Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
7. sep 2012

@eliska22 a to sa ti robia bubliny v mmf alebo ked potiahnes tortu a ides hladit mas tam bubliny?

luci79
7. sep 2012

@aduskatt dakujem, to robievam 😵

aduskatt
7. sep 2012

@luci79 tak ja neviem, ci sa este nieco ine da dat pod potah🙂) teda okrem masloveho kremnu, ktory davas priamo do torty🙂

adenka
7. sep 2012

prave dokoncena... este doladim detajly a chyba sviecka... opat postavicky karsna praca @ajka82 🙂

eliska22
7. sep 2012

@pristela tie bubliny sa mi robia pri vaľkaní hmoty, ale aj také malé hrčky a to som ešte nikdy teda nemala ☹
a to ja aj umývam tie americké od toho cukru, takže to v tom nebude 😝
tortu som s tým potiahla už, vyzerá to desne, torta je pre segru na zajtrajšiu oslavu, tak snáď to prežije, chcela som urobiť takú krásnu čistú tortu a teraz idem maskovať tie hrčky tak rozmýšľam ako to urobiť aby to aj vyzeralo 😕 takže tak zatiaľ

eliska22
7. sep 2012

@simasa to je nádherná torta a ten kvet veľký je úplne úžasný 😵 😵 😵

pristela
7. sep 2012

@eliska22 aha , tak to neviem preco sa robi , ale raz som to mala aj ja a tiez som nevedela ☹

simasa
7. sep 2012

@eliska22 Dakujem, to by mala byt magnolia 😅

maca77
7. sep 2012

@janula.h @eliska22 @pipka
@yamahafazer
@jakelina
@simasa
baby krásne ste tu víkend začali 😵 jedna krajšia ako druhá ....

... mm práve vezie NINJAGo .... a ja poslednú dobu nadávam že si ľudia ešte nevymyslia 😀 😀

@simasa ako robíš prosím tie ruže, že vonkajšie lupene máš také oddialené? .. krásne sú 😉

@anibas ja o týždeň ... svadobná ... bielo- fialová 😀

jper
7. sep 2012

@eliska22 mi se tak občas dělají bubliny - tak jsem pak hmotu znovu prohňácala a silou pomačkala, jako kdybych chtěla ty bubliny vymáčknout - nevím jak to popsat a pak po pořádném propracování to bylo dobré.

maca77
7. sep 2012

@eliska22 mne sa občas bubliny robia pri hladení hmoty... napichnem to ihlou a uhladím ... ale tie hrčky neviem z čoho môžu byť 😕 😒

jakelina
7. sep 2012

@eliska22 jo a ještě na ty bubliny, zkoušela jsem po vytažení z lednice s tou hmotou trochu potřískat o podložku. Víš jak myslím, udělat kouli a bum o podložku a opakovat, ten vzduch se z toho vytřískal a už jsem pak neměla ani jednu. 😀 😀
Ale doma si mysleli, že mi šibe, takové rány to dělalo. 😀 😀 😀

simasa
7. sep 2012

@maca77 Tie spodne lupene lepim len tak zo spodu na ten pucik. Nie na cely. To sa neda vysvetlit! Hybaj na stretko 😀

blcha
7. sep 2012

ahojte prosim vas chem sa spytat ako sa pouzivaju taketo kliestiky http://www.webareal.sk/formy-na-pecenie/eshop/0...

mia114
7. sep 2012

ahojte
po straaasne dlhom case som tu 😅 terazsom bola dost v praci tak som nemala cas sem chodit. napiekli ste kraaaasne torty, pri niektorych som kukala aka nadhera 😵
ja som teraz moc nepiekla, cez prazdniny, ale teraz zacinam znova ked uz su deti v skolke tak sa uz aj tesim na pecenie 😅 🙂
minule som len tak torsku nakukla sem a niekto ste pisali o dakej pomocke na marcipan, co sa predava v davinci, sa z toho vytlaca ta hmota, ako snurka a tak, prosim napisete mi ako sa to volalo, som si to nezapamatala 😅
a este som len malinko zaregistrovala ze pouziva niektora daku novu hmotu na kvety ktora hmota to je?
Inac uz sa tesm na stretko, dufam, ze deti budu zdrave a nepadne mi do toho nic, muz mi vtedy odchadza do irska tak deti aj tak pojdu k babke. Inac stale neviem co mam spravit ako darcek na to stretko 😅 a taktiez co mam doniest, daco upiect alebo akos te sa dohodli, ja vobec nemam prehlad co ma mrzi ze sa potom takto musim na vsetko pytat 😕

anibas
7. sep 2012

@simasa prekrááásna - a tuším krémová 🙂 🙂

simasa
7. sep 2012

@anibas dakujeem! Ano, ako inac 😀

janula.h
7. sep 2012

@jakelina nudný????? bohovskýýýýýýýý

@anibas 😀 😀 😀 😀 hhaha hej jak vieš ale pššššššt 😝

eliska22
7. sep 2012

díky kočky za Vaše postrehy s bublinami 😀 keď to zatvrdlo na torte, tak to nie je tak vidieť, o chvíľku pridám foto ako som to dopackala 😅

eliska22
7. sep 2012

inšpirácia od @dadka212 ale teda inak to malo vyzerať, no čo už, ja som Vám taká unavená, že neviem ako dobojujem tú poslednú čo ma ešte v chladničke čaká 😔

vlada111
7. sep 2012

@mia114 hmotu som skúšala ja, je to http://www.natortu.sk/gumpasta/renshaw-na-kvety...
Ak si si všimla tú bielu s fialovými ružami, tie ruže som robila z nej v kombinácii so smartflexom Velvet 1:3

luciahromadkova
7. sep 2012

@eliska22 krasna 🙂

maca77
7. sep 2012

@simasa oj ako rada by som prišla ... ale tuším ste sa dohadovali na 22.9 a to máme už dávnejšie naplánované stretnutie zo školy ...
... tak kto bude niečo ukazovať len foťte a foťte ....

lucula73
7. sep 2012

@eliska22 krásna torta,možem si ju uložiť? 🙂

maya30
7. sep 2012

@eliska22 robila som dnes ten cierny potah, dala som do cukrikov tmavu cokoladu a extra gelovku - no uzasna cierna sa z toho spravila, na potiahnutie parada, juuuj dakujem za super tip, taky kamen zo srdca mi padol, isto ho bolo pocut aj k vam 😀
...inak nadherne je to srdiecko s kvietkami 🙂

eliska22
7. sep 2012

@lucula73 môžeš jasné, aj ja som sa inšpirovala 🙂

eliska22
7. sep 2012

@maya30 jé ďakujem, to som rada, že sa zadarilo s tou čiernou 🙂 🙂 🙂 a to srdiečko tu už boli brať a híkali od radosti, tak som šťastnáááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

dajna11
7. sep 2012

Pat a Mat a nehoda s kyticou 😀

dada2007
7. sep 2012

micušky......krásne tortičky pridávate 😵 😵 😵 😵

dada2007
7. sep 2012

baby........prosím vás, jedlá oblátka.......ako s ňou? nejaké rady, typy?......ako sa to lepí? medom? či pipingelom? či dakujéééééééém