Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
4. nov 2012

@janula.h ten rafik to bolo len tak, ze je aj take...ale doooost drahy, ked sa vela nepece take 😒

mrka2
4. nov 2012

@1zaza paradne torty. tie opicky su kraaasne! 😵 😵

luciahromadkova
4. nov 2012

@1zaza krasne torty, ta s opicami je velmi milá 😵 , ale aj ostatne 🙂

jakelina
4. nov 2012

@1zaza všechny jsou úžasné, krásně vypracované.

1zaza
4. nov 2012

Ďakujem za pochvaly a palčeky

alenv
4. nov 2012

ahoj děvčata tak přidávám 2 z tohoto týdne🙂

pristela
4. nov 2012

@janula.h andelicka tym vyrezavanim z plechu ale budes mat moooc "odpadu" odrezkov 😕 ja bych upiekla normal kruh najvacsi aky mam doma /32 tusin/ normal naplnila a upiekla by som na plechu korpus a ten by som narezala na pasy aku vysoku budes mat tortu a obtacala okolo torty+plnku medzi to, tolko vrstiev aku velku ju chces mat 😉 akoby si robila mantinely , ja uz tak jednu robila ked som este nebola zasobena tolkymi tortovnickami 😝 a mas to bez "odpadu " 😉

pristela
4. nov 2012

inak holky dnes sme s muzom kupili ovocie na peceny caj a tie moje zmrdky malé 😵 polovicu hned dnes vecer zpráskali 😠 😠 😠 ale ked im kupim hnile vyhadzujem ! a ked potrebujem ja, tak jedia akoby v zivote nemali 😠

eliska22
5. nov 2012

@1zaza vitaj a nič nepýtaj 😀 ale nie to sranda 😉 krásne tortičky, tá opičková nemá chyby 🙂

jenie123
5. nov 2012

ahojte kocky.. neskutocne torticky ste opat urobili.. a ta rapunzel nema chybu.. fantasticka.. 🙂 🙂 pridavam jednu moju, bola robena sestre k narodeninam.. jogurtova plnka s cucoriedkami..

marci2305
5. nov 2012

@alenv Dobré.....😀 Paráááádne... 😉

hajajanka
5. nov 2012

Ahojte, kocky. Mohli by ste mi poradit ohladom potahovacej hmoty na tortu? Mam v plane urobit na tortu potahovaciu hmotu zo suseneho mlieka, prask. cukru atd. Je mozne urobit si tuto hmotu napr. 2 az 3 dni vopred? Chcela by som to vyskusat, ale chcem si nechat take zadne dvierka, ze keby mi to nevyslo, aby som si stihla kupit marcipan 😀

artepf
5. nov 2012

@hajajanka můžeš si marcipán v pohodě udělat pár dní dopředu, taky to tak dělám, aby mě to při samotném potahování dortu nezdržovalo. Já si teda už nějakou dobu kupuju směs na mléčný marcipán, ale taky si ho vyrábím třeba dva dny předem. Potom jen stačí dát na chvíli do mikrovlnky a propracovat 😉 .

hajajanka
5. nov 2012

@artepf Dakujem velmi pekne za odpoved. Ak sa este mozem spytat, pouzivas aj potravinarske bielidlo? Chcela by som bielo-ruzovu tortu a chcem si z netu objednat nieco na vybielenie tej hmoty. Je ta farba potom cisto biela?

glee
5. nov 2012

Ahojte, obdivujem vase torticky. Ja som este len zaciatocnik, teraz na svoje narodky som urobila moju druhu potahovanu tortu v zivote, prikladam fotecku.
Plnena bola tvarohovym kremom s malinami.

glee
5. nov 2012

@mia1111 Ahoj, prosim ta, ako sa robia tie coko-mantinely? 🙂 Dakujem.

