Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
17. feb 2013

@mizulienka 5000? Moje nervy.
@tinamk krásna

evala777
17. feb 2013

pridávam moje tohotýždňové, jedna je krstinová a druhá na želanie klavír.... 😉

zuzana_1
17. feb 2013

Kocky prosiiiiiiiǐm o radu...nasi budu mat oslavu a mam urobit tortu. Mamina chce nieco elegantne. Paci sa mi taketo nieco -toe boky. Ako na to????

dm1
17. feb 2013

@zuzana_1 je to patchwork tento http://cukrarske-pomucky.cz/patchwork-diamant-1... otlaca sa to po potiahnuti do hmoty

anibas
17. feb 2013

krásnu nedeľu prajem 🙂
tento víkend opäť dve tortičky - tabuľa je špeci požiadavka s tajnými šiframi, ktorej rozumie len objednávateľ 😀 😀 😀

patka6
17. feb 2013

@evala777 prosim ta kde kupim taku podlozku zlatu? vdaka 🙂

lifinka
17. feb 2013

@vecernicci haha 10dní a zase 3 týdny, fuč a pak normálka bude jezdit z práce domů v 18h....takže nic moc no...

mima1311
17. feb 2013

No baby som tu u vas nebola asi dva tyzdne a zrejme budem potrebovat dalsie dva tyzdne kym docitam a poukladam vase fotecky 😀....ja len tak skromne dnesnu rychlovku , nebolo kedy ani potahovat ....
Kubanska torta + kavovy krem + cokopoleva ...2,1 kg ...

gabina275s
17. feb 2013

🙂

bambula1307
17. feb 2013

@luciahromadkova dievcence ja som si tiez vcera vystriehal slovenske torty. Najviac sa mi pacili ti bratia..ako robili toho Justina. A Ta Lucia co robila ten krb..tak s tou som chodila na vecernu..maturitu. Vtedy tiez piekla, ale vraj bola draha...a co si pamatam mala problem s citanim aj s ucenim.
Ale inak jej pracu nepozam..ani priezvisko nepamatam..
Ten karamel by som aj ja rada videla ako sa s tym robi ..ja co som v knihe nasla tak na pol kg cukru sa dava 4dkg glukozoveho sirupu a este daka potvora na predlzenie casu modelovania..ale uz nepamatam..a neviem ani kde zohnat.
Skusala som to,ale teda nic moc..jednu ruzu som usulala 😀

No fakt tam mohli viac detajlov ukazat.....vynasanie krbu som zmeskala bo som malu uspavalla.

a co som si vsimla na americkych tortach tiez davali hruby fondan..ja tiez nedavam vela cca 2-3mm.

bambula1307
17. feb 2013

@dm1 Danka nadherne mas torticky..cistucke elegantne..orchidejky aj ibistek su velmi pekne..som sa chcela tiez spytat , odkial mas zilkovac, dakujem za link..hned ako budem mat prachy objednam si daky hehe 😎 ..teda z rodicovskeho prispevku mi neostava, takze sa moc nemozem tesit. 😠 ..no mozno ukecam mm..nech mi k sviatku kupi daco take. 😉
@pristela
juuuj nadhera tvoji zakaznici by ta mali na riukach nosit, za take diela 😀 😉

gabina275s
17. feb 2013

dievčatá je vás tu asi veľa, to je iná rýchlosť za like 😅 že dakujem 🙂

viera6
17. feb 2013

prosím vás nemáte niektorá uloženú takúto nejakú figurínu s postupom ako na to ?dakujem

zuzana92101
17. feb 2013

@dm1 ved to, ze mi to pripominalo to tvoje...krasne to je. No ale drahô drahô 😀

bambula1307
17. feb 2013

@mizulienka Lucka ze jake super foto ti pani poslala z tej chladnicky..xixi..marnost 😀

bambula1307
17. feb 2013

Prave som dcere zozrala celu milku karamelovu ..och 😒 ☹ ..hrozne somnou.

Dievcata poradte mi..co mam spravit pre dievcata dvojicky..3 rocne.. ze jednu tortu...vacsiu. Najskor chceli puncovu,ale tak vravim sak deti nemozu s rumom..tak som ich ukecala na pribinakovu s ovocim. Rozmyslam nad lienkou..ze to je take jednoduchchsie..

