariann2 - teda ty růže jsou nádherné. 🙂

emily83
10. jan 2013

ahojte, som tu nova, a ako pozeram, marcipanove torty maju velkyyyy uspech, ked je t viac ako 4tis stranok 😀

ja som "panna" v marcipanovych tortach. No chcela by som zacat a to uz zajtra 😀 Dnes som si spravila tortu a zajtra ju chcem potiahnut marcim´panom. kupila som si dva baliky takeho zlteho marcipanu. Ale potrebjem pomoc prijeho farbeni. Ako ho mam zafarbit? Praskovou farbou - a jej vmiesenim do hmoty, alebo ju mam natriet (praskova farba+kvapka alkoholu) alebo mam kupit gelovu farbu?
Tortu chcem jednoduchu, len potah a mozno srdiecka. Je to pre mangela a pre mna. Mame narodky 😉

Dakujem!

dadka212
10. jan 2013

@emily83 akého žltého marcipánu toho z obchodu? dr. oetker alebo tú ruličku?

eliska22
10. jan 2013

baby to som raz zase dopadla za dobrotu na žobrotu ☹ ☹ ☹ tak ja robím teraz tortu pre sesternicinu dcéru, čiže vnučku mojej krstnej mamy a práve o tú ide 😠 včera som ležala chorá v posteli a ona prišla, býva vedľa nás, že či som ozaj taká chorá, tak na ňu kukám jak puk a hovorím, tak asi áno, keĎ ležím a ona , že vieš sobota sa už blíži a tie torty kedy upečieš 😠 a dnes mi mama hovorí, že to tam bola včera na káve predtým ako ku mne prišla tá moja krstná a že povedala mojej mame, že za takú cenu si tortu môžu kúpiť hocikde a že dúfa, že keď som chorá tak ju urobím tej miške lebo ona ju chce 😠 hrozne ma to sklamalo a ranilo, pretože ja im tie torty robím len za materiál a elektriku, napr. takú 4,5 kg tortu som im minule dala za 30 eur ☹ a teraz im robím 3 posch. to si mám ako vypýtať čo 😠 tak som si nechala účtenky a tie im dám aj s podrobným výpisom surovín, len to som si zrátala dnes a vyšlo mi to 35 eur 😝

yukki
10. jan 2013

baby, akú máte skúsenosť s tým akože normálnym marcipánom z Ikey? že z mandlí je, taký...naozajstnejší. Dá sa s tým ale niečo vymodelovať?

lamps
10. jan 2013

@eliska22 ach Lenka tak toto naozaj raní a veľmi, ale asi by som milej zlatej Miške povedala, aby si dala 3-poschodovú tortu urobiť hocikde a určite nebude platiť len toľko, čo u teba 😝 😝 😝, trupka jedna

lamps
10. jan 2013

@lubicakovac mám ju doma a kvietky sa s ňou robia super 😅 😅 😅 ja inú už na kvety ani skúšať nebudem, táto hmota rýchlo schne a veľmi dobre sa s ňou robí 🙂

jakelina
10. jan 2013

@yukki neměla jsem nevím. 😲

emily83
10. jan 2013

@dadka212 oetker ☹ preco, nie je dobry?

jakelina
10. jan 2013

@eliska22 to tak bývá. Proto je to v rodině na nic péct dort. Každý si myslí, že mu to uděláš zadarmo. Já jsem pekla dvě svatební, jednu třípatrovou a jednu dvoupatrovou pro synovce a ani se nezeptali, jestli jsou něco dlužní. Přitom jsme každému dali ještě 6 000,- korun jako svatební dar.

jakelina
10. jan 2013

@emily83 to ti dva bude málo. Na dort potřebuješ tak 700 gramů hmoty, podle velikosti. Já vyvaluju kilo.

eliska22
10. jan 2013

@lamps asi som to zle napísala, tá Miška to je len 15 r. kočka čo jej pečiem, tieto reči má jej babka, ktorá je mojou krstnou.....