Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
24. okt 2012

moje jedny muffiny

pristela
24. okt 2012

@florentina no ako to nazvat .. nieje taky elasticky ako ostatne hmoty, nedá sa až tak natiahnuť /myslím tým poťahať nie potiahnutie torty/ tak ako mmf alebo smartflex , marcipan potiahnes trosku viac a roztrhne sa ti , treba s nim opatrnejsie a hlavne nemá taku hladku štruktúru /nepaci sa mi na výzor/ a je pevnejši než ostatné hmoty - tu zas myslím pri poťahovani,ked ho miesiš , valkáš ... ale modeluje sa s nim super myslim postavicky atd . bo sa daju upravovat aj po hodinach , nieje to stvrdnute, nepraska to ked s tym pohnes ale drzi si napriek tomu tvar - asi tak si to vnímam ja , ale mozno niekto iný to má inak , vsak vies 😀

mamina1978
24. okt 2012

@lokalistin
a aj ostatne dievcata........
nasla som video, kde dokonca jedna zienka dala na slahackovu tortu oplatku a vydrzala v pohode aj pol dna na torte . Trik je v tom , ze ona dala Sahnensteif - Stuzovac slahacky ,klasicky....... ktory sa dava do slahacky, tak ona to vysypala na tortu a na to polozila oplatku. 😉 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=wrMmJuXrxJ4

Takze si myslim , nemam vsak vyskusane, ze ten jemnulinko natrety povrch hmoty medom a umiestnenie oplatky by malo super fungovat, bez akych kolvek rozmazanych farieb........ 😕
Aj vianocne oplatky my lepime medom a nic nepresvita 😉))))

mariann2
24. okt 2012

@mamina1978 jéj, pozerám moja torta, teší ma, že sa ti páčila 🙂
@dajna11 ja som robila pata a mata pre dospelých, ako vyskakujú z torty, má to dve výhody, nemusíš modelovať nohy a ani žiadny "príbeh" to nemusí mať 😀

pristela
24. okt 2012

@florentina a este ma napadlo , ze ja som ho nevyvalkala pri potahu na hrubo , ale normal na tenko , bo som mala naposledy objednane len 1kg marcipanu a musela som s nim potiahnut poschodacku takze pohoda sa da potahovat aj s na tenko vyvalkanym takze v tom rozdiel nevidím , len v tej plasticite asi.

florentina
24. okt 2012

@pristela popsala jsi to super, já z toho mám ten samý pocit, přestože jinou zkušenost nemám. A věřím, že vyválet se dá taky na tenoučko, ale pak se mi právě dost trhal a když ho necham trochu silnější, tak se mi s tím právě dělá líp. Respektive mě se vždy trhá jen na rozích či hranách, jak přehodím hmotu přes dort a než uhladím a ořežu, tak jak se hmota táhne gravitací dolů, tak se to trhá a když to udělám silnější, tak než to oříznu a připlácnu na dort tak se to natáhne, ale nestačí se to roztrhnout...jestli jsem to tedy popsala srozumitelně...a právě ta struktura mi na tom taky vadí, proto bych s tím nikdy nepotahovala čistě hladký dort bez odzob, hrozně by to vyniklo....a děkuji....

aduskatt
24. okt 2012

....a co urobime s pomletymi vlasskymi orechmi, ked nam trochu ostane? praskneme ich do syrovocibulovej pomazanky..baby, je to neskutocna dobrota🙂

florentina
24. okt 2012

@aduskatt a jak děláš sýrovocibulovou pomazánku?...mám tady ty umleté ořechy 😵

sisix
24. okt 2012

@patrikmisko holky ju delaji ja nedelala

dadka212
24. okt 2012

@zuul no to je krásna torta 😵

aduskatt
24. okt 2012

@florentina podla chuti, tak rozne, ale teraz som nastruhala dobry tucny 45% eidam, pridala majonezu, pomer asi 1/1, dve male lyzicky horcice, jednu malu nadrobnucko nakrajanu cibulu a dve lyzice mletych orechov.vsetko zamiesat......... a k tomu nezdravy biely cerstvy rozok🙂
a sorry za mimotemu

