Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
9. dec 2011

@lubina to sa teším 🙂 ja tiež robím 21 a 22 tortičky, no môžem odmietnuť aby detičky nemali torty 😎

bzucinka2
9. dec 2011

tak moje z tohtotyzdna 🙂

lubina
9. dec 2011

@dadka212 Ved to, ked sa ta nasa mladsia narodila ako taky skory vianocny darcek. Chudatko, narodky ma skoro na vianoce skoro ako "dva v jednom", takze to by som asi ani nepreźila, keby som jej nejaku tu torticku nazariadila.Ale vdaka vam tu som nasla pani, co ma pochopila a tu tortu mi urobi, aj takto tesne pred Vianocami.Ako pises, tiez nemohla odmietnut, aby dcerka nemala tortu

bzucinka2
9. dec 2011

@lamps ta je super, mozem si ju ulozit?

vlada111
9. dec 2011

@lamps krásna je, malá musela mať radosť 🙂

livia76
9. dec 2011

@lamps nádherná, moja malá na ňu povedala, že je škoda ju zjesť 😀

yamahafazer
9. dec 2011

@livia76 perfektne tieto autove nemam rada robit
@alex21 no to si si makla a tolko kamionov na to by som nervy teda nemala ja nemam rada auta robit
@gagarinka prasa ako zive uplne super sa ti podarillo

yamahafazer
9. dec 2011

@lamps jej ta je strasne pekna 😵
@vecernicci krasa a timmy moj oblubenec 😀 na toho som zvedava ja budem malej k meninam robit na stedry den

njonja
9. dec 2011

@lamps je prenadherna! Prosim ta, taka hlupa otazka, ako docielis, aby si mala tie poschodia take vysoke???? To pecies niekolko korpusov a spajas dokopy? A kolko, ak ano? A mohla by si mi, prosim, dat rozpis na cesto, co pouzivas? mne vzdy vyjdu take splacnute tie korpusy a mam potom take nizucke torty☹ neviem, kde robim chybu☹
A tu je moja dnesna Hello Kitty pre kamoskinu dceru..

yamahafazer
9. dec 2011

@bzucinka2 parada ta futbalova je dobre vymyslena,ze neni gula ,ale je okruhla to sa mi paci

kaaatinka
9. dec 2011

ahoj děvčata,jsem tu nová,do ted jsem jen nakukovala ,ale potřebovala bych od vás radu. Nemá někdo z vás postup na čtyřkolku? Mám ji dělat pro 4letého kluka a nevím si rady ☹

livia76
9. dec 2011

@njonja čím vyššia torta, tým viac korpusov, upeč 2x toľko ako zvykneš a bude 2x tak vysoká, niekto pečie každý plát zvlášť, niekto prerezáva na 2-3 pláty, ako ti je lepšie. Ja osobne dávam pri klasickej 4 korpusy, málokedy 3 😉

mizulienka
9. dec 2011

@livia76 a z kolkych vajec pecies, ked mas 4 korpusy, alebo pecies kazdy zvlast?

adul67
9. dec 2011

@bzucinka2 krasne ta fotbalka sa mi tiež páči
kočky poradíte mi neaku lahku tvarohovu plnku do tortičky a na vrch chcem dat ovocie a želatinu ešte som taku nerobila tak mi hodte nejaku tu plnku prosím
🙂

gumkacka1
9. dec 2011

pridavam moju dnesnu, este ma caka jedna v chladnicke

lusil2005
9. dec 2011

Ja som dnes robila 3D smoulinku. Akosi neviem prist na chut tymto 3D tortam. Ja uz chcem konecne robit nejaku peknu kvetinkovu torticku 😒

lusil2005
9. dec 2011

Jej a skusala som tvorit zo slaneho cesta. je to dekoracia na zavesenie. nejedle! 😅 perfektna zabavka pre deti! odporucam. Ja som robila anjelikov sesterniciam na meniny.

molka
9. dec 2011

@lusil2005 z akého cesta si robila tých anjelikov? Sú perfektní!!!

mizulienka
9. dec 2011

@lusil2005 jeej Luci to je nadherne, aj ta smoulinka aj ti anjeliky...to akoze ze zo slaneho cesta? to potom upecies? kraasne su.

lusil2005
9. dec 2011

@molka recept je 2 salky hladkej muky, 1 salka soli, 3/4 salky vody, 1 lyzica lepidla na tapety. ale videla som uz recept aj bez lepidla, nabuduce skusim ten. po vytvarovani sa to susi v trube. hodina na 50°, hodina na 100, a hodina na 150.

njonja
9. dec 2011

@livia76 aha! a ja ze sa vam podari jeden velikansky korpus! Som ja ale tava!🙂to vies, lebo na you tube tie americanky maju uz hotove korpusy, co su take vysokanske, tak som si myslela, ze to take sa daju spravit🙂 Dakujem!

vera_vila
9. dec 2011

@ttterysek Kolik vajíček na piškot nevím, na váhu zatím nepeču, ale myslím, že na 2 kg Ti vystačí i krém z jednoho másla... Já dávám na kruh 24 cm jedno máslo a vždycky zatím stačilo...

vecernicci
9. dec 2011

@bzucinka2 @gumkacka1 @njonja @lusil2005 děvčata, krásná dortíky jste vytvořily

@lusil2005 to slaný těsto je super, měli jsme ve škole se synem vánoční dílny a dělali jsme různé dekorace a taky svícínky, je to pro děti ideální 😉 teda ale bez lepidla

vlada111
9. dec 2011

@bzucinka2 všetky sú peknunké, ale tá futbalová s kopačkami ma dostala 🙂

lamps
9. dec 2011

@livia76 aaaaaaaaaaaale tortu spapáme a snehuliakov použijeme ako vianočnú dekoráciu 😅

miroslava124
9. dec 2011

ahojte. Mohla by mi z vás niektorá poradiť? Chcela by som urobit synčekovi tortu hasičské auto, ale dobošovú. Da sa doboška potiahnut marcipánom alebo mm hmotou? Bude to držať. Velmi pekne ďakujem.

mizulienka
9. dec 2011

dievcence, ktore mate skusenosti s Palmarinom, poradte prosim...budem robit slahany nad parou a neviem, ako sa sprava palmarin, tak ako maslo? nezrazi sa mi z neho krem?

mizulienka
9. dec 2011

@miroslava124 jasne moze, len musim tortu potriet takym kremom aby potahovka nezliezla dole...mozno aj kremom co budes plnit, neviem, aky mas recept.

kaaatinka
9. dec 2011

@vecernicci moc děkuji,to mě pomůže 🙂