Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pralinka25
19. sep 2013

@katrin21 ja niekedy cukrim niekedy zabudnem. jedla som uz aj taku s neocukrenym a bolo to v pohode predsa len torta krem je sladsi a ine je to ako bublanina tam sa to skor strati

nelita02
19. sep 2013

@pralinka25 spodne dve som prerezavala 2x a najmensiu vrchnu 3x 🙂

pralinka25
19. sep 2013

@nelita02 dakujeeeem 😵

vladiella
19. sep 2013

Zdravim babulky 😵 ,
davam Vam do pozornosti novu diskusiu Marcipánové torty 3 - inšpirácie a užitočné linky (CZ&SK)

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

doposial som vlozila inspiracie na temu:
😎 zvieratka
😎 pracka
😎 pisaci stroj
😎 kura
😎 detska nechutna odpadkova
😎 zralok
😎 adela - masozrava kvetina
😎 oko
😎 nepristupne
😎 wc
😎 pav
😎 lekarske
😎 koruna kralovska
😎 korunka
😎 cervena
😎 modra
😎 halloweenske
😎 cajnik
😎 jesenne

😎 link s inspi. na krive vesele torty

zjednoduseny prehlad - cez skratku klavesnice Ctrl F si mozte podla popisku k inspiracii/obrazkom vyhladat v prispevkoch inspi. temu, ktoru som sem uz vlozila. Obrazkov je vela, budete mat z coho vyberat. 😉
Vela stastia 🙂 a tiez sa podelte o inspi. 🙂 nezabudnite vzdy vlozit "popis" k teme inspi, aby sa to dalo lahsie vyhladavat 🙂

maya30
19. sep 2013

@pipka ved podla mna to je bezne hlavne tie co este aj chodia do roboty by to inak ani nestihli, to len ja som taka sprosta ze robim iba den dopredu a to ich mavam aj 5 naraz, ale teraz ma to zachranilo, lebo myslim ze ludom to je jedno, oni by si pre tie torty skratka neprisli 😝 asi by som mala vazne pouvazovat nad zalohami 😔

florentina
19. sep 2013

Kočky moje zlaté....vůbec, ale vůbec se mi nechce, ale loučím se s vámi. Příští týden mám plno doktorů a dodělávek účta doma a posledních zařizování a pak už hurá do práce a bude toho víc než dost. Říjnové dortíky jsem, až na jeden, zrušila kvůli tomu zdraví, ale až se zase k něčemu dostanu /snad alespoň ten jeden klapne/, určitě zase dorazím 😉. Určitě občas nakouknu, abych se pokochala, co nádherného jste popekly, ale na čtení už bohužel nebude kdy. Bude se mi po vás stýskat, ale musím eliminovat všechny žrouty času, což prostě počítač je a ty zbytky volna co po večerech zůstanou raději věnovat spánku. Ještě jsem všem chtěla poděkovat za podporu, které se mi tu dostalo, když jsem před pár měsíci řešila nástup dcerky do školky a taky jsem slíbila, že napíšu, jak to dopadlo. Je to neuvěřitelné, ale za těch pár měsíců udělala obrovský pokrok a do školky nastoupila natěšená a zatím jí to vydželo. Dnes máme za sebou prvních 14 dní a Johanka ve školce pláče, jen když má jít domů. Pokaždé mě přemlouvá, že tam chce ještě zůstat a dle paní učitelek je hrozně hodná, krásně papá a do všeho se zapojuje. Hned se mi půjde do práce o to lehčeji, teď už jen ťukám, aby to vydrželo, ale je to pro mě opravdu velká úleva. Taky všem děkuji za rady a inspirace, které jsem tady načerpala... 😵 ....

pipka
19. sep 2013

@florentina Katuska moooc drzim palce, aj Johanke aj tebe, nech sa ti v praci dari a tesime sa na torticky, ktore budes popri praci stihat 😵 😵 😵
a nech vas choroby obchadzaju 😵

vladiella
19. sep 2013

@florentina Drz sa, nech vsetko dobre dopadne. Budes tu velmi chybat!. Moc moc moc dakujem za pomoc. 🙂

aduskatt
19. sep 2013

@florentina drzim palce, nech sa tI dari a nech to vsetko klape tak ako ma🙂 a ukaz sa tu, ked sa bude dat🙂

aduskatt
19. sep 2013

@maya30 no na infarkt

aduskatt
19. sep 2013

@pralinka25 28-22-15

timuss
19. sep 2013

ahojte....obrázok mám z netu...nie je to moc kvalitné...je to podľa vás maľované alebo sú tie kvietky vyrezávané? dá sa niečo také vôbec vyrobiť doma (myslím ak to je vyrezávané)? toto keby som dala, (čo nedám 😀) babička by odpadla 😀 (hľadám inšpirácie na tortu na jej 90ku 🙂)

pipka
19. sep 2013

@timuss podla mna malovane 😉

meo
19. sep 2013

Ahojky, můj dnešní dortík. Před chvílí jsem ho dokončila. Teda řádně mě z toho bolej záda, jak jsem se k tomu skláněla - asi padnu do postele jak zabitá. Je to můj třetí dort v životě, tak myslím, že snad vypadá docela dobře 😀. Náplň pribiňáčková, tak doufám, že bude chutnat 😉

vladiella
19. sep 2013

@timuss nie je to otlacene a vymalovane?

