Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
27. dec 2012

@dm1 no dufam ze ho za tyzden zlacnia na 9€ 😀 😀 😀 ale nevadi hlavne ze ho uz konecne mam , ale keby ho dali este dole kupim este jeden 😀 bo neviem ci mi toto bude stacit 😀

dm1
27. dec 2012

@pristela 😀 to verim ja som si pred sviatkami robila poriadok vo veciach a veru mi je malo nieco take by sa mi uz pomaly aj na vykrajovacky na pernicky zislo 😀

luciahromadkova
27. dec 2012

@dm1 , @vecernicci baby ja mam este vianoce a vy ze uz velka noc 😀 😀 😀 😀 , ale zas to nie je zly napad pokukat po velkonocnych vykrajovackach a vajciach....ved teraz konecne zacala trocha ruka posluchat pri zdobeni, tak nech si to este pocvici 😉

glee
27. dec 2012

Ahojte babule, potrebujem poradit - robim homera simpsna a ten ma modre nohavice. Kedze nemam modru gelovku, urobila som mu nohavice biele a zajtra by som ich chcela nafarbit. Nemam vsak absolutne skusenost s praskovymi farbami... ked zajtra kupim a nafarbim mu ich na modro, bude to dobre vyzerat? Kupit mozem hoc aku potravinarsku farbu (napr. aj z Tesca) alebo radsej z cukrarskych potrieb? Ako ju potom rozrobit? DAKUJEM

lucka_o
27. dec 2012

@glee mozes ich kludne nafarbit aj zajtra, budu lesklejsie nez ked farbis hmotu, ale bude to vyzerat dobre.a farba sa miesa s bielym alkoholom🙂

glee
27. dec 2012

@lucka_o jeeej, dakujem! A staci hoc aka potravinarska praskova?

glee
27. dec 2012

@anibas tak ta je super!!!! 😀 ale nakoniec si pan manzel rozkazal sam a bude to torta s Homerom Simpsnom, ufff. Som zvedava, ako mi to cele dopadne.

lucka_o
27. dec 2012

@glee no ja pouzivam len viltonky, snad ti este niekto napise, ale myslim ze by nemal byt problem 😉

pristela
27. dec 2012

@glee hoc aka praskova potravinarska ti staci a ma vyhodu ze vyschne, ked malujes gelovkou ta neschne

vlada111
27. dec 2012

@pristela aj mne by si mohla kúpiť tie silikónky kočica šikovná 😉

florentina
27. dec 2012

@dm1 ty perníčky jsou dokonalé! Nechceš hodit i fotku stromečku, to musí být kouzelné....
@vecernicci děkuji, snažila jsem se, aby nám doma ladil s vánoční výzdobou🙂...a robota mám taky slíbeného na příští rok, ale až k narozkám...tak určitě pak napiš, jak jsi spokojená!

florentina
27. dec 2012

@simasa jé došel? Já jsem tady objevila nahoře na liště nějaké dárečky, tak jsem je poslala dál, ale nevím kde se to vzalo a co to u příjemce udělá 😅...teda jestli mluvíš o koníkovském dárečku... 😉 A jinak mě velmi mrzí, že budeš omezovat dortíky, vždy se na ty tvé dílka moc těším, ale chápu, obvzvlášť začátek bude určitě náročný. Tak se drž, ať se v práci daří....

pralinka25
27. dec 2012

@lussy23 myslim ze tento dracik sati krasne podaril. ak ti nedrzi hlavicka pri telicku skus dat trosicku vody a kusok sparatka ale ako pisali dievcency mozno davas viac vody ako treba alebo si kup v najhorsom to jedle lepidlo. kazdopadne len tak dalej je vidiet pekne pokroky

@dm1 prenadherne su tie medovnicky. oci mi vyliezaju uz som si ich pozrela niekolko krat dokola a neviem sa vynadivat. aj tie z toho slaneho cesta sa mi velmi pacia. si velmi sikovna a s kopou trpezlivosti 😵

simasa
28. dec 2012

@florentina @nika1985
@dm1
Dakujem Vam, baby, ste fakt zlate. A dakujem este raz aj za ten darcek - nerobi to nic, len to tu mam a mozem to zasa poslat dalej (ale asi budem chvilku sebec, lebo je to take mile 😵 )
Ja sa nevraciam do prace po materskej, nastupujem do novej prace a budu to pre mna nove veci, takze zo zaciatku ten cas urcite nebude. Ale dufam, ze aspon raz za cas nieco "zosmolim" 😀 Este raz vdaka aj za tuto diskusiu, v ktorej sa clovek skutocne vela nauci - a staci tak malo - len citat 🙂 🙂

zuul
28. dec 2012

@ajka82 dakujem ti moc. spravim mensiu teda. 😵

frlka
28. dec 2012

@luciahromadkova dakujem za podrobne info 🙂

makinka2
28. dec 2012

holky pribináčkový krém můžu dát pod marcipán, chci jen namalou chaloupoku a už nemám máslo 😀, děkuji 🙂

anibas
28. dec 2012

@makinka2 nie - tam je tvaroh, ktorý púšťa vodu a rozmočí ti poťahovku ! Nemáš nutelu ?

kitta
28. dec 2012

dobre ranko 🙂 baby potrebovala by som velmi surne poradit, neviete kde by som v ba dnes kupila hmotu k2?chodim si kupovat na dlhe diely,ale je to zatvorene a ja mam na nedelu tortu :( prosim poradte mi,potrebujem max. 1kg. Ďakujem

makinka2
28. dec 2012

@anibas a comarmeláda?

makinka2
28. dec 2012

holky je možný, že když jsem nedělal 4 měsíce dort, že jsem všechno zapoměla 😀 😀 v lednici stačí 4 hodiny aby krém ztuhnul, před potáhnutím, že jo? 😀

dada2007
28. dec 2012

kočeny moje sladkééééééé...............aha čo mi priniesol ježiško 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
28. dec 2012

@dada2007 tak ty jsi byla hodnááááááááááá 😉

aduskatt
28. dec 2012

tak aj ja sa jednym darcekom pochvalim.teda tri v jednom🙂

aduskatt
28. dec 2012

@dada2007 kraaasny a cerveny, supeeeer

eliska22
28. dec 2012

dievčatá idem robiť tortu s priemerom 22 cm, má byť celá obsypaná lentilkami a teraz otázka, koľko myslíte, že mám kúpiť lentiliek 😕 😕 ja nemám tušenia 😝 😀

lucula73
28. dec 2012

@eliska22 minimálne tri veľké balenia...ja som mala 4,neminula som všetko,na 24cm tortu,ale ak som chcela tie farby do duhova poukladať,tak som musela mať viac balení a triediť tie farby 🙂 🙂

eliska22
28. dec 2012

@lucula73 ďakujem, tak kúpim radšej 5 maxibalení a čo ostane deti s radosťou pojedia 😀

niobe63
28. dec 2012

narodeninova torta 🙂

pralinka25
28. dec 2012

@dada2007 jeeeeej ten mixer/robot sa mi veeeeelmi paci 😵 potom napis recenziu ako si spokojna prosiiiiiim