Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. sep 2012

@ajka82
@pipka inak sranda, vacsinou sa vo svete chvalia ludia tym, aki su majetni a kto ma vacsi dom, ci byt a my sa tu natahujeme, ktora ma tu kuchynu mensiu.no sme my kompletne? 😀 😀 😀 😀

lamps
17. sep 2012

@pipka 😀 😀 😀 rýchlovarná kanvica sa mi pokazila a keď si mám kúpiť novú, tak si vždy poviem, že ju až tak nepotrebujem, mikrovlnku mám v poličke pod pracovnou doskou, hneď vedľa umývačky, chlebník mám v poličke nad pracovnou doskou, košík na ovocie v kúte za dresom a čo ešte ... no nemám rada, keď mám na linke porozkladané veci, potom keď idem niečo robiť mi zavadzajú, tak ich mám schované
A nemyslite si tu všetky, že tá moja kuchyňa vyzerá tak upratané stále, keď varím, pečiem alebo nie som doma a gazduje v nej mm má úplne iný charakter 😀 😀 😀

miciatko
17. sep 2012

@vecernicci zlatko teba sa chcem este spytat, ty si raz spomnala ze je nekde u vas predajna formiciek na pernicky ci sa mylim??, velmi by som potrebovala formicku masla taketo nieco len nech je okolo 6 a viac cm

miciatko
17. sep 2012

Kocenky a este sa chcem spytat nevideli ste niekde na torticke totohttp://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/jem-vykra...

ajka82
17. sep 2012

@aduskatt 😀 ... ja sa inak nestazujem, ja len ze ste zacali 😝 , bo byt uz nemame taky miny ako pred jeden aj pol rokom 🙂 este tak vymysliet kam supnut druhu chladnicku...niekedy by naozaj bodla...

aduskatt
17. sep 2012

@ajka82 ani ja sa nestazujem🙂 som rada, ze byvame vo svojom...len proste mam malinku kuchynu.......ale obyvka je zasa fajn, 5x5 m

mima1311
17. sep 2012

baby ste ma prehliadli , alebo na mna serkate 😝 potrebujem poradiiiiiiiit .... 🙂
kopirujem spravu co tu zapadla prachom 😝

Baby asi idem robit prvu zakazkovu a to hned prsia ....no amen tma ....to sa robi zo srdcovej formy , ze ? a to ,,popredie,, sa tvaruje puncovinou ?

dm1
17. sep 2012

@mima1311 ano v srdcovej ale ja prsniky peciem v miskach a iba dotvarujem puncovinou lebo ta je moc tazka by dvihala vahu keby boli cele didy len z nej a zase nie kazdy ju ma rad

mima1311
17. sep 2012

@dm1 dakujem , no vidis a ja ze len cista puncovina ....
@aduskatt diiiik , teda vobec ma nenapadlo sa opytat uja googla 😝 a ze aky super napad s kaliiiiskom chaaaa to isto vyskusam 😀 😀 😀

aduskatt
17. sep 2012

@mima1311 ja ked nieco potrebujem, tak vzdy idem k nemu najskor🙂

lucia0412
17. sep 2012

@voskovaeva ak si popozeras take tie detske kufricky s nastrojami na modelovanie plasteliny urcite tam najdes nastroj podobny striekacke, ktory ma na konci vela dierok, vytlacis plastelinu podla dlzky aku potrebujes. 😀 Niekedy sa treba pozriet aj na hracky a zistis, ze najdes vela veci co vyuzijes aj pri zdobeni toriet 😅 😝 😵 a hlavne ovela lacnejsie 😵 😀

voskovaeva
17. sep 2012

@lucia0412 diky ja jsem to strouhala na struhadle ale nebolo to ono 😀

dadka212
17. sep 2012

@mima1311 tiež robím ako @dm1 upečiem srdce a 2x misku ako prsia dotvarujem, poobrezávam a je to

pipka
17. sep 2012

@aduskatt no neeeejsme 😀 😀 😀 😀 😀
sak ale o to ide...ze v akych podmienkach my ake diela dokazeme stvarat 😀 😎

