Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
29. júl 2012

@pipka pocuj tu v centrume mal nas cinanko aj ornamenty ako si dala aj tu detsku sadu vykrajovaciek-ale tu om kupovala ja jednu, tak neviem ci bude este mat... pojdem ti zajtra kuk? mam to hned pod oknom, vlaste len cez dvor...

ajka82
29. júl 2012

@pipka inak ja na dlhe diely nechodim, bola som tam rat lebo sa mi nechcelo kvoli farbe do ruzinova ale aj to som potom zistila ze som pri 4 farbach vtedy zaplatila o 1,90 viac ako v tortomanii, tak ist do ruzinova mhd na otocku este usetrim, az na cas 😝

pipka
29. júl 2012

@ajka82 jeeeej anooooo, to by si bola zlataaaaa 😉 niezeby som to ja k centrumu mala z Dubravky daleko 😀 ale akurat teraz budem dva dni bez afta a teda elinou sa mi tam s detmi nechce trepkat 😅
tak kukni ak by mali, daj vediet, ja si pre to k tebe pridem 😉

len teda musim potom @vecernicci informovat, ze ju uz mam, ak ju kupis 😉

pipka
29. júl 2012

aj ja chodim radsej do tortomanie,...nielen kvoli lepsim cenam ale aj ochote 😅 , ale obcas sa stane, ze tam nieco nemaju, tak vtedy na dlhe zbehnem...napr. tie tvrde kartonove podlozky tam kupujem, tie v tortomanii nemaju, tam maju len tie makke 😒 😉
ale prevazne z mojej materskej ziju v tortomanii 😅 😀 😀

ajka82
29. júl 2012

@luciahromadkova pecenie hrou rychlo posiela

inak teraz som to zahliadla ako dala vecernici linky...nas cinan mal ten garretovy vykrajovac, to je akoze na co? som to moc tam nestudovala 😕

pralinka25
29. júl 2012

@simasa @pipka dakujem 🙂

pipka
29. júl 2012

@ajka82 a v tej trznici si uz bola? maju este dovolenku? ..ci uz tam mozem nabehnut? 😕 😅 😀 😀

ajka82
29. júl 2012

ja jedine co chcem su vykrajovacky mickey mouse a minnie... som pisala jednej na mmb, ale neviem ci je na dovolenke ci preco neodpisuje uz skoro tyzden ☹

ajka82
29. júl 2012

@pipka tam mali napisane do16teho...tak uz by tam mali byt...ale nebola som

luciahromadkova
29. júl 2012

@vlada111 dakujem

pipka
29. júl 2012

@ajka82 no skusim tam kuk koncom tyzdna...zas tam otrepem 😅

vera1132
30. júl 2012

zo včerajšej oslavy mali, sme ju objednanú ovocná s vanilkovym krémom. 😉

marci2305
30. júl 2012

@luciahromadkova Ďakujem 😉 Čokopoťah si robím sama, recept mám od pristely-Žanetky. Je super!
200 g čokolády - 52% z Lidla, 180 g marshmalow cukríkov, 1 lyžička masla, 4 lyžičky smotany na šľahanie, prášk. cukor.
Postup: Čokoládu rozpustíme nad parou, pridáme cukríky, maslo a smotanu a vymiešame s prášk. cukrom 140-180 g. Hmotu si nechám trošku vychladiť, aby som s ňou mohla pracovať a postupne pridávam prášk. cukor. Tak od oka.

bzucinka2
30. júl 2012

@aduskatt
@pristela dakujem, ja robim tiez z kruhov a vcera som pozerala este vidao a tam robila zo slziciek.. tak som bola prekvapkana... 😀

bzucinka2
30. júl 2012

@luciahromadkova ja som spokojna s www.natortu.sk a este ked ti daju aj 5¨zlavu tak super... farby gelovky ma vyjdu 1,92, spreje 6,40....

bzucinka2
30. júl 2012

@simasa nafot 😀

huxy
30. júl 2012

žienky,ktoré máte možnosť nakupovať cez ebay.co.uk,tak sa dajú kúpiť rôzny vypichovačky,vykrajovačky,vykrajovacie lišty a ešte iné veci za dobré ceny /oproti cenám v slov.internet.obchodoch/
napr.:
http://stores.ebay.co.uk/city-walk/Cake-Plunger...

misa1982
30. júl 2012

Ahoj vsem,holky napiste mi prosim recept na tresany krem a muzu tam do toho dat kompotovane jahody a kolik?dekuji!

pristela
30. júl 2012

@vera1132 co to je to zelene tekute pod poťahom ????? 😨 😨 😨

lifinka
30. júl 2012

ahojky holky, chtěla jsem vás poprosit o inspirace- něco s traktorem pro 2letého kluka? Děkuji

aduskatt
30. júl 2012

@bzucinka2 ja vacsinou robim s tou vykrajovackou na medovniky, xixi........ale videla som uz aj z koleciek, aj zo slziciek..a.....to je rozne.....podla mna je to sumafuk, hlavne, ze to krasne dotvarujes🙂

aduskatt
30. júl 2012

@pristela mne sa toto stalo, ked oslavenci mali tortu na stole dlhsiu dobu, a bolo vonku 36 stupnov v tieni:(....to bola ta trojposchodova s mickeym a minnie........a znutra to tieklo z kazdeho poschodia dolu...............este ze to zjedli hned ako to rozkrajali, inak neviem, neviem

pipka
30. júl 2012

@pristela podla mna slahacka pod potahom roztopila potah...ci? 😕 😅

pristela
30. júl 2012

@bzucinka2 andelicka aha co pre teba mám 😀 je to foto z netu , néééé moje, este som podla neho nerobila ale chystám sa skusit 😅

vera1132
30. júl 2012

@pristela bolo teplo a roztapal sa nam potah, tak to vyzera tak

pristela
30. júl 2012

@aduskatt no mne sa toto este nestalo, a dufam ze ani nestane, bleeee, zlate dobre maslo s cukrom a odrezkami 😵 jedla som jednu tortu na oslave dnu bola asi falosna parizska a pod potahom neviem co ale z dnuka bol slizky a bolo to maximalne nechutne, mna slizke veci totiz napínaju, mala som vtedy trosku problem slusne to dojesť 😕

@pipka jasne slahacku pod potah ani nahodou!!!!

Mne to zelene pripomina tu polevu ruzovu na puncakoch 😅

pristela
30. júl 2012

@vera1132 fuha, to fakt az takto ? 😕 chuda torticka 😕 ale dnu vypada mnamkovoooooo 🙂

vera1132
30. júl 2012

@pristela ved to. hrozne teplo, a to sme ju brali do Blavy, a držali celú cestu pri klimatizacii, a moc to nepomohlo. ale bola dobrá 🙂

aduskatt
30. júl 2012

@pristela ja som tam davala maslovy krem....a toto mi tych 36 stupnov proste urobilo..v tom teple ten maslovy trosku pustil a v torte uz bol pribinakovy....inak mam taky problem ako ty s tym napinanim☹...........ta torta bola v tych 36tich stupnoch na stole mozno aj hodinu............inak, pokial nie su taKETO PEKELNE PODMIENKY, TAK V POHODE🙂))...............btw, ja iny krem ako maslo s cukrom a odrezkami nedavam pod potah🙂.teda nie mne, ale torte a oslavencom🙂

larah
30. júl 2012

holky,práve som dokončila slivkový lekvár v trube, robili ste ho už? mám ten recept už dlhšie, ale bála som sa toho, no je to supeeer,nemusíš pri tom stát a nič nie je zaprskané 🙂 😀