vladiella
19. sep 2013

@meo dobreee! si myslim, ze oslavenec ho nebude chciet ani rozkrojit 😀

vladiella
19. sep 2013

@meo mojej znamej syn plakal, a nedovolil, aby mu rozkrojili jeho futbal stadion s lego podiom plnym postaviciek hrdinov... 😅 😅 Tvoja je fakt suprovska!

meo
19. sep 2013

@vladiella tak oslavenec je už docela velkej, tak myslim, že dá přednost jídlu 😀 Jo a dík za pochvalu, ta vždycky potěší, a dvojnásob, když s pečením teprve začínám - na starý kolena.

timuss
19. sep 2013

@vladiella ako sa to dá otlačiť na tú poťahovku?

vladiella
19. sep 2013

@meo no, velky alebo maly... som si ista, ze bude zavahat, kam 1.x zakrojit, aby ju neposkodil 😀 ja som na tom rovnako, na stare kolena 😀 , ale moj start teda taky uspesny nebol 😅

mysiatkoo
19. sep 2013

@timuss ja by som to skor tipla na vyrezavane... vytlac si obrazok, vyrez si to z trosku hrubsej potahovky a do toho este urob ryhy, aby to dostalo plasticky tvar... pisem jak tatar, ale nie som zrovna najlepsi vysvetlovac 😝 na krajox to prstami pozatlacaj este, aby boli tensie...a potom uz len skladat ako puzzle... musi to byt sialene pracne, ale co by clovek pre babicku nespravil 😉

lubinkova
19. sep 2013

prosímvás, může být pod potahovou hmotu (smartflex velvet) krém ze salka a másla? 🙂 ... (chystám se dělat první potahovaný dort, už jsem se tu před týdnem na něco ptala... původně jsem chtěla dát dovnitř úplně jiný krém- z mascarpone a bílé čokolády-, ale radši na poprvé budu dělat jen "salko+ máslo", to bude asi pevnější...tak můžu to pak dát i pod potahovku, nebo tam by to salko vadilo?) 🙂

vladiella
19. sep 2013

@timuss fuu, tak mna napada jedine nejake otlacatko original... bo sa mi zda ze tie obrazky su az moc presne sa opakujuce a hlavne tusim ze i trochu do priestoru, preto si myslim ze su tam otlacene nejakou predlohou a uz iba vymalovane... ale skus sa spytat skusenych, napr. pristela... 🙂

mysiatkoo
19. sep 2013

@florentina Katka drzime palce, nex to vsetko zvladate k spokojnosti a radosti... a dopraj tu radost aj nam aspon obcas svojou navstevou 😉

meo
19. sep 2013

@vladiella na to jsem taky zvědavá, kam prvně zakrojí - do toho míče asi ne 😀
Koukala jsem na tvoje dorty, jsou taky pěkný - musíme holt trénovat, trénovat a trénovat. Já pokaždé, když máme jít na nějakou oslavu, tak volám, aby žádný dort neobjednávali - že ho upeču 😉

twininky
19. sep 2013

ahojte děvčata přidávám právě dokončený dort pro moji babičku 😉

pralinka25
19. sep 2013

@lubinkova skus ten pribinackovy je v dvojke teme ten je uplne jednoduchy vycsine ludom chutna a je aj dost pevny. tam neni co pokazit myslim ze to bude chutnejsie ako maslo so salkom.
a tortu z vrchu potries maslom rozmiesanym s cukrom pripadne das do toho nejake odrezky alebo roztopenu cokoladku a bude to fajn na obmazanie.

pralinka25
19. sep 2013

@florentina vela stastia nech vsetko ide ako ma a nech ti sem tam vyjde cas aj na navstevu tejto temy a na upecenie nejakej prilezitostnej torticky

timuss
19. sep 2013

@vladiella
@mysiatkoo
@pipka
Ďakujem za názory dievčatá 🙂 asi ju nerisknem, keďže mám málo skúseností, ale veľmi sa mi ľúbi a babička by bola asi úplne paf z nej 😅 no ešte porozmýšľam...lebo na nete som našla aj menej komplikované vzory a aj jedno či dvojfarebné verzie (červená, modrá alebo kombinácia) a tie by sa možno aj dali... a ak by som vyrezávala...vlastne to všetko si môžem vyrezať dopredu, a potom v deň poťahovania tortičky "len" lepiť, že?....keďže aj s kvetinkami mám len minimálne skúsenosti, tak asi ani tie by som nemala skôr....no musím si to ešte premyslieť 😉

lucula73
19. sep 2013

@maya30 určite by som na tvojom mieste pouvažovala nad zálohami..presne ako si napísala,ja napríklad chodím do práce a tortu -y mám vo štvrtok omaslované a ak chcú tortu na sobotu ,ale v piatok zobrať,tak aj hotovú občas.............a toto sa fakt nerobí,čo sa stalo tebe,mňa by šľak trafil určite 😝 😠 🙂 🙂