Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
8. júl 2012

@vecernicci Mam na teba otazocku 😕 ....... prosim ta........... ako dlho vydrzia ruzicky z mliecneho, mozem ich mat vylozene mimo chladnicky aj dva tyzdne i v tychto teplach, ci sa tam moze to mlieko pokazit 😒 nerada by som salmonelky 😒 Mam moju prvu objednavku a hned ze syto-cervene ruze....tak to z mmf neurobim, tak som chcela z mliecneho, ale teda fakt neviem, ci ich potom uskladnit v tychto horucavach v chladnicke , ci vonku 😕 ????????

vlada111
8. júl 2012

@dadka212 ale posledná len na tento týždeň, že? 😀

vecernicci
8. júl 2012

@jakelina já bych ti taky mohla koupit a poslat, ale asi by se ti to nevyplatilo, ale mají tam takový zelený mamorovaný a je taky super 😉

vlada111
8. júl 2012

@mizulienka Luci mne to príde na dva pudingy OK. Veď to máš len 250 ml na jeden a to je ok aj podľa iných receptov.

vecernicci
8. júl 2012

@mamina1978 já si klidně udělám růžičky dopředu a nechávám je v plastové krabičce zavřené, aby neztvrdly, protože je lidi chtějí jíst a v pohodě, nic se nezkazilo, ale můžeš dát pro svůj dobrý pocit do lednice, jestli tam máš místo 😉

amadora
8. júl 2012

ahojte dievčence, chcem sa opýtať či ste daktorá robili tenisovú raketu a či by ste mi poradili postup, ďakujem 🙂 hľadala som na nete ale nenašla som nič

jakelina
8. júl 2012

@vecernicci děkuju, oni na něm netrvají, jenom mi to přišlo pod balon takové vhodné. Ještě jsem někde viděla pod dortem vzor papíru jako balon, tak možná seženu takový. Jsi hodná. 😉

mizulienka
8. júl 2012

dakujem dievcence, mate pravdu, je to v pohode, krem krasne stuhol, uz je torta naplnena v chladnicke 😉

amadora
8. júl 2012

@vecernicci ďakujeeeeeeeeeeeeem 😵 a hľadala som včera aj na tejto stránke a nenašla som 😅

vecernicci
8. júl 2012

@amadora to se stane, že se člověk překoukne, já když něco hledám, tak to taky nemůžu zrovna najít a pak na to narazím, když to nepotřebuju 🙂

amadora
8. júl 2012

@vecernicci no to je tak asi pri všetkom 😀

luciahromadkova
8. júl 2012

@lucula73 ja som kupila smartflex-prichut pomaranc, ja potahovky tiez nemusim- moc sladke..., ale tato sa dala jest, dala som na mramorovy korpus a na pribinak+ ovocie a torta sa hneď zjedla 🙂

ajka82
8. júl 2012

@lifinka dakujem, urcite by si zvladla 😉 spodok je peceny na plechu a ten kusok hore je upeceny mramorovy z 2 vajicok v "babovkovaj" forme- taka kvetinka, bez vyrezaneho stredu, ten som ani neuhladzovala, schvalne nech to vyzera ako nejaky kopec... a miesala som viltonky gelove zltu s hnedou-pomer odoka, tak ti presne nepoviem(cca 3:5) 😅

katulkaaaaaa
8. júl 2012

ahojte moja vcerajsia

lucula73
8. júl 2012

@luciahromadkova no pomaranč tam kde chcem objednať nemajú.....ale som tu čítala,že je výborný 😉
@dadka212 @pipka ďakujem kočky,no asi skúsim tú čerešňu,mne je to tiež jedno,len aby to zas nebolo moc príkre...ten citron nie je moc výrazný?
inak 38 eur za 7kg je dobrá cena,nie??

mamina1978
8. júl 2012

@vecernicci Dakujeeem, vies ja som vtedy to naradie a mysky tiez robila z mliecneho ,recept od teba , ale tie boli len par dni na sucho a potom na torte len chvilocku 😉 😀

bambula1307
8. júl 2012

@vecernicci juuj ano videli sme v spravach ako to u vas vycinalo 😒 no nepotesi to..skoda trampoliny 😒

bzucinka2
8. júl 2012

@pristela diky, pomohlo 😀

bambula1307
8. júl 2012

Divky ja som vo piatok nabehla do tznicke na trnavskom myte v Ba a teta ma do 16.7 dovolenku tak som nic nekupila ☹ z tych formiciek

dm1
8. júl 2012

kocky docitat vas je asi nemozne kedze som bola od stredy prec u nasich a odskocila som si domov len so stvrtka na piatok torty urobit 😝. ta coko torta v tomto teple..... vrrr takze vsetka kreativita sla bokom a bola taka aku som uz robila lebo viac ako 4 ruze z cokohmoty nehrozili 🤐

vlada111
8. júl 2012

@dm1 Dani krásne ich máš

lucula73
8. júl 2012

@dm1 po bokoch tej čokoládovej to je čistá čokina či??krásna je inak,ja som mala na budúci týždeň robiť čokoládovú a čokotransferom,ja neviem či to skúšať....už som im povedala,že asi len poťahovanú 😝
mne sa to pred 3 týždňami strašne topilo tá čokoláda 😕 😒

dm1
8. júl 2012

@lucula73 no je tam cista coko aj ked inak davam riedenu ale v tom teple sa nedalo riedit topila sa aj cista...

dm1
8. júl 2012

@vlada111 dakujem Vladi 😉 . Caka ma posledny perny tyzden a potom si konecne oddychnem 😵

lucula73
8. júl 2012

@dm1 som si to myslela,tak radšej dám čokoláde pokoj 🙂

wera.g
8. júl 2012

@dm1 joooj prenádherné sú 😉 a smiem sa spýtať, čokohmotu si robíš, či kupuješ? Ďakujem moooc 😉

wera.g
8. júl 2012

taaaak moje prvé pivečko... no bojovali sme, oslávencovi sa ale veľmi páčila, tak som veľmi rada 🙂 poťahovka je inak PDT špeciál, úúúúúplná paráááda, prežila aj 20 min cestu autom bez klímy a vonku bolo 33 v chládku (manžel mi spravil parádnu krabicu z polystyrénu)

dm1
8. júl 2012

@wera.g cokohmotu si robim na 200g cokolady 4 lyzice sirupu bud kukuricny, psenicny alebo aky maju 🙂. Alebo doma robenej glukozy. Treba vmiesat ten sirup do rozpustenej coko a dat na strech foliu a po vychladnuti do ladnicky

wera.g
8. júl 2012

@dm1 Ďakujem moc 😉 a dá sa s ňou potom robiť tak nejako ako sa robí s poťahovkami? Keby som tým napr chcela tortu potiahnuť...