zuzana92101
17. feb 2013

@lussy23 ano, pozerala som. Urcite mame skvelych cukrarov o tom nepochybujem, ale "americke torty" jojku prebudili k cinu...je to presne ten americky styl, len my mame na to slovenske podmienky 🙂.
Uz viac bab tu napisalo, ze kebyze ich robia mensie, prepracovanejsie a mozno viac ukazat z postupu, ako to robia, tak by to bolo fajn (hlavne pre nas, co robime torty) a nie povedat, ze to neukazu, lebo je to ich tajomstvo. Ked tam niekto ide, ide tam dobrovolne, prezentuje sa, ma reklamu, tak by mal ist s kozou na trh a nerobit drahoty. Kebyze tam idem ja (co nejdem 😀 ), tak by som ukazala vsetko, co vo mne je. Oblepit kovovu konstrukciu korpusmi, potiahnut to, to by sme mozno aj my zvladli 😝...tym to nechcem ale dehonestovat a zjednodusovat. Ja sa zapotim aj len pri klasickych tortickach.
No kazdopadne si pozriem rada aj dalsie casti, tak ako tie americke. Ale nemenim nazor, ze sa opicia, to je ocividne 😎 .
Ale ten Justin bol dobry, ten sa mi pacil. No ale papat to bude asi cela dedina 😀, alebo odlozia do mraznicky na kazdu oslavu v roku 😀.

dm1
17. feb 2013

@zuzana92101 no veru drahoooo ale ja uz som to pouzila na tolkych tortickach ze sa mi to aj vratilo hlavne na coko + aj s krajkami uz som viacere robila. Skus si pozriet este aj tie krajky macig decor tie maju take viac vyuzitelne vzory na boky torty a tak to je ta krajka co mam na boku tej orchidejkovej

dm1
17. feb 2013

@bambula1307 dakujem 😉

luciahromadkova
17. feb 2013

@patka6 cukrarsky e-shop hladaj v ponuke podnosy, podlozky pod torty napr. http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho..., alebo vystrihni z papierovej skatule obdlznik, obal v zlatom baliacom papieri, lepiacou páskou zalep, potom daj celofan velký hárok alebo v roli, zas obal, zalep a mas lacnu podložku... /takto mozes dat aj iný jednofarebný papier... 😉 /, celofán a baliaci papier kupis v papiernictve 😉

luciahromadkova
17. feb 2013

@libela kukni e-shopy a porovnaj a fakt najlacnejsie cinske obchodiky 😉

katiatko
17. feb 2013

bambula, nejaku takuto lienkovu?? ;)

zuzana92101
17. feb 2013

@dm1 Danka a mas na to aj ten specialny prasok, alebo to robis niecim inym?

dm1
17. feb 2013

@zuzana92101 to neurobis nicim inym len specialnym praskom aby to bolo plasticke - teda ohybatelne - ud sugarveil alebo magic decor prasok. Alebo naliat na to klasika coko alebo aj do hmoty sa da otlacit

katiatko
17. feb 2013

ja davam tortu vzdy na drevenu alebo sklenenu tocitu podlozku, obalenu alobalom alebo na umelohmotnu podlozku a pri zdobeni ju mam polozenu na tocitom podnose....podlozku mi vracaju ;)

luciahromadkova
17. feb 2013

@zuzana92101 aha, dievcata minule rozoberali to zdobenie bielkovou polevou, kralovskou glazurou a niektora pisala, ze je to toto, tak som tie linky vlozila do temy 2, nepozerala som to, lebo nebol cas..., ved kuknem ked bude 😉, a aký je medzi tým rozdiel, lebo chápem to ze sa urobí bielkovou polevou alebo kralovskou glazurou obrys a potom sa to akoby domaluje upravuje, skor tienuje stetcom, ci?

zuzana92101
17. feb 2013

@dm1 a ked tam nalejes cokoladu, nie je problem ju potom dostat celu von?

luciahromadkova
17. feb 2013

@zuzana92101 jaj zuzi prepac, ja tava som ti vlozila iny link, toto je to správne

technika Brush Embroidery- malovanie stetcom, vysivka
postup

https://www.youtube.com/watch?v=nW0kxZ8wK4Y


inspiracie
http://www.google.sk/search?q=cake+blue&oe=utf-...

ano myslime to iste, len ja som vlozila link na zdobenie z vladkinej minulotýždňovej krstinovej torty, ospravedlňujem sa 🙂

lubi22
17. feb 2013

@79zuzana - dakujem krasne za odpoved, som si neuvedomila, ze nepecies torticky tu 😉 Som sa potesila, ze konecne aj sem prisli tie krabicky a kvalitnejsie tortove oblatky 😅 Idem pohladat na ebay-i 🙂 Este raz vdaka 😵

zuzana92101
17. feb 2013

@luciahromadkova
to, co som hladala ja, sa vola "brush embroidery", je to vidiet na torte, na spodnej casti.
To sa bielkovym kremom (alebo maslovym, ako som sa docitala) vytvoria vzory, napr. kvetinka, alebo listok a malym stetcom sa to rozotiera smerom dovnutra, vznikne take akoby tienovanie...neviem, ako to nazvat. Mne sa to strasne paci, chcela by som to teraz vyskusat, netusim, ako to pojde.

To, co si mi ty poslala sa vola "billowing", to si nakrajas stvorce potahovky, kraje stlacis akoby si isla maslicku robit a tak prikladas jedno vedla druheho na tortu. Spoje sa zakryju gulickou, alebo pod. To je vidiet na 2 poschodi torty.
😉