Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
26. sep 2012

@mamina1978 dakujeeeem uz mi to je hned jasne 🙂

aduskatt
26. sep 2012

@ikula2 jasom robila floristickym dratikom tie obluky, obalila som ho tak ako som potrebovala, mrk sem
a ked chces tenucke, pouzijes tensi

annika11
26. sep 2012

ahojte baby, mám otázku, dúfam, že mi poradíte, aká čokoláda by sa najviac hodila na takéto niečo?

dajna11
26. sep 2012

@miciatko no ja som doteraz tolko nemala ako tento týžden....čo už,nejako to zvládsnem....už mám Homera a Márč Simpsonových hotových:!)

lucula73
26. sep 2012

@aduskatt ty miešaš tuším mmf s smartflexom....nevieš mi povedať,či sa mi to dobre ofarbí na červeno?či radšej len čistý smartflex? 😕 idem robiť požiarnicke auto 😝
ďakujem 😉

aduskatt
26. sep 2012

@lucula73 si zafarbi MMF este roztopene🙂 ja som davala extragelovku a v pohode

simasa
26. sep 2012

@ikula2 ze vraj na to baby pouzivaju nejaku umelu travu, ktora sa da kupit u Cinanov v obchodoch.

jaja555
26. sep 2012

@annika11 buď kinder čokoládky, alebo merci čokoládky

mia1111
26. sep 2012

@annika11 - žeby Kit-Kat, alebo také niečo? Len rozlámať na tie jednotlivé dieliky ;). Treba popozerať pri čokoládkach v obchode, určo na niečo natrafíš 😉
https://www.google.sk/search?q=kit-kat&hl=sk&pr...

mizulienka
26. sep 2012

baby, ktore ste robili margaretky...robim ich z dvoch kvetiniek, dam ich spolu a prilepim zlty stred...ale ja chcem, aby mali lupienky vydvihnute tak dohora
mam urobit jednu kvetinku, dat ju troska presusit do formovaca potom uroibt druhu kvetinku nechat ju troska vyformovat a az potom zlepovat dokopy?? je to taka elementarna vec, ale chcem, aby vyzerali co najrealnejsie.
sice margaretky maju lupieny rovne, ze? 😀 😀 😀

jper
26. sep 2012

@mamina1978 Děkuju - kuknu do toho kik nebo na ty kuličky. Tohle mě nenapadlo, není to úplně jak ty ozdobné, ale zajímavější jak klasika to bude :D

annika11
26. sep 2012

@jaja555
@mia1111 jaq viem, že to vyzerá na kit kat, len ma napadlo, či sa nenájde aj tabuľková čokoláda, ktorá má riadky, nie kocky, či nemáte nejaký dobrý tip.....ja som kedysi raz takú kúpila a ani za svet si neviem spomenúť, aká to bola

mirfa
26. sep 2012

babenky šikovné, z ktorej stránky objednávate ten smartflex? pozerala som to a tých stránok je viac, tak ale chcela by som niečo overené 🙂 vážne klobúk dole pred tými Vašimi krásnymi výtvormi, to sú hotové umelecké diela, škoda aj zjesť 😉

vierka0
26. sep 2012

@annika11 podla mna to je kitkat 🙂

mizulienka
26. sep 2012

@ikula2 vcera som natrafila na tie tenucke travy len si za nic nespomeniem v ktorom eshope...ked dam deti spat, skusim pozriet.

annika11
26. sep 2012

@vierka0 aj ja si to myslím, len som chcela vedieť, či sa nepoznáte aj nejakú inú čokoládku, ktorú by som takto nalámala...poprípôade či sa niekde nedajú zakúpiť čisto čokoládové ,,paličky,,

mishulle
26. sep 2012

@annika11 mohli by to být merci nebo kinder

pristela
26. sep 2012

@aduskatt zlatko , vypada to tak že ťa pridem navstivit 😀 teda pokial sa mi nepodari vyhovorit im aby si u mna objednali len 5kg svadobku s donáškou! do TT ! 🙄 za tu sumu by si v tt mohli objednat velku krasnu 7kg

holky pisali davnejsie ze take tie "trávy" kupuju u činankov za par šupov- je to jasne ze nejedla dekoracia na torty

aduskatt
26. sep 2012

@pristela naaaa sak dondzi🙂

sisix
26. sep 2012

Pro moji maminku. Coko korpus, mascarpone s malinama.

sisix
26. sep 2012

Jeste tam prijdou motylci. Hihi trochu detske, ale moje mamina je takova prdnuta, tak ma i takovy dort 😅

vlada111
26. sep 2012

@mizulienka Luci tie lupienky sú vytenšované v strede kosticou, tak sa krútia tie lupienky. Potom napr. daj uschnúť do bonboniery.

mia114
26. sep 2012

ahojte
moja dnesna torticka, snad sa podoba na to co ma 😅
inac, vy ste toho zase popisali 😕 nemam vas ani kedy precitat. tento tzyden ma este cakaju 3torticky tak budem mat zase co robit.

blcha
26. sep 2012

@lussy23 dik no ono mal byt ten saso povodne oranzovy ale nemala som biele cukriky tak som dala trocha ruzovych trocha modrych co mi doma zostalo a myslela som ze zafarbim oranzovou farbou ale neako to nevyslo ale sak pacil sa aj taky tmavsi je to moja asi 5 torta takze sa stale ucim 😉

mia114
26. sep 2012

zabudla som fotky 😅

weronnka18
26. sep 2012

ahojte,poprosím o radu - ako by som spravila ozdobu na takúto tortu - http://www.google.sk/imgres?q=torta+slniečko&hl... teda že čím by som spravila tváričku slniečku - že kde by som to zohnala??

aduskatt
26. sep 2012

@weronnka18 to nezozenies, to musis urobit🙂

sisix
26. sep 2012

@weronnka18 jr to vse deane potahovkou

nika1985
26. sep 2012

@lussy23 dakujem no ani ja som to nechcela robit ked som pocula ze pomnik som 3noci nespala a nevedela si to predstavit ale poslali mi foto ako to chcu co uz narobim ked si niekto rozkaze ja osobne by som taku tortu dostat nechcela.

luciahromadkova
26. sep 2012

@annika11 asi kit-kat cokolada ako pisu dievcata, ale mozes pouzit aj piskoty dlhe, trubicky plnene alebo aj neplnene http://www.dru.sk/dru-trubicky-neplnene-vnutri-..., najdes aj v lidli a aj v billealebo aj cokoladove rulicky
http://www.pravacokolada.sk/sk/21-cokoladove-ty...