ajaku
5. nov 2012

dievčatá krásne kúsočky pridávate, pozerať to tu je také pohladenie pre dušu.
Ja som robila svoju prvú Kitty, na hlávke sa mi pretrhol poťah, som bola zúfalá, lebo viac som nemala, nebolo to moc vidieť, ale mrzelo ma to. Tu je baba jedna

majjat
5. nov 2012

dievcata mozem nahradit kukuricny sirup do mliecneho marcipanu aj sirupom inym bezfarebnym, napr. lipovym??

jakelina
5. nov 2012

@majjat lipový nezná, to si spíš uvař glukozu, když nemáš ten kukuřičný, aby ti to nedělalo nějakou neplechu. 😉

glee
5. nov 2012

@muffinka8 Ahoj, mohla by som ta poprosit o recept na mramorovu piskotu? 😵 dakujem!

vlada111
5. nov 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 tak sa dievčatá pekne tortičkujte, ja dnes odchádzam do nemocnice. Budem tam mať notebook, tak sa po pôrode ozvem. Držte mi palce, nech to už mám za sebou 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dada2007
5. nov 2012

@vlada111 drž sa! 😵 😵 😵 tešíme sa na správičky 😵

jakelina
5. nov 2012

@vlada111 myslím na tebe, musí se ti škytat a pošli pak někomu sms, ať víme novinky jako první 😀 😀 😀

bzucinka2
5. nov 2012

@janula.h ja mam rafik kruh 32 a to sa mi ledva zmesti na plech 🙂

bzucinka2
5. nov 2012

@vlada111 jejda, super, drz sa a nech to mas za sebou hlavne co najrychlejsie a bez komplikacii 🙂

dadka212
5. nov 2012

@vlada111 držím palce 🙂 dúfam,že sa ozveš čoskoro 😵

mia114
5. nov 2012

ahojte
babulky obdivujem tie ktrore robite 3d auta a 3d torty, ja som robila dnes auto a nikdy viac 😝 😔 tu je foto

ajka82
5. nov 2012

babyyy aka super ponuka dnes...len neviem ci by ma mm neprizabil ked to vezmem...bo je to na 21.12. -4 torty jedna z toho velka hlavna na 50tku, tri mensie plus zakusky...teda nieco na sposob semifreda cca 3kg... a ja neviem co pani povedat, bo na februar by chcela este dalsiu velku karnevalovu a mna to velmi laaaka vsetko
jaaaj no a vsetko nechava na mna, len jedna tie mensie torty nemaju byt moc sladke a jedna musi byt isto orechova...inak vsetko podla mna

muffinka8
5. nov 2012

@glee
250 g hladkej múky
1 prášok do pečiva (necelý)
4 vajcia
240 g práškového cukru
150 ml oleja
100 ml horúcej vody
kakao

Bielky ušľahať s polovicou cukru (120g). V druhej miske vyšľahať žĺtka s druhou polovicou cukru (120g). Postupne pridávať olej, potom vodu a nakoniec múku s práškom do pečiva. Do toho potom už len vareškou zamiešať sneh z bielkou. Z celého objemu oddeliť asi tretinu do inej misky a pridať kakao (záleží od druhu kaka že koľko). Do maslom vymastenej a hrubou múkou vysypanej formy dávame postupne lyžicu kakaového cesta a na to 2 lyžice bieleho cesta a opakujeme kým všetko neminieme. Piecť na 150° približne 60 minút. Ja stále po 45 minútach idem skontrolovať, ale stále to tam nechám tých 60 minút. Keď sa mi spraví na korpuse kopček, tak hneď po upečení ho preklopím naopak a už ho tak nechm vychladnúť (samozrejme bez formy, z tej mi to pekne vypadne) Ak pečiem vo forme 23cm tak cesto narastie, že sa dá krásne na 3 časti prekrojiť. A keď pečiem v 20cm forme tak na 4 časti, lebo je poriadne vysoké.

A tu je môj prvý pokus v 20cm forme.