florentina
24. okt 2012

@aduskatt vždyť ono to tady při všem tom sladkém třeba přijde někomu k chuti 😉 ...a děkuji

mariann2
24. okt 2012

kočky, robili ste už niektorá s isomaltom??????????????????????a videli ste niekde v eshope teraz priehľadný? ja som ho pred pár dňami videla, ale neviem kde ☹

aduskatt
24. okt 2012

@florentina no, mne hej, uz idem treti rozok schrumat🙂 a nemas za co🙂

dajna11
24. okt 2012

@mariann2 uf ked som tu vyskakovaciu ešte nerobila....je to náročné?

mariann2
24. okt 2012

nie, čosi, je to jednoduché a efektné http://www.tortysnov.sk/fotopostup/rozstrapkana...

aduskatt
24. okt 2012

@dajna11 nene, vyskakovacia JE UPLNE JEDNODUCHA🙂

aduskatt
24. okt 2012

@florentina poslusne hlasim, ze aj u ostatnych clenov rodiny sa pomazanka stretla s nadsenymi ovaciami🙂)

sisix
24. okt 2012

prosim holky co znamena posypeme omrvinkami a orechmi 😀 diky

mia1111
24. okt 2012

@mariann2 ono je viac druhov isomaltu? Ja som robila len raz, keď som ho roztopila, bol priehľadný 😕 😅 , tak neviem. Ale to som robila len liate ozdoby a odliatky zo silik.formičiek čo mám na pralinky...

lawli
24. okt 2012

kočky prosím nejaké inšpirácie na Spidermana ...dnes som dostala prvú takúto objednávku a mne sa táááák tie totičky nepáčia...možno mate niektorá uloženú peknú 🙂 ďakujeeeem 😵

luciahromadkova
24. okt 2012

@lawli no mne sa "pacia" tieto /tiez nemusim spidermana/

dm1
24. okt 2012

@mariann2 ja som myslela ze je len priehladny a farbi sa to gelovkami 😲

njonja
24. okt 2012

Pridavam , devcence, moje prve tri pokusy o sexi zeny na sposob - skriatok-bosorka. Este im chybaju skriatkovske capice a dake datajly.. @pristela, moja, pri tej zelenej som sa snazila spravit nos, ako si hovorila..nooo, este potrebujem prax🙂 Tie ostatne som robila mojim starym sposobom, ktory sa ale chcem odnaucit🙂
ta cierna ide akoze z kvetiny...

luciahromadkova
24. okt 2012
mamina1978
24. okt 2012

@anibas Prosim ta ......teraz som tu nasla v tvojom postupe http://www.tortysnov.sk/fotopostup/kosik-s-huba...
, tu moju vytuzenu pomocku na vyplet 😵 😵 😵 😵 😵 , co mi tak velmi chybala pri mojej ranajkovej tacke,co som si ja omylom kupila murivo 😅 😅 😅 😅
Odkia ju mas ???????!!!!!!!!!!!!!! prosiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmm 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😉 😉 🙂 🙂

lawli
24. okt 2012

@luciahromadkova sú krásne ,ta posledná sa mi celkom pozdáva...no neviem nie som s tým stotožnená...ale čo už zákazník náš pán ☹

eliska22
24. okt 2012

@njonja tu len napíšem ty brďo !!!!!!!!!! to ma napadlo prvé 🙂

eliska22
24. okt 2012

@yamahafazer tie muffiny sú superské 😵 😵 😵

sisix
24. okt 2012

prosim je tu nejaka holcina co mi prozradi co jsou to ty omrvinky? Jsou to odzerky? Delam marlenku a nahotu mam tak omrvinky s orechy