pipka
17. sep 2012

@ajka82 najlepsi mas ten digestor mimo sporaka 😅 😀 ale chapem...ze vrch je zatial stary a bude sa to prerabat 😉 ale je to mileeeee 😀

to jak u nas....ked raz nieco chlapovi povies...nemusis mu to kazdych 6 mesiacov pripominat 😀 😀 😀 😀 😀 😝

mizulienka
17. sep 2012

@ajka82 inac aj mna zaujima tato otazka, kde supnut 2. chladnicku...muz mi akurat druhu objednava a ja neviem, kde s nou? moze byt chladnicka na chodbe?? asi ano, ze??? teda vsetky susedy, ktore tu maju domy nablyskane sa budu urcite pohorsovat, ze ako to kazi celkovy design domu, ale co uz 😀 🙄 🙄

jakelina
17. sep 2012

@mizulienka určitě může moje známá má tak malý byt, že má druhou lednici v ložnici vedle postele 😀 😀 😀 místo nočního stolku. 😀 😀 😀

dm1
17. sep 2012

@miciatko ja to mam ale este som to nepouzila 😝. Ak chces zoberiem na stretko a vysusas si

dm1
17. sep 2012

@anibas zajtra idem do T-fornaxu - tie zelene drotiky chces svetlu zelenu alebo tmavu?

florentina
17. sep 2012

@micmo no právě, já se teď taky hrozně trápila u toho svatebního, sice měl jen tři patra, ale 22kg, takže to byl fakt obr a já jsem si říkala, že nechápu, jak například @vecernicci (samozřejmě i ostatní holky), zvládá každý týden x dortů...klobouk dolu. Já si u toho říkala, že bych snad měla absolvovat nějaký kurz, abych získala nějaké grify. Vždyť já se s tím dělala dva dny, ale jako fakt celé dva dny, jako že nic jiného jsem u toho nedělala....hrozný je to se mnou 😠

mizulienka
17. sep 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀
ja som uz videla aj vyuzitie chladnicky ako skrine na saty 😉))

lamps
17. sep 2012

@dm1 Danka, ty ideš tiež na stretko? Ak áno mohla by som ťa trochu využiť? Tiež by som rada drôtiky - tmavozelené na lístky a biele tenké na lupienky kvietkov, ďakujem

Niektoré ste sa ma pýtali ako robím tie kvety na mojich tortách, náhodou som našla video, robí na ňom čierny kvet, takmer tak isto ako ja tie moje. Tá ženská bola asi v mojej kuchyni a odkukala to odo mňa 😀 😀 😀 je to asi lepšie vidieť ako čítať ten môj chabý postup 😀 😀 -

https://www.youtube.com/watch?v=z-D8PiF5RuU
lamps
17. sep 2012

@mizulienka a moja svokra mala v starej chladničke topánky 😀 😀 😀

pipka
17. sep 2012

@jakelina to je naaahodou straaasne praktickeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 v noci ta hlad prepadne a len sa naciahne a je v chladnicke 😀

anibas
17. sep 2012

@dm1 radšej svetlé, ale ked nebude tak ajtmave vdaka

dada2007
17. sep 2012

tak tu je moje královstvo 😀 .......aj som sa sekla moja, @aduskatt , medzi stolom a pracovnou linkou je 60cm 😝 😝 😝

florentina
17. sep 2012

holky, mám prosbu na všechny co jedou na srazík...nemohl by jste s sebou někdo vzít formičku miminka, že bych si tam jedno vyrobila? Mojí zlaťoučké kamarádce se teď narodila holčička a ráda bych jí udělala dort s miminkem, přijde mi to hrozně sladké. Ale formičku jinak v plánu kupovat nemám....neměla bych využití...tady u nás se vůbec dorty k narození miminka či na křtiny nedělají, není to zvykem....což mě mimochodem mrzí. Jako když nebude nevadí, udělám i bez toho, ale když by to šlo, tak předem moc děkuji.

sisix
17. sep 2012

holky co znamena Marlenka bez